Záv. zpráva – jaro 08

Závěrečná zpráva oddílu kopané – Mladší ŽÁCI

Soutěžní ročník 2007/2008 – JARO

Těškovice – Kobeřice 6:1
Velmi „ospalý“ začátek prvního poločasu a velmi nepřesná hra, která se postupem času a vývoje hry změnila ve střelecké „hody“, které nakonec skončily konečným výsledkem 6:1.
Branky: 3x-Šenk Vl., Šenk J., Sedlák D., Dluhoš A.

Těškovice – DFC Hlučín 2:0
V dalším domácím utkání jsme nastoupili proti sportovnímu dívčímu klubu z Hlučína. Po nevýrazném herním prvním poločase jsme se nakonec prosadili 2x střelecky, a to z kopaček bratří Šenků. Dá se ale konstatovat, že jsme i tak „utrpěli“ vítězství.
Branky: Šenk Vl., Šenk J.

Bolatice – Těškovice 2:0
Toto nedělní dopolední utkání našemu mužstvu vůbec nevyšlo. Herně selhaly opory a místy bojovné situace našich jednotlivců nestačily na domácí, kteří nás přehráli ve všech směrech a zaslouženě vyhráli.
Branky: 0

Těškovice – SFC Opava 0:4
Proti prvnímu-sportovnímu mužstvu tabulky jsme se prakticky neprosadili. Naše mužstvo předvedlo jen průměrný výkon, který na disciplinovanou hru soupeře nestačil.
Branky: 0

Slávia Opava – Těškovice 2:0
Absence Honzy Šenka, bojovnost Hanky Sedlákové a Vl. Šenka, vč. zkušeností Dalibora Illíka, chytnutá penalta Přemka Lazeckého – to bohužel nestačilo na přehrátí domácího mužstva, které zaslouženě zvítězilo.
Branky: 0

Těškovice – Slavkov 0:0
Opět oslabené naše mužstvo o klíčového středního rozehrávače, ale s bojovným duchech, který dokázal vybojovat cennou remízu 0:0.
Branky: 0

Hradec n/M. – Těškovice 4:3
V tomto dalším zápase proti urostlému soupeři a SUDÍMU jsme se sice ujali vedení, ale na vítězství to bohužel nestačilo. Opět chyběla rozehrávka ve středu zálohy (zranění), následně se zranil T. Hoza, a bojovnost zbytku týmu proti hlavnímu sudímu bohužel nestačila.
Branky: 2x-Šenk Vl., Illík D.

Těškovice – Kyjovice 2:1
V tomto „DERBY“ nás soupeř zaskočil velmi dobrou aktivní hrou a ujal se vedení 0:1. Naštěstí se nám podařilo rychle vyrovnat z kopačky D.Illíka na 1:1, a v samotném závěru vstřelit vítěznou branku v podání Vl. Šenka za nařízenou penaltu po faulu na J. Šenka.
Branky: D. Illík, Vl. Šenk

Těškovice – Olympia Bruntál 2:2
V odloženém utkání jsme sehráli velmi dobrou partii, kdy jsme sice vedli až do samotného závěru 2:1, ale soupeř se štěstím v posledních minutách skóroval na konečných 2:2.
Branky: D. Illík, J. Šenk

Pustá Polom – Těškovice 9:0
V tomto závěrečném utkání jsme nastoupili jen v 10-ti hráčích, a vzhledem k tomu, že opory týmu tento zápas jen „odchodily“, inkasovali jsme celkově 9ks. Tomuto výsledku nemohl zabránit ani výborný výkon našeho gólmana.

1x – Adam Dluhoš
MLADŠÍ ŽÁCI tak obsadili celkově pěkné 4. místo v okresní soutěži OFS Opava.

Závěrečná zpráva – DOROST

Těškovice – Palhanec 5:0
V prvním jarním zápase jsme se v prvním poločase velmi herně trápili a probouzeli ze „zimního spánku“. Naštěstí ve druhém poločase došlo k hernímu a střeleckému probuzení.
Branky: V. Kudrna, J. Krayzel, V. Vyležík, D. Juchelka, O. Vavrečka

Hradec n/M. – Těškovice 1:1
V dalším utkání jsme po „těžkém“ nedělním obědě v počátku utkání nestačili na kombinační hru domácích, ale naštěstí došlo k „probuzení“ týmu a po dobrém taktickém střídání skóroval L. Kucsera. Soupeř se štěstím vyrovnal na 1:1 a zbytek utkání proběhl ve znamení zmatečného výkonu hlavního a postranního sudího, vč. agresivní hry domácích, kterou jsme naštěstí zvládli.
Branky: L. Kucsera

Zlatníky – Těškovice 1:5
Další nedělní dopolední utkání, poznamenané sobotní diskotékou musel trenér dlouho rozdýchávat, a to mimo střídačku – po vyloučení „marného SUDÍHO“. Naštěstí se naši hráči „po slovní domluvě trenéra“ herně a hlavně střelecky probudili, což vedlo ke konečnému vítězství 1:5.
Branky: D. Juchelka – 2x, R. Bárta, L. Kucsera, V. Kudrna

Jakartovice – Těškovice 0:8
V dalším utkání na hřišti zatím posledního mužstva tabulky jsme se místy velmi herně trápili, ale postupem času došlo k naší herní převaze a střeleckému zakončení (0:8), a to jsme neproměnili penaltu a dalších jasných 12 tutovek.
Branky: 3x –V. Vavrečka, 1x – J. Krayzel, K. Kubesa, D. Juchelka, M.Vyležík, V. Kudrna

Těškovice – Kylešovice 0:3
Proti prvnímu mužstvu tabulky jsme předvedli velmi slabý a místy i chaotický výkon, který neodpovídal našim herním možnostem, a tím pádem jsme zaslouženě prohráli.
Branky: 0

Budišov n/B. – Těškovice 2:3
Dobře rozehrané utkání na hřišti soupeře, kde nám ve druhém poločase zahrála velmi dobře záložní řada, vč. obrany = zisk 3 bodů.
Branky: K.Kubesa, V.Kudrna, V.Vavrečka

V. Heraldice – Těškovice 2:4
Další infarktový stav pro trenéra, když naše mužstvo hraje proti oslabeným 9-ti domácím, vede v pohodě 0:2 a nepochopitelně nechá soupeře po jediných 2 střelách vyrovnat na 2:2. Naštěstí jsme v závěru utkání skórovali a „utrpěli“ tak vítězství 2:4.
Branky: V.Kudrna – 2x, R.Bárta, J.Krayzel

Těškovice – Litultovice 4:1
Na jedné straně soupeř v 10-ti hráčích, vers. unavený mančaft z frolbalového turnaje s náhradním gólmanem Přemkem, který celý tým výbornými zákroky podržel. Naštěstí jsme se ve druhém poločase rozehráli a střelecky prosadili.
Branky: V. Vavrečka – 2x, M. Vyležík, J.Krayzel

Komárov – Těškovice 1:6
Po zbytečně inkasované brance v úvodu utkání se naše mužstvo herně probudilo a fyzicky v režii kapitána Vojty Vavrečky deklasovalo domácí tým.
Branky: V.Vavrečka – 4x, K.Kubesa – 1x, M. Vyležík – 1x

Těškovice – Kyjovice 9:0
V tomto „DERBY“ soupeř v úvodu utkání klad houževnatý odpor, ale opět rozhodla naše lepší fyzická kondice a střelecké zakončení, které skončilo na konečném stavu 9:0.
Branky: K. Kubesa – 2x, M. Vyležík – 2x, V. Vavrečka, J. Krayzel, R. Bárta, D.Juchelka,V. Kudrna

Suché Lazce – Těškovice 4:2
V závěrečném utkání sezóny jsme proti 2. mužstvu tabulky sice nastoupili v inprovizované sestavě, ale předvedli jsme spolu s domácím mužstvem velmi kvalitní herní výkon. Bohužel ve druhém poločase jsme díky nečekanému alibistickému výkonu některých hráčů zbytečně inkasovali a zápas nedotáhli do vítězného konce.
Branky: 2x – P. Lazecký