Zprávy místního rozhlasu

Zprávy místního rozhlasu
pátek 18. srpna 2017

MUDr. Mucha oznamuje, že v pondělí 21.8. bude ordinace až od 12.30 hod. do 16.30 hod. a ranní odběry odpadají. Ve středu 23.8. bude ordinace od 10.00 do 14.00 hod. Ve čtvrtek 24.8. bude ordinace jen v Hlubočci do 11.30 hod. Odpolední ordinace v Pusté Polomi tento den odpadá. V ostatní dny jsou ordinační hodiny neměnné.

TJ Sokol Těškovice pořádá 26.8. výlet historickým autobusem do Nýdku a dále výšlap na rozhlednu Velká Čantoryje. Odjezd od obecního úřadu v 6.30 hod. Vstupné 200 Kč. Děti do 15. let v doprovodu rodičů zdarma. Závazné přihlášky nutno podat Tomáši Krayzlovi Těškovice 17.

Sdružení Onheiser – Kupka bude prodávat v sobotu 19.8. u paní Aničky Plašilové v době od 8 do 10 hod. vykrmená brojlerová kuřata v ceně 45 Kč za kg živé váhy.

Tuto sobotu 19. srpna od 14. hod. zveme všechny občany na Den obce Těškovice, který budou moderovat Magda Otáhalová a Radek Erben.
Vystoupí : Standa Hložek, Pavel Dobeš, Sígří z Brna, Elán revival, O5 a Radeček. Je připraven rovněž program pro dětí, kouzelník moderní magie Radek Bakalář, pěna-party. Nebude chybět ohňostroj a závěrečná diskotéka. Občerstvení zajištěno.

Označeno v Rozhlas

Větřkovice – Těškovice 1:8 (0:5)

V prvním utkání podzimu 2017/2018 jsme nastoupili na hřišti – Větřkovice. Utkání mělo jednoznačný průběh, čemuž odpovídá i poločasový výsledek 0:5. Druhý poločas byl „zbytečnou honbou“ o nejlepšího střelce utkání, tudíž se nebránilo, a ale jen útočilo.

Branky: 9. V. Vavrečka , 20. M. Krayzel , 25. J. Šenk , 42. M. Krayzel , 45. V. Šenk , 53. J. Šenk , 60. Č. Korčák , 64. V. Vavrečka

Příští kolo: Těškovice – V O L N O, Sobota 19.8.2017

DEN OBCE 2017

Příští utkání: Kyjovice – Těškovice „DERBY“, Neděle 27.8.2017 od 17:00 hod.

Ostatní výsledky na: www.fotbalunas.cz
Originál zprávu, výsledky ostatních zápasů kola a tabulku naleznete zde.

Označeno v Muži - Podzim 2017

Výzva č. 12/2017 k předkládání žádostí o poskytnutí podpory v rámci Národního programu Životní prostředí “Dešťovka”

Vážení spoluobčané,
zasílám na vědomí informaci o Výzva č. 12/2017 k předkládání žádostí o poskytnutí podpory v rámci Národního programu Životní prostředí „Dešťovka“, který byl vyhlášení dne 07. 08. 2017 Ministerstvem životního prostředí České republiky a Státním fondem životního prostředí České republiky. Cílem Výzvy je motivovat vlastníky a stavebníky obytných domů k udržitelnému a efektivnímu hospodaření s vodou a snížit tak množství odebírané pitné vody z povrchových a podzemních zdrojů. Datum zahájení podávání žádostí o dotaci bylo stanoveno na 07. 09. 2017 od 10.00 hodin do vyčerpání alokace, alokace pro tuto výzvu je stanovena na 250 mil. Kč. Maximální výše podpory je stanovena na 50 % výdajů.

Žadatelem o podporu může být pouze vlastník nebo stavebník obytného domu podléhající daňové povinnosti podle zákona ČNR č. 338/1992 Sb., o dani z nemovitých věcí, ve znění pozdějších předpisů (včetně vlastníků uvedených v § 9 tohoto zákona). Za žadatele o podporu v postavení vlastníka se dále pro potřeby této Výzvy považuje také správce svěřenského fondu podle § 1448 a násl. zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, pokud byl předmětný obytný dům vyčleněn do svěřenského fondu.
Podrobné informace na webu https://www.sfzp.cz/sekce/877/destovka/

Označeno v Aktuální informace, Obecní úřad

Fotbal – Závěrečná zpráva – Jaro 2017

Závěrečná zpráva – Jaro 2017
Tabulka 2017

Označeno v Muži - Jaro 2017

REVITALIZACE SOUSTAVY ČISTÍREN ODPADNÍCH VOD

Vážení spoluobčané,
v přiložené tabulce uveřejňujeme pro vaši kontrolu seznam přihlášených nemovitostí do projektu decentralizovaného čištění odpadních vod v naší obci pro vaši kontrolu zahrnutí vašeho souhlasu do žádosti o dotaci.
Pokud naleznete, že se vaše nemovitost i přes předání žádosti na seznamu neobjevuje informujte starostu obce na tel. 602 559 819 o této skutečnosti.
Případné další žádosti je možno do konce měsíce července podávat osobně místostarostovi obce.

Souhrn souhlasů občanů obce – pdf13.6.2017

DRUHÁ INFORMAČNÍ SCHŮZKA OHLEDNĚ DOTACÍ DOMOVNÍ ČISTÍRNY ODPADNÍCH VOD SE KONÁ DNE 19.6.2017 V 19.00 HOD. V MALÉM SÁLE KULTURNÍHO DOMU V OBCI TĚŠKOVICE – FORMOU ODPOVĚDÍ NA DOTAZY OBČANŮ
Pozvánka na událost30.5.2017

Vážení spoluobčané,
dle presentace záměru, dne 29.5.2017, účasti obce Těškovice v projektu „REVITALIZACE SOUSTAVY ČISTÍREN ODPADNÍCH VOD V PODOBĚ DČOV V OBCI TĚŠKOVICE“ si vám dovolujeme zpřístupnit presentaci záměru výzvy č.11 příslušného dotačního programu – viz příloha – pro vaše informování o dotační možnosti řešení čištění splaškových vod v naší obci.
Pro rozhodnutí zastupitelstva obce Těškovice je nutný závazný zájem občanů účastnit se v daném projektu a tento zájem je nutný písemně doložit na dokladu – SOUHLAS S REALIZACÍ PROJEKTU. TENTO SOUHLAS JE NUTNO DOLOŽIT DO 19.6.2017 – následuje rozhodnutí zastupitelstva obce o dalších přípravných pracích pro sepsání žádosti o dotaci; financování projektové přípravy apd. apd. Formulář si stáhněte a vyplňte a podepsaná doručte na Obecní úřad či jej tištěný dostanete na úřadě k vyplnění.
Pro realizaci záměru je nutná účast minimálně 30% ekvivalentních obyvatel obce – věříme, že společně této hranice dosáhneme a bude možno dotační příležitosti využít.
V případě dotazů se obracejte na zastupitele obce.

S pozdravem
Ing. Martin SEDLÁK
starosta obce Těškovice

Presentace DCOV č.11 – pdf
Formulář: Souhlas s revitalizací projektu – pdf

Označeno v Dění v obci, Obecní úřad

Komárov – Těškovice 3:2 (3:1)

Branky: 26. D. Thomas, 37. D. Thomas, 45. O. Surový – 43. J. Šenk, 59. M. Krayzel

V páteční podvečer se odehrál velmi kvalitní utkání mezi domácím Komárovem a Těškovicemi. Těškovice museli v tomto utkání vyhrát pokud by chtěli ještě pomýšlet na boj o postup. To se jim nepodařilo i přes dostatek šancí nedokázali přestřílet domácí a tři body tak bral Komárov.

První poločas pro Komárov

Do utkání vletli hosté a mohli hned ve 2. minutě skórovat. Z pravé strany se urval Krayzel, ale Pelc dokázal zneškodnit. Následný odražený míč si málem srazil neštastně do vlastní sítě Surový. V 10. minutě vyzkoušel pozornost Pelce Solnický. Po následném rozehraném rohovém kopu na krátku střílel z úhlu Vavrečka a míč lízl břevno. Po sléze se do šance dostali i domácí. Nejprve na branku hostí vyslali střely Thomas a Šubert, ale ani jedna se neujala. V 26. minutě narazil míč Mikšík na levou stranu Tomáši Rádkovi, který poslal do samostatného úniku Thomase a ten chladnokrevně proměnil 1:0. Domácí po vstřeleném góly byli jako polití živou vodou. V 37. minutě přihrával Mikšík Thomasovi, ten si pohrál s hostující obranou, a svým druhým gólem zvýšil 2:0. Po druhé brance začali hrozit i hosté. Zkoušeli to hlavně dlouhými balóny za obranu Komárova. Vše ale končilo na pozorné obraně, anebo u brankáře Pelce. Těškovice se dočkali před koncem poločasu. Ve 43. minutě se na hranici šestnáctky octnul Jan Šenk a střelou k tyči snížil 2:1. Hostům snížení příliš dlouho nevydrželo. Ve 45. minutě na rozdíl dvou branek zvýšil stoper Surový 3:1.

Spálené šance Těškovic znamenala výhru Komárova

Domácí vstoupili do druhého poločasu s cílem ubránit dvoubrankový náskok. Trochu se zatáhli a toho využili hosté, kteří si začali vytvářet tlak. V 48. minutě se do šance dral Vavrečka, ale neuspěl. V 59. minutě se konečně dočkali hosté. Dlouhý míč za obranu si zpracoval Krayzel a pelášil na bránu. Stíhající Vácha mu nestačil a Matěj Krayzel s přehledem snižil 3:2. Následně v 63. minutě to zkoušel chytře Thomas, když vyzkoušel pozornost brankáře z třiceti metrů. Tento míč udělal problém a Lazecký vytěsnil na roh. Poté útočili jen hosté a mačkali domácí Komárov. V 70. zahrávaly Těškovice standartku. Dlouhý míč stihl tak tak jeden z těškovických, ten pak přihrával na hranici pětky, kdy byl ale pozorný Pelc. V 76. minutě měli hosté opět přímý kop. Se tvrdou střelou měl co Pelc dělat a jen tak tak vytěsnil na roh. V 83. minutě se domácí přestali věnovat hře po jednom z faulů. Hosté rychle rozehráli a Vyvrečka se řítil sám na Pelce. Zkoušel obstřelit ale nechal vyniknout skvělého Pelce. V 86. minutě tlak hostů neklesal. Střílel Gelačák a Pelc opět vyrážel na roh.

Ohlasy k zápasu

SK Komárov

Petr Pelc (hráč): V první řadě bych chtěl poděkovat hostujícímu mužstvu, že přistoupili na páteční termín. V prvním poločase byli ze začátku lepší hosté. Poté jsme hru srovnali a místy jsme byli i lepším celkem. Hodně nás uklidnil gól na 3:1 do kabiny. V druhém poločasu nás hosté mačkali a zaslouženě snížili na 3:2. Na štěstí třetí branku nevstřelili. Sportovně musím uznat, že by utkání slušela remíza. V poslední řadě bych chtěl poděkovat všem hráčům a fanouškům za sezónu.

Ostatní výsledky na: www.fotbalunas.cz
Originál zprávu, výsledky ostatních zápasů kola a tabulku naleznete zde.

Označeno v Muži - Jaro 2017

Těškovice – Štítina „B“ 4:0 (2:0)

Branky: Vojta Vavrečka – 2x, Vladimír Šenk, Tomáš Rek

Sestava

Brankář: Lazecký Roman
Obrana: Illík Dalibor — Solnický Jakub — Krayzel Jakub
Záloha: Gelačák Libor (Tížek Lukáš) — Šenk Vladimír — Šenk Jan — Petr Lazecký — Rek Tomáš (Jedlička Patrik)
Útok: Korčák Miroslav (Michal Hoza) — Vavrečka Vojta

Matěj Krayzel, Bohdan Sroka, Brož Libo, Strojil Ondřejr – omluveni

Po delším domácím“ fotbalovém půstu“ (Větřkovice a Raduň – nedorazily), jsme v odloženém utkání hostili mužstvo – Štítina „B“. První minuty byly oboustranně opatrné, ale přesto se v 5.min dostál k odraženému míči aktivní Vladimír Šenk a po zpracování levou pak zakončoval pravou nohou a bylo to 1:0.
Náš tlak dále pokračoval v 11.min., kdy Libor Gelačák zatáhl míč po levé straně a jeho zpětnou přihrávku zakončil Vojta Vavrečka střelou JEN do hostujícího gólmana. Další naše střelecké pokusy z kopaček Vojty Vavrečky, Vladimíra Šenka či Tomáše Reka v síti hostů bohužel neskončily.
Soupeř zahrozil ve 22.min JEN střelou nad. Následně po dobré kombinaci Tomáše Reka směřoval míč na zabíhajícího Vojtu Vavrečku, ale jeho dorážku hostující gólman kryl a následné zakončení Vladimíra Šenka končí NAD. Skóre se tedy neměnilo.
Změnilo se až v cca. 30.min utkání, kdy po akci Vladimír Šenk – Libor Gelačák – Tomáš Rek prostřelí poslední jmenovaný hostujícího gólmana – 2:0. Další střelecké pokusy Vladimíra Šenka, Libora Gelačáka a Vojty Vavrečky do poločasu brankou neskončily.
Do druhé půle nastoupilo naše mužstvo velmi LABILNĚ a soupeř si vytvořil min. 5. brankových šancí, kde 2x musel Roman v naší brance „čarovat“. V cca. 60.min však opět „nastartoval“ naše mužstvo Vojta Vavrečka, když po ideálním vysunutí po levé straně hřiště přehodil vybíhajícího gólmana – 3:0. O 3.min později udělala naše obranná dvojice (JAKUB + JAKUB) hrubou chybu ve středu hřiště a zabíhajícího útočníka hostů musel ROMAN faulovat. Následovala tak žlutá karta a nařízená PENALTA, tu však ROMAN bravurně vystihl a kryl – skóre se neměnilo.
Za zmínku stojí ještě brak Vojty Vavrečky z poloviny hřiště, který „zazdil“, následně průnik Libora Gelačáka přes 3.obránce, ale jeho následný BLAFÁK gólman kryje. V 85.min utkání se prosazuje podruhé Vojta Vavrečka, kdy po sólu zakončuje střelou k tyči na 4:0. Jelikož střídající Lukáš Tížek svoji šanci „z oči v oči“ s hostujícím gólmanem neproměnil, skončilo toto utkání konečným výsledkem 4:0.
Děkuji všem došlým fanouškům za hojnou účast a hlasivkovou podporu. V posledním kole pak budeme spoléhat na Kyjovice, že urvou min. 1.bod v Březové a my zvítězíme v Komárově. Tak to byla TEORIE – „hyn sa ukáže“.

Poslední utkání JARA: Komárov – Těškovice, Pátek 16.6.2017 od 17:30 hod.

Ostatní výsledky na: www.fotbalunas.cz
Originál zprávu, výsledky ostatních zápasů kola a tabulku naleznete zde.

Označeno v Muži - Jaro 2017

Těškovice – Štítina „B“ – odloženo na Úterý 13.6.2017 od 17:30 hod

Tak se nám to předposlední kolo pořádně zamotalo.
První mužstvo tabulky – Březová, nečekaně prohrála doma s mužstvem Horní Lhoty 0:1, a mužstvo Těškovic čeká úterní dohrávka se Štítinou „B“. V případě 3.bodového vítězství se dostaneme na stejný počet bodů – jako Březová. Jenom škoda dvou kontumačních utkání s Větřkovicemi a Raduní, kde jsme si mohli vylepšit celkové skóre, které máme oproti Březové bohužel horší.
Budeme tedy spoléhat na dobré výkony našich hráčů v posledních dvou utkáních, a případné bodování Kyjovic v Březové.

Poslední utkání: Komárov – Těškovice, Neděle 18.6.2017 v 17:00 hod.

M.Š.

Ostatní výsledky na: www.fotbalunas.cz
Originál zprávu, výsledky ostatních zápasů kola a tabulku naleznete zde.

Označeno v Muži - Jaro 2017

Těškovice – Raduň 3:0 (kontumace)

Toto utkání se bohužel nesehrálo, a to z důvodu omluvy hostů z Raduně – pro nedostatek hráčů (problémy s Dorostem). Po řádné čekací době 20.min. – kdy se hosté nedostavili, ukončil toto utkání Hlavní SUDÍ v systému FAČR.

Je zřejmé, že nesehrané utkání skončí kontumačním výsledkem 3:0 ve prospěch domácích, ale potvrdit to musí potvrdit STK Opava.

Příští utkání: Těškovice – Štítina „B“, Sobota 10.6.2017 v 17:00 hod. Pozvánka na událost.

M.Š.

Ostatní výsledky na: www.fotbalunas.cz
Originál zprávu, výsledky ostatních zápasů kola a tabulku naleznete zde.

Označeno v Muži - Jaro 2017

Chvalíkovice – Těškovice 1:4 (1:1)

Sestava

Brankář: Lazecký Roman
Obrana: Illík Dalibor — Solnický Jakub — Krayzel Jakub
Záloha: Matěj Krayzel (Ondra Strojil) — Šenk Vladimír — Šenk Jan — Petr Lazecký — Rek Tomáš
Útok: Korčák Miroslav (Michal Hoza) — Vavrečka Vojta

Ostatní: Brož Libor, Jedlička Petr – zranění

První půle tohoto zápasu, po sobotní předehrávce (Březové – Skřípov 3:0), neměla ten správný „náboj“.
Naši sice měli aktivní hrou na hrbolatém hřišti 90% ze hry, ale domácí 2x nečekaně zahrozili a Roman spolu s obranou musel „čarovat“- 0:0.
Ve 35 .min po pěkné kombinaci – konečně skóruje Jan Šenk na 0:1. Bohužel domácí po hrubé chybě naší obrany vyrovnávají na 1:1. Tímto výsledkem také skončil první poločas.
Druhá půle je obrazem té první, ale střelecky se stále nemůžeme prosadit. Naštěstí se konečně prosadí Jan Šenk a v 55.min zakončuje na 1:2. Následně přesprintuje střídající Ondra Strojil po levé straně oba protihráče, a jeho zpětnou přihrávku zakončuje Jan Šenk na 1:3.
Konečnou tečku zápasu „udělal“ aktivní Ondra Strojil, když po sólu skóroval na konečných 1:4.

Příští utkání: Těškovice – Raduň, Neděle 4.6.2017 v 16:00 hod.

Ostatní výsledky na: www.fotbalunas.cz
Originál zprávu, výsledky ostatních zápasů kola a tabulku naleznete zde.

Označeno v Muži - Jaro 2017