Záv. zpráva – jaro 09

Závěrečná zpráva oddílu kopané – Starší ŽÁCI

Soutěžní ročník 2008/2009 – JARO

Větřkovice – Těškovice 1:2
V první jarním mistrovském utkání, za velmi silného větru, jsme se i přes slabý výkon prosadili 2 pohotovými střelami a velmi dobrým výkonem Přemka a Dalise.
Branky: 1x – Šenk Vl., Mikl J.

Hradec n/M. – Těškovice 2:2
V utkání dvou rozdílných poločasů jsme se sice ujali vedení 0:2, ale ve druhém poločase „zaúřadoval“ hlavní sudí a agresivní hra domácích, což vedlo ke konečnému výsledku 2:2.
Branky: 1x – Krayzel M., Mikl J.

Březová – Těškovice 2:1
Toto utkání se našemu mužstvu příliš nepovedlo a po průměrném výkonu, kdy se neprosadily opory mužstva a nebyla nám uznána branka pro údajný „offside“, jsme bohužel nebodovali.
Branky: 1x – Mikl J.

Kylešovice – Těškovice 1:1
Páteční odložené – dobře rozehrané utkání skončilo předčasným ukončením za nerozhodného stavu 1:1, a to po vzájemné dohodě pro silné krupobití na celém Opavsku.
Branky: 1x – Krayzel M.

Služovice – Těškovice 0:8
Po vzájemném oťukávání v úvodu utkání převzalo naše mužstvo iniciativu a dobrou kombinační hrou ve středu hřiště soupeře jasně přehrálo, a to v podobě 8brankového přídělu.
Branky: 2x – Šenk J. Šenk Vl., Mikl J., 1x – Illík D., Sýkora V.

Vel. Hoštice – Těškovice 0:3
Velmi dobrý herní výkon celého mužstva, zejména v první poločase, vč. střeleckého zakončení (0:3). Ve druhém poločase se pokusili domácí o zvrat utkání, ale výborný výkon „nového“ gólmana spolu s dobře hrající obranou zvrat v průběhu utkání nedovolil.
Branky: 1x – Illík D., Šenk J., Krayzel M.

Oldřišov – Těškovice 3:1
V závěrečném utkání jarní části jsme bojovali o konečné 1. místo v tabulce soutěžního ročníku 2008/2009 na hřišti Oldřišova. Domácí využili v prvním poločase svoji výškové převahy a po chybách v naší obraně jsme inkasovali na 2:0. Ve druhém poločase jsme hru vyrovnali a podařilo se nám snížit na 2:1. Konečné slovo však měli domácí, kteří využili naši otevřené obrany a zvýšili skóre na konečných 3:1.

1x – Vojta Sýkora
STARŠÍ ŽÁCI tak obsadili celkově výborné 2. místo v okresní soutěži OFS Opava.

Závěrečná zpráva – DOROST

Jakartovice – Těškovice 3:5
Po prvním „nemastném a neslaném“ poločase z naší strany (3:1) a tvrdé agresivní hře ze strany domácích, jsme se nakonec ve druhém poločase herně, fyzicky a hlavně střelecky prosadili, což vedlo k zisku 3 bodů.
Branky: 2x – Vavrečka V., 1x – Solnický J., Krayzel J., Šenk J.

Mokré Lazce – Těškovice 2:7
Průměrný výkon našeho mužstva proti předposlednímu mužstvu tabulky, neplnění taktických pokynů a spousta zahozených brankových šancí. Naštěstí jsme se v průběhu utkání střelecky prosadili (zbytečné vyloučení V. V.).
Branky: 3x – Kubesa K., 1x – Vavrečka V., Kudrna V., Solnický J., Šenk J.

Suché Lazce – Těškovice 0:2
Průběh tohoto dopoledního nedělního utkání ovlivnil silný nárazový vítr, nepřesný hlavní SUDÍ a agresivita domácích hráčů, kteří snad „žrali celý týden syrové maso“. Nasvědčují tomu rozdané žluté karty, a to v poměru 7:2 pro domácí. Naštěstí jsme toto hektické utkání herně i disciplinovaně zvládli, a vezeme domů cenné 3 body.
Branky: 2x – Vavrečka V.

Malé Hoštice – Těškovice 5:0
Domácí nás předčili na svém „Strahovském hřišti“ ve všech směrech, a to v rychlosti, důrazu, pohybu po hřišti, osobních soubojích, zpracování míče, střelbě, a to po celých 90 min. hrací doby. Soupeř byl jasně lepším týmem a naše mužstvo přehrál minimálně o jednu fotbalovou třídu!!! Naše mužstvo se prakticky jen bránilo a díky Přemkovi jsme si neodvezli domů ještě větší „brankový příděl“.
Branky: 0

Vynikající bojovný a disciplinovaný výkon našeho mužstva v 10-ti (zejména po zinscenovaném vyloučení HREBA) předvedený PROTI VŠEM, tj. domácímu týmu, hlavnímu a pomeznímu rozhodčímu, vč. domácích pořadatelů. Jen vymyšlená penalta v závěru utkání nás připravila o spravedlivý zisk 3.bodů. (P.S. Havní SUDÍ dostal za předvedený výkon zákaz činnosti na 5.utkání). Branky: 1x – Juchelka D., Solnický J.

Zlatníky – Těškovice 4:0
Velmi dobré utkání s děsivým výsledkem, a to na kvalitním terénu a proti kvalitnímu soupeři, který zaslouženě zvítězil. Naše mužstvo předvedlo velmi dobrý výkon, který jsme bohužel nezúročili proměněním vytvořených brankových šancí, zejména za stavu 2:0, kdy se „lámal chleba“ celého utkání.
Branky: 0

Žimrovice – Těškovice 5:3
Velmi dobře rozehrané utkání, ve kterém jsme ještě ve 2. pol. vedli 2:3. Hlavní příčinou celkové prohry však bylo neplnění taktických pokynů, přehnaná individualita, slabá fyzička a herní souhra, která je odrazem velmi chatrné účasti na TRÉNINCÍCH. Navíc jsme k tomuto utkání nastoupili s minimálním počtem 11 hráčů a dohrávali ho jen s devíti.
Branky: 1x – Krayzel J., Vyležík V., Vavrečka V.

Litultovice – Těškovice 2:5
Opět s minimálním počtem hráčů jsme sehráli velmi dobré utkání, ve kterém jsme byli lepším mužstvem a i přes slabší herní mezihry jsme zaslouženě zvítězili. Stinnou stránkou tohoto vítězství je zranění poloviny mužstva (nakopnuté a naražené kotníky, kolena, lokty).
Branky: 2x – Hoza M., 1x – Krayzel J., Solnický J., V.Vavrečka

Budišov n/B. – Těškovice 4:2
K dalšímu nedělnímu dopolednímu přeloženému utkání jsme nastoupili v „poslepované a okleštěné sestavě“ a sehráli velmi dobrý první poločas. Bohužel ve druhém poločase docházely fyzické síly, projevily se individuální chyby a nezkušenost hráčů – kteří nehráli na svých obvyklých postech. I přes prohru 4:2 jsme zanechali na hřišti soupeře velmi dobrý herní dojem.
Branky: 1x – J. Krayzel, V. Vavrečka

Komárov – Těškovice 3:9
V posledním utkání sezóny 2008/2009 jsme bojovali o konečné 3.místo v tabulce, což se nakonec podařilo. I přes místy „hluchá místa“ v mezihře jsme potvrdili roli favorita utkání a zaslouženě zvítězili 3:9.
Branky: 3x – Krayzel J., Vavrečka V. – 3x, 1x – Lazecký P., Kudrna V., Šenk Vl.