Záv. zpráva – jaro 2014

Soutěžní ročník 2013/2014 – jaro

Těškovice – Deštné 6:1
V úvodním zápase jsme měli slabší – rozpačitý první poločas, ale v poločase druhém jsme soupeře jasně přehráli a rozstříleli.
branky: J.Šenk – 2x, D.Illík, M.Krayzel, V.Vavrečka, K.Kubesa

Vávrovice „B“ – Těškovice 2:2
I přes herní převahu nám toto utkání střelecky nevyšlo. Šancí sice bylo dost, ale zakončení bylo „jalové“. Navíc nás vychytal výborný domácí gólman na rozdíl od našeho, který inkasoval branku z poloviny hřiště.
branky: V.Vavrečka, P.Lazecký

Těškovice – Sosnová 3:0
K tomuto utkání dorazili jen 3.hráči Sosnové. Utkání tak skončilo kontumačním výsledkem – 3:0.
branky: 0

Těškovice – Moravice 8:2
V dalším domácím utkání nás v prvním poločase potrápilo kvalitní mužstvo Moravice. Zlepšeným kombinačním výkonem jsme je nakonec přestříleli na konečných 8:2, kdy se 5.brankami blýsknul Matěj Krayzel !!!
branky: M. Krayzel – 5x, K.Kubesa, D.Illík, D.Sochorek

Palhanec – Těškovice 0:3
S náhradním gólman a 2.dorostenci jsme zajížděli na horkou půdu Palhance. Utkání jsme prakticky rozhodli prakticky v první půli 3.brankami J.Šenka !!! Druhý poločas jsme taktickou hrou tento výsledek udrželi.
branky: J.Šenk – 3x

Těškovice – Klokočov 0:3
Ambiciózní a mladý soupeř nás zaskočil, a ujal se vedení 0:1. Naštěstí jsme systematickou technickou hrou do poločaue vyrovnali na 1:1. Ve druhé půli jsme pak rozhodli toto vyrovnané utkání dorážkou T.Reka. na 2:1.
branky: J.Šenk, T.Rek

Radkov – Těškovice 0:1
Na vyjímečně posečeném, ale hrbolatém hřišti se nám podařilo do poločasu 3x skórovat. Druhý poločas byl z naší strany „laxní“, přesto jsme „dorazili“ soupeře na konečných 0:4.
branky: J.Šenk – 2x, T.Rek, Jak. Solnický

M.Hoštice „B“ – Těškovice 3:2
V tomto důležitém utkání jsme narazili na velmi široké hřiště a kvalitního soupeře, doplněného o hráče „A“ týmu. Tomu taky odpovídal průběh hry, když jsme v 18.min. prohrávali 3:0. Vypadalo to na DEBAKL. Přesto se naše mužstvo zvedlo a podařilo se mu snížit na 3:2. Bohužel i přes vytvořené brankové šance k vyrovnání nedošlo.
branky: M.Krayzel, P.Lazecký

Těškovice – Štáblovice 2:3
Utkání o 1.místo v tabulce jsme začali špatně a po dlouhém autu jsme v 3.min. inkasovali na 0:1. Hostům se pak do poločasu podařilo zvýšit na 0:3. Naše mužstvo se herně i kombinačně postupem utkání zvedlo, ale naše zakončení – KATASTROFA. Do konce utkání jsme sice snížili na 2:3, ale zahuštěná obrana hostů nás k vyrovnání či vítězství nepustila. Touto prohrou jsme tak přišli o možnost postupu do III.třídy.
branky: J.Šenk, D.Illík

Těškovice – Budišov n/B 6:3
V posledním domácím utkání jsme jasně přehráli soupeře a do poločasu vedli 3:1. Následně jsme přidali ve druhém poločase další 3.branky. Soupeř pak v závěru využil naší lehkomyslnosti a snížil na konečných 6:3.
branky: M.Krayzel – 3x, V.Vavrečka – 2x, P.Lazecký

Slávia Opava „B“ – Těškovice 1:4
V posledním jarním utkání, proti již postupující Slávii, jsme začali velmi dobře. Přežili jsme počáteční tlak domácích a díky rychlým breakům a dobrému zakončení – vedli do poločasu 0:2. Ve druhém poločase jsme dokonce zvýšili na 0:4. Soupeř v samotném závěru vstřelil čestnou branku na 1:4.
branky: M.Krayzel – 2x, J.Šenk, T.Rek

Těškovice tak skončily na 3.místě s 50.body se skórem 86:27.

Těškovice – Darkovičky 0:4
V prvním jarním utkání proti 1.mužstvu tabulky jsme proti urostlému a sehranému soupeři žádnou šanci. Do poločasu jsme prohrávali 0:4. Druhý poločas hosté polevili a my jsme tak udrželi tento divoký výsledek.
branky: 0

Šilheřovice – Těškovice 4:0
Na velmi kvalitním hřišti – „letišti“ jsme začali nečekaně náporem a vytvořili si několik brankových šancí, ale bez úspěchu. Naopak soupeř prostřelil Tadeáše na mokrém povrchu a pak následně přidal další 3.branky.
branky: 0

Těškovice – Darkovice 4:4
Utkání jak „na houpačce“ s rozhodčím, který nepískal vůbec NIC. Po 2.chybách jsme prohrávali 0:2, následně vyrovnali. Hosté však zabrali a ujali se vedení 2:4. Naše mužstvo však zabojovalo taktéž a do konce zápasu vyrovnalo na spravedlivých 4:4.
branky: L.Tížek, Vl.Šenk, Zd.Přibyl, T.Hoza

Těškovice – Bolatice 0:3
V dalším utkání, v prvním poločase s posilami Honzou a Matějem, jsme odolávali 3.mužstvu tabulky. Bohužel soupeř využil dobře kopnutého trestného kopu a ujal se vedení 0:1. Následně se zranil K.Krauzovič a byl vyloučen Zd.Přibyl, a toto utkání jsme dohrávali o 9-ti hráčích, čehož využil soupeř ke skórování na 0:3.
branky: 0

Těškovice – Vřesina 10:0
Hosté drželi „herní krok“ s naším mužstvem jen do stavu 4:0, po-té rezignovali. Výsledkem je skóre 10:0.
branky: J.Šenk – 4x, B.Sroka – 4x, M.Krayzel, Zd.Přibyl

Píšť – Těškovice 4:5
Během 25.min. jsme inkasovali po chybách 4.branky na 4:0. Ve druhém poločase však nastal obrat, kdy po brankách A.Dluhoše a V.Sýkory snižujeme na 4:2. Následně se 2x prosazuje 2x M.Krayzel a je vyrovnáno. Na konečných 4:5 zakončuje zkušeně z trestného kopu J.Šenk.
branky: M.Krayzel – 2x, J.Šenk, A.Dluhoš, V.Sýkora

Bohuslavice – Těškovice 2:2
V dalším utkání jsme se po brankách M.Krayzla O.Strojila ujali vedení. Zkušený soupeř však ve druhem poločase přidal na důrazu a kombinaci a po sérii střeleckých zakončení vyrovnal na 2:2. Tuto remízu pak naše mužstvo do konce zápasu udrželo.
branky: M.Krayzel, O.Strojil

Těškovice – Velké Heraltice 3:0
Kontumační výsledek 3:0 ve prospěch domácích pro neúčast hostů.

Těškovice – Hněvošice 10:3
V posledním utkání sezóny jsme narazili na fyzicky zdatného, místy sprostého a tvrdého soupeře. Díky trpělivosti a chytré technické hře, místy i obětavosti, jsme začali soupeře přehrávat. Výsledkem bylo naše vítězství v poměru 10:3.
branky: Sroka B. – 3x, Krayzel M. – 2x, Vl.Šenk, J.Šenk, Zd.Přibyl, L.Tížek, O.Strojil

Mužstvo obsadilo tak konečné 5. místo s 24 body a skóre 56:53.

Bohdan Sroka – 7x
Matěj Krayzel – 6x
Jan Šenk – 6x
Zdeněk Přibyl – 3x
Lukáš Tížek + Vladimír Šenk – 2x
Tomáš Hoza + Adam Dluhoš + Vojta Sýkora + Ondra Strojil – 1x

Děkuji touto cestou všem, kteří se o chod fotbalu v Těškovicích starají. Trenérům, asistentům, manažerovi, vedoucím jednotlivých mužstev a pradlenám, dále pak Obecnímu úřadu za finanční podporu. Dále děkujeme za hlasivkovou podporu našich fanoušků, kteří byli nedílnou součásti našeho mužstva v posledních mistrovských zápasech.