Záv. zpráva – podzim 08

Závěrečná zpráva oddílu kopané – Starší ŽÁCI

Soutěžní ročník 2008/2009- Podzim

Těškovice – Březová 10:0
V odloženém zápase a s minimálním počtem hráčů jsme díky důrazu a rychlosti na levé straně hřiště, porazili vysoko nováčka soutěže (mohlo to být více).
Branky: D.Illík – 3x, J.Šenk , B. Sroka – 2x, F.Šindlář, V.Sýkora – 1x

Těškovice – Větřkovice 1:1
Vyrovnané utkání, kde jsme byli místy lepším mužstvem a po spolupráci „Já na bráchu – brácha na mě“ jsme se ve druhém poločase ujali vedení 1:0. Soupeř však do konce zápasu vyrovnal na spravedlivou remízu 1:1.
Branky: J.Šenk – 1x

Těškovice – Oldřišov 1:0
V 10-ti hráčích jsme po vlažném začátku a následně zlepšené kombinační a důrazné hře ve druhém poločase skórovali a následně uhájili vítězství 1:0.
Branky: M. Krayzel – 1x

Těškovice – Velké Hoštice 5:0
V tomto zápase jsme zaskočili soupeře a dvěma rychlými brankami v úvodu utkání rozhodli toto utkání, které nakonec skončilo 5:0.
Branky: A.Dluhoš – 2x, J.Šenk, V.Sýkora + „vlastenec“ – 1x

Těškovice – Služovice 3:0
Nesehráno – nedostavení soupeře – KONTUMACE
Branky: – – –

Těškovice – Kylešovice 3:0
V tomto velmi vyrovnaném utkání rozhodla vynímečně naše střelecká pohotovost a štěstí (soupeř nás místy těžce „válcoval“).
Branky: M.Hoza – 2x, Vl.Šenk – 1x

Těškovice – Hradec n/M. 3:1
V dohrávce podzimní části soutěže jsme po ospalém začátku rozehráli velmi dobrou herní partii a díky střeleckému zakončení

1x – Filip Šindlář, Marek Krayzel
Starší Žáci tak obsadili celkově po podzimu výborné 1. místo v okresní soutěži OFS Opava.

Závěrečná zpráva – DOROST

Soutěžní ročník 2008/2009 – PODZIM

Těškovice – Komárov 4:0
V prvním podzimním utkání jsme se v prvním poločase herně trápili, ale ve druhém poločase individuálními akcemi a zakončením rozhodnul zápas V.Vvarečka. Slabším „článkem“ utkání byl velmi slabý SUDÍ z Kyjovic.
Branky: V.Vavrečka – 4x

Těškovice – Mokré Lazce 6:1
Ospalý start našeho mužstva, ale díky zlepšené hře ve druhé polovině utkání jsme skórovali, a to opět jen z kopaček V.Vavrečky.
Branky: V.Vavrečka – 6x

Těškovice – Suché Lazce 3:2
Opět nevýrazná hra v úvodu utkání a po hrubých chybách v obraně skóre 0:2. Naštěstí do poločasu snížil J.Krayzel na 1:2. Druhý poločas jsme se střelecky prosadili, a to střeleckým zakončením V.Vavrečky – 3:2. V samotném závěru chytil PŘEMEK penaltu, kopanou soupeřem ve stylu „Panenka – Bělehrad 1976“.
Branky: V.Vavrečka – 2x, J.Krayzel – 1x

„Stará GARDA“ vers. DOROST 5:3
Ve volném termínu soutěže bylo sehráno již druhé „utkání generací“. Po překvapivém aktivním začátku „mlaďochů“, když se nečekaně ujali vedení 0:2, došlo ve druhém poločase k úplnému hernímu obratu a pro diváky „střeleckým hodům“. Inu, to je „pýcha a pád“ a opět zvítězila zkušenost. Naši starší BORCI vedou na sehrána utkání tedy 2:0!!!
Branky: V.Vavrečka – 3x vers. D.Nohel – 2x, D.Lindovský, L.Dluhoš, P.Schaumann – 1x

Těškovice – Malé Hoštice 2:2
Pro neúčast hlavního SUDÍ proběhlo losování a LOS vyhrál domácí trenér. Utkání jsme začali rychlou brankou K.Kubesy, a to již v 1min. Další branku do poločasu vsítil pohotovou střelou P.Lazecký. Druhý poločas však byl v rozbahněném terénu odehrán ve stylu naší naivní hry bez disciplíny, což vedlo k vyrovnání na konečných 2:2. A to se musel v brance „ohánět“ jak PŘEMEK, tak hlavní SUDÍ, aby zápas udržel v regulích.
Branky: K.Kubesa a P.Lazecký – 1x

Těškovice – Hradec n/M. 2:2
V tomto utkání jsme vzhledem nezraněním a omluvenkám byli posílení o 3 starší žáky. Po nešťastném úvodu a inkasované brance se našemu mužstvu podařilo vyrovnat, ale hlavní sudí po konsultaci s hostujícím pomezním NEPOCHOPITELNĚ změnil verdikt. Vyrovnání a následné vedení nastalo ve druhém poločase, ale díky herní euforii a nedodržení taktických pokynů, jsme v samotném závěru inkasovali na konečných 2:2.
Branky: K.Kubesa a V.Vavrečka – 1x

Těškovice – Zlatníky 1:1
V tomto utkání byl aktivnější soupeř, který byl v prvním poločase lepším týmem a po nařízené penaltě skóroval na 0:1. Bohužel penaltu jsme do poločasu zahrávali i my, ale skóre se neměnilo. Ve druhém poločase se nám „po domluvě“ v kabině zlepšenou hrou podařilo vyrovnat na konečných 1:1. Stinnou stránkou tohoto v závěru HEKTICKÉHO utkání byl opět hlavní SUDÍ – „ten snad u fotbalu ani nestál“!!!
Branky: P.Lazecký – 1x

Těškovice – Žimrovice 1:0
Další utkání v „chabé“ sestavě, kdy jsme po chaotickém a nedisciplinovaném výkonu naštěstí skórovali ve druhém poločasez kopačky V.Vavrečky.
Branky: V.Vavrečka – 1x

Těškovice – Jakartovice 7:1
Další utkání a „poslepovaná“ sestava proti poslednímu mužstvu tabulky. Po úvodním hvizdu náhradního SUDÍHO, který následně předal kompetence delegovanému SUDÍMU, jsme sehráli utkání, ve kterém jsme sice zvítězili, ale u některých klíčových hráčů se projevila chrtivost ve hře a následná arogance.
Branky: V.Vavrečka – 4x, J.Krayzel a V.Kudrna a M.Hoza – 1x

Těškovice – Litultovice 7:1
Po taktickém „rozebrání“ předchozího zápasu jsme v předposledním kole sehráli disciplinované utkání v „okleštěné sestavě“, ve kterém musel dokonce nastoupit Mladší Žák Vl. Šenk (nahrávka na gól). Po velmi dobrém výkonu jsme zvítězili 7:1.
Branky: V.Vavrečka – 3x, P.Lazecký a J.Krayzel – 2x

Těškovice – Budišov n/B. 3:2
V posledním utkání sezóny jsme „odchodili“ první poločas, ale druhý poločas byl „Black&White“. Mužstvo zlepšilo důraz, herně ožilo, proměnilo střelecké příležitosti a v samotném závěru i se štěstím zvítězilo 3:2.
Branky: K.Kubesa – 2x, V.Vavrečka – 1x

V.Vavrečka – 22x,
K.Kubesa a P.Lazecký – 4x,
J.Krayzel – 3x, Viktor Kudrna,
Michal Hoza – 1x
DOROST tak obsadil celkově po podzimu výborné 2. místo v okresní soutěži OFS Opava.