Horní Lhota – Těškovice 1:4 (1:3)

Branky: Petr Lazecký – 2x, Vojta Vavrečka, Daniel Juchelka

Sestava

Brankář: Lazecký Roman
Obrana: Illík Dalibor — Solnický Jakub — Krayzel Jakub
Záloha: Dušan Sýkora (Daniel Juchelka) — Vladimír Šenk — Šenk Jan — Petr Lazecký — Rek Tomáš (Bohdan Sroka)
Útok: Vavrečka Vojtěch — Čestmír Korčák (Matěj Krayzel)

Ostatní: Libor Gelačák, omluven

– Za deštivého počasí, na silně podmočeném trávníku, jsme sehráli další mistrovské utkání na hřišti Horní Lhoty. Úvod zápasu patřil nám, když Jan Šenk obešel 3. obránce domácích, ale nezakončil – NIC. Naopak domácí zahrozili v 5. min. střelou jen NAD. V 6.min. zakončuje odražený míč opět Jan Šenk, ale vedle branky domácích – NIC
V 10.min. se opět zapisuje do statistiky Honza, ale to po chybné rozehrávce ve středu hřiště, kdy soupeř v breaku zakončuje střelou, kterou naštěstí Roman vyráží na ROH. Následný další ROH
odkopáváme.
Ve 14.min. projde opět Honza středem hřiště a ideálně uvolní nabíhajícího Vojtu Vavrečku, který se v zakončení nemýlí – 0:1. Další naše střelecké pokusy a šance – NIC. Skóre utkání se mění ve 20.min. po dlouhém autu domácích, kdy míč směřovaný do autu, Jan Šenk jen stínoval, ale domácí skluzem vyrovnávají na 1:1.
Opět si vytváříme brankové šance, ale zakončení Vojty Vavrečky, Tomáše Reka či Petra Lazeckého – NIC. Skóre se mění ve 34.min. když po pěkné kombinaci na jeden dotek skóruje v šestnáctce soupeře „chladnokrevně“ pravou placírkou k pravé tyči Petr Lazecký – 1:2.
Ve 37.min. zahrávají domácí přímý kop z levé strany hřiště, na který si vyběhne Roman, ale zasáhne místo míče soupeře (jasná penalta) – SUDÍ však nepískal ???. Ve 42.min. po faulu na Tomáše Reka zahrává volný přímý kop z levé strany Petr Lazecký a jeho pravačka se nemýlí – 1:3. Do konce poločasu střílí Vladič JEN nad.
Ve druhé půli se domácí snažili o vyrovnání, ale v 53.min. a 55.min. byli Roman i Dalibor Illík při střeleckém zakončení domácích – „na svém místě“. V 65.min. vystřelí Tomáš Rek „petelici“ z 25m, ale těsně NAD. Další rozehrávky z kopaček aktivního Vladimíra Šenka končí neúspěšným zakončením Jana Šenka a Vojty Vavrečky – NIC.
Naopak domácí opět udeřili v 75.min a následně i v 78.min, kdy Roman v brance opět „čaruje“, skóre se ale nemění. Soupeř do konce zápasu ještě „udeří“ 2x, ale nad naší branku – NIC.
V závěru utkání vybojuje u pravého rohového praporku míč Matěj Krayzel, ale následně „neviděl“ lépe postaveného Vojtu Vavrečku, a tím pádem zakončuje JEN do rukavic domácího gólmana.
Konečnou tečku, místy hektickém zápasu, uzavřel střídající Danila Juchelka, který po ideální přihrávce ze středu hřiště, a svým kvalitním zakončením k pravé tyči – pečetil výsledek na konečných 1:4.

Příští utkání: Těškovice – Komárov, Sobota 30.9.2017 v 15:30 hod.

Mladší Žáci: Těškovice – Sosnová Odloženo
M.Šenk

Ostatní výsledky na: www.fotbalunas.cz
Originál zprávu, výsledky ostatních zápasů kola a tabulku naleznete zde.

Označeno v Muži - Podzim 2017

Zprávy místního rozhlasu

Zprávy místního rozhlasu
pátek 22.září 2017

Zubní lékařka MUDr. Sýkorová oznamuje, že do konce měsíce září bude čerpat řádnou dovolenou. Bolestivé případy ošetří MUDr. Rajmonová ve Velké Polomi.

Firma Petras z Velké Polomi nabízí občanům dodávku a montáž ekologického automatického kotle českého výrobce včetně vyřízení kotlíkové dotace. Dotaci za vás tato firma vyřídí zdarma. Z kotlíkových dotací je možnost získat zpět až 80% způsobilých výdajů. Zájemci o bližší informace volejte na mob. 732 332 910.

Upozorňujeme naše čtenáře, že místní knihovna v pondělí bude uzavřena. Otevřena bude následující den tj. v úterý

MUDr. Mucha oznamuje, že ve čtvrtek 5.10. a v pátek 6.10. nebude ordinovat. Zastupuje MUDr. Rajmon ve Velké Polomi.

Starosta obce svolává na středu 27.září do malého sálu KD zasedání zastupitelstva obce. Začátek již v 16. hod.

Označeno v Rozhlas

Těškovice – Vávrovice „B“ 7:0 (3:0)

Branky: Vojta Vavrečka – 2x, Čestmír Korčák- 2x, Vladimír Šenk, Matěj Krayzel, Dalibor Illík

Sestava

Brankář: Lazecký Roman
Obrana: Illík Dalibor — Solnický Jakub — Matěj Krayzel
Záloha: Rek Tomáš — Šenk Vladimír — Šenk Jan — Gelačák Libor — Sýkora Dušan
Útok: Vavrečka Vojtěch (Korčák Čestmír) — Krayzel Matěj (Sroka Bohdan)

Ostatní: Petr Lazecký, Petr Jedlička, Danek Juchelka – omluveni

– V dalším domácím – odloženém utkání, jsme v deštivém a sychravém počasí nastoupili proti mužstvu Vávrovice „B“. V tomto trvalém deštivém počasí („něco jako vodní bitva v Zábřehu r. 1976“) jsme hosty zatlačili aktivní hrou na jejich vlastní polovinu, ale naše střelecké pokusy do 20. min skončily, stejně jako zápisy KRONIKÁŘE oddílu na promáčeném papíru „v niveč“ – NIC ( a bylo jich „něúrekom“ – nebudu jmenovat – hrůza !!!).
– Postupně jsme HOSTY systematicky „rozebrali“ a do poločasu konečné skórovali z kopaček Vladimíra Šenka, následně Matěje Krayzla a Vojty Vavrečky na 3:0. Roman do poločasu kryl jen jednu střelu hostů – NIC.
– Druhý poločas byl obrazem toho prvního, ale naše kombinační hra, vč. střeleckého zakončení dominuje až od 60.min s kopačky střídajícího Čestmíra Korčáka na 4:0 a následně z kopaček Dalibora Illíka (5:0), Vojty Vavrečky (6:0), a na konečných 7:0 skóruje opět Čestmír Korčák.

Děkujeme skalním fanouškům za diváckou podporu i v tomto „NEČASE“, bylo jich cca. 20., což je úctihodné – ještě jednou díky.

Hráči oddílu Kopané Těškovic „drží palce“ Starostovi Těškovic – Starosto jsme „S TEBOU“ !!!

Příští utkání: Horní Lhota – Těškovice, Sobota 23.9.2017 v 16:00 hod.
M.Š.

Ostatní výsledky na: www.fotbalunas.cz
Originál zprávu, výsledky ostatních zápasů kola a tabulku naleznete zde.

Označeno v Muži - Podzim 2017

Těškovice – Palhanec 8:0 (5:0)

Branky: Vojta Vavrečka – 4x, Jan Šenk, Michal Hasoň, Matěj Krayzel, Ondra Strojil

Sestava

Brankář: Lazecký Roman
Obrana: Illík Dalibor — Solnický Jakub (Juchelka Daniel) — Matěj Krayzel
Záloha: Vavrečka Vojta — Šenk Vladimír — Šenk Jan — Gelačák Libor — Lazecký Petr (Strojil Ondra)
Útok: Hasoň Michal (Vyležík Václav) — Matěj Krayzel (Sroka Bohdan)

Dušan Sýkora – Korčák Čestmír, Rek Tomáš, Patrik Jedlička – omluveni

– V dalším – opět domácím utkání (soupeř z Palhance potřeboval výměnu pořadatelství – úprava hřiště) jsme začali aktivně a již ve 4.min. – po chybně rozehrávce soupeře „trestá“ Vojta Vavrečka na 1:0. Hosté následně „kontrují“, ale jen do rukavic Romana – NIC.
– Do 16.min. naše další střelecké pokusy z kopaček Vladimíra Šenka, Vojty Varečky a Libora Gelačáka brankou sice neskončily, ale následovalo ukázkové vysunutí Libora Gelačáka na zabíhajícího Jana Šenka, který středem prošel přes hostující obranu a skóroval na 2:0.
– Další naše střelecké zakončení z kopaček Michala Hasoně – 2x (tutovky) a Matěje Krayzla brankou nekončí. Taktéž branku nekončí i zahrávaný volný přímý kop z kopačky Petra Lazeckého, který končí JEN na břevně překvapeného hostujícího gólmana, dorážka – NIC.
– Ve 30.min. utkání byl po závaru v šestnáctce soupeře stáhnutý za dres Matěj Krayzel, a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Vojta Vavrečka – 3:0. Po inkasované brance hosté chybně
rozehrávají a Matěj jejich chybu trestá pohotovým zakončením k levé tyči – 4:0. Do konce poločasu vybojuje ve středu hřiště Vladimír Šenk míč, který pak směřuje na zabíhajícího Matěje Krayzla, který „naservíruje“ Michalovi Hasoňovi na dorážku – 5:0.
– Do druhé půle jsme prostřídali, ale střelecké zakončení Vladimíra Šenka, Libora Gelačáka a Petra Lazeckého brankou zatím nekončí. Taktéž brankou nekončí průnik zmiňovaného Libora v 54.min. utkání, když obešel 3. obránce, ale „ztroskotal“ na vybíhajícím gólmanovi – NIC. Skóre se do 60.min. utkání nemění i po dalších našich jasných zakončení – NIC.
Prosadí se až Vojta Vavrečka na 6:0.
– Soupeř v 74. min. nečekaně 2x ohrozí v breacích naší branku – Roman je NA MÍSTĚ – NIC. V 78.min. vysunutý Vojta Vavrečka vybídne střídajícího Ondru Strojila ke skórování, a ten se nemýlí 7:0.
– V závěru utkání nastřeluje střídající Venca Vyležík dalekonosnou střelou JENOM tyčku hostů, ale konečné tečku v tomto utkání udělal po sólu přes 3.obránce udělal Vojta Vavrečka, který pečetil vítězství našich barev na konečných 8:0.

Děkuji všem fanouškům za výbornou diváckou kulisu a těším se na jejich účast v dalším domácím utkání.

Příští utkání: Těškovice – Vávrovice „B“, Neděle 17.9.2017 v 16:00 hod.
M.Š.

Ostatní výsledky na: www.fotbalunas.cz
Originál zprávu, výsledky ostatních zápasů kola a tabulku naleznete zde.

Označeno v Muži - Podzim 2017

Těškovice – Budišovice 4:1 (2:0)

Branky: Matěj Krayzel, Vladimír Šenk, Vojta Vavrečka,, Michal Hasoň

Sestava

Brankář: Lazecký Roman
Obrana: Illík Dalibor — Solnický Jakub (Vyležík Václav) — Matěj Krayzel
Záloha: Vavrečka Vojta — Šenk Vladimír — Šenk Jan — Gelačák Libor — Rek Tomáš (Strojil Ondra)
Útok: Korčák Miroslav (Hasoň Michal) — Matěj Krayzel (Sroka Bohdan)

Ostatní: Petr Lazecký, Jedlička Petr – pracovní povinnosti, Dušan Sýkora, Danek Juchelka – omluveni

– V prvním podzimním domácím „sychravém“ utkání jsme přivítali kvalitní mužstvo – Budišovice. První naše breakové situace v úvodu utkání na Matěje Krayzla a Vojtu Vavrečku skončily v náruči
hostujícího gólmana. Stejně jako střelecké zakončení Tomáše Reka – NIC.
– Hosté se osmělili v 10.min. utkání, když centr z levé strany hřiště a následná hlavička skončila těsně mimo naší branku. Totéž následovalo v našich dalších střeleckých pokusech, ale NAD – tedy NIC.
– V 16.min. po naší chybě ve středu hřiště došlo k přečíslení, ale Roman včasným vyběhnutím udržel zatím svoji NULU.
– V 18.min. zatáhne míč po pravé straně Jakub Solnický a vybídne svou přihrávkou Jana Šenka, který obejde 3.protihráče, ale vybíhajícího gólmana překoná JEN zakončením do tyčky – NIC. Další naše zakončení z kopaček Matěje Krayzla, Libora Gelačáka, Vojtěcha Vavrečky, Jana Šenka a „šajtle“ Jakuba Krayzla končí buď v náruči gólmana, nebo vysoko NAD.
– Ve 29.min využijeme chybu hostů ve středu hřiště a rychlým vysunutím Matěje Krayzla přečíslujeme hostující obranu. Po Matesově „zasekávačce“ a následném centru na zabíhajícího Vojtu Varečku míč k Vojtovi nedošel, protože si ho dobíhající obránce srazil do vlastní sítě – 1:0. Vojta ještě mohl skórovat o 3.min. později, ale jeho „tutovku“ z malého vápna gólman vyráží
a následné zakončení Čestmíra Korčáka končí vysoko NAD.
– Ve 44.min. jsme se po sérii střeleckých zakončení a odražených míčů konečně podruhé prosadili, a to z levačky Vladimíra Šenka – 2:0. Soupeř však do poločasu zahrozil, a to z trestného kopu, který Roman musel „uklidit“ na roh, a po jeho rozehrání hosté odražený míč nastřelují jen těsně mimo naší branku – tedy skóre se nemění, poločas 2:0.
– Začátek druhého poločasu jsme začali aktivněji, ale zakončení Vojty, Matěje, Honzy i Vladimíra ke zvýšení skóre utkání zatím nevedly a hosté začali „vytahovat růžky“. Za zmínku stojí pohotové zakončení v 60.min. střídajícího Michala Hasoně, kdy střelu do šibenice vyráží gólman na roh. Následné rozehrání a zakončení Vojty končí bohužel NAD. O minutu později se dostane do breaku opět Vojta a konečně prostřelí gólmana na „kýžených“ – 3:0. Další zakončení Libora Gelačáka a Jana Šenka brankou bohužel brankou nekončí.
– Skóre se mění v 75.min. utkání, kdy střídající Venca Vyležík „sejme“ v naší šestnáctce útočníka hostů. Nařízenou penaltu hosté s přehledem promění – 3:1. Hosté po kontaktní brance zahrozí ještě jednou, a to po breaku, který Roman včasným vyběhnutí kryje.
– Následné střelecké zakončení z kopaček Jana Šenka a Michala Hasoně brankou sice nekončí, ale v 85.min. vybojuje střídající Bohdan Sroka míč a vybídne k zakončení Michala Hasoně, který se
nemýlí a skóruje na konečných 4:1.

Děkuji fanouškům obou týmů za výbornou diváckou kulisu i v tom „těškovickém nečase“.

Příští utkání: Těškovic – Palhanec, Sobota 9.9.2017 v 16:00 hod.
M.Š.

Ostatní výsledky na: www.fotbalunas.cz
Originál zprávu, výsledky ostatních zápasů kola a tabulku naleznete zde.

Označeno v Muži - Podzim 2017

Kyjovice – Těškovice 0:2 (0:0)

Branky: Čestmír Korčák, Vojta Vavrečka

Sestava

Brankář: Lazecký Roman
Obrana: Illík Dalibor — Solnický Jakub — Jedlička Patrik
Záloha: Vavrečka Vojta — Šenk Vladimír — Šenk Jan — Gelačák Libor — Sýkora Dušan (Juchelka Daniel)
Útok: Korčák Čestmír — Krayzel Matěj (Sroka Bohdan)

Náhradníci: Vyležík Václav
Ostatní: Rek Tomáš – zranění, Petr Lazecký – pracovní povinnosti, Krayzel Jakub – omluven

– V dalším fotbalovém DERBY jsme zajížděli do Kyjovic. Domácí začali toto utkání opatrněji a se zabezpečenou obranou. Toho využili naši hráči a herně domácí přehrávali, ale bez střeleckého
zakončení.
– V 16.min. zahrává Vladimír Šenk trestný kop, ale jeho centr na Matěje Krayzla kryje domácí gólman – NIC. Další střelecké pokusy z kopaček Vojty Vavrečky, Vladimíra Šenka a Matěje Krayzla končí bohužel mimo branku domácích. Hosté se do poločasu osmělili, ale jejich střelecké zakončení končí vysoko na Romanovou brankou.
– Ve 43.min. zatáhne míč po pravé straně hřiště Libor Gelačák, ale jeho zpětnou přihrávku nabíhající Dušan Sýkora „zazdí“ – NIC. O minutu později zahrává Vladimír Šenk po faulu na Vojtu Vavrečku trestný kop, kdy jeho pověstná levačka obstřelí ideálně zeď domácích, ale domácí gólman bravurně vyráží na roh – NIC.
– Ve druhé půli se snažíme opět o breakové situace, ale ty buď končí offside, nebo špatným zakončením. V 54.min. kope Vojta Vavrečka trestný kop, ale jen do náruče domácího gólmana. Tentýž hráč pak zabojuje na levé straně hřiště a jeho šikovná přihrávka najde volného Čestmíra Korčáka a ten !chladnokrevně“ doráží míč do branky domácích – 0:1. V 62.min. se Čestmír prosadí ještě jednou, ale z offsidové pozice – NIC. V 64.min. se po breaku Vojty Vavrečky dostane k zakončení Matěj Krayzel – bohužel těsně vedle.
– V 81.min. zahrávají domácí trestný kop, který s tečí končí těsně vedle naší pravé tyče. Na druhé straně pak z cca. 25m napřáhne nečekaně střídající Danek Juchelka a jeho táhla střela skončí JEN na břevnu domácích – NIC. Další naše zakončení z trestného kopu Vojty s Vladimírem končí JEN na horní síti domácích.
– Nervy drásající závěr utkání rozhodl v 91.min. Vojta Vavrečka, který si nakopnutý dlouhý pas z naší šestnáctky hlavou lehce přehodí přes bránícího stopera a jeho break z půle hřiště zakončuje přesnou střelou na konečných 0:2.

Děkuji fanouškům obou týmů za výbornou diváckou kulisu a sportovní chování.

Příští utkání: Těškovice – Budišovice, Sobota 2.9.2017 v 16:30 hod.

M.Š.

Ostatní výsledky na: www.fotbalunas.cz
Originál zprávu, výsledky ostatních zápasů kola a tabulku naleznete zde.

Označeno v Muži - Podzim 2017

Těškovice – VOLNO (DEN OBCE 2017)

Příští utkání: Kyjovice – Těškovice „DERBY“, Neděle 27.8.2017 od 17:00 hod.

Ostatní výsledky na: www.fotbalunas.cz
Originál zprávu, výsledky ostatních zápasů kola a tabulku naleznete zde.

Označeno v Muži - Podzim 2017

Větřkovice – Těškovice 1:8 (0:5)

V prvním utkání podzimu 2017/2018 jsme nastoupili na hřišti – Větřkovice. Utkání mělo jednoznačný průběh, čemuž odpovídá i poločasový výsledek 0:5. Druhý poločas byl „zbytečnou honbou“ o nejlepšího střelce utkání, tudíž se nebránilo, a ale jen útočilo.

Branky: 9. V. Vavrečka , 20. M. Krayzel , 25. J. Šenk , 42. M. Krayzel , 45. V. Šenk , 53. J. Šenk , 60. Č. Korčák , 64. V. Vavrečka

Příští kolo: Těškovice – V O L N O, Sobota 19.8.2017

DEN OBCE 2017

Příští utkání: Kyjovice – Těškovice „DERBY“, Neděle 27.8.2017 od 17:00 hod.

Ostatní výsledky na: www.fotbalunas.cz
Originál zprávu, výsledky ostatních zápasů kola a tabulku naleznete zde.

Označeno v Muži - Podzim 2017

Výzva č. 12/2017 k předkládání žádostí o poskytnutí podpory v rámci Národního programu Životní prostředí “Dešťovka”

Vážení spoluobčané,
zasílám na vědomí informaci o Výzva č. 12/2017 k předkládání žádostí o poskytnutí podpory v rámci Národního programu Životní prostředí „Dešťovka“, který byl vyhlášení dne 07. 08. 2017 Ministerstvem životního prostředí České republiky a Státním fondem životního prostředí České republiky. Cílem Výzvy je motivovat vlastníky a stavebníky obytných domů k udržitelnému a efektivnímu hospodaření s vodou a snížit tak množství odebírané pitné vody z povrchových a podzemních zdrojů. Datum zahájení podávání žádostí o dotaci bylo stanoveno na 07. 09. 2017 od 10.00 hodin do vyčerpání alokace, alokace pro tuto výzvu je stanovena na 250 mil. Kč. Maximální výše podpory je stanovena na 50 % výdajů.

Žadatelem o podporu může být pouze vlastník nebo stavebník obytného domu podléhající daňové povinnosti podle zákona ČNR č. 338/1992 Sb., o dani z nemovitých věcí, ve znění pozdějších předpisů (včetně vlastníků uvedených v § 9 tohoto zákona). Za žadatele o podporu v postavení vlastníka se dále pro potřeby této Výzvy považuje také správce svěřenského fondu podle § 1448 a násl. zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, pokud byl předmětný obytný dům vyčleněn do svěřenského fondu.
Podrobné informace na webu https://www.sfzp.cz/sekce/877/destovka/

Označeno v Aktuální informace, Obecní úřad

Fotbal – Závěrečná zpráva – Jaro 2017

Závěrečná zpráva – Jaro 2017
Tabulka 2017

Označeno v Muži - Jaro 2017