Záv. zpráva – podzim 2013

Soutěžní ročník 2013/2014 – podzim

Po úspěšné Jarní dohrávce sezóny 2012/2013 – bez porážky, skončilo naše mužstvo na 2. místě tabulky a očekával se postup do vyšší III.třídy OFS. Jenže díky odhlašování mnoha mužstev ve všech třídách OFS, došlo redukci počtu účastníků v jednotlivých třídách – postup nevyšel !!! Po tomto zklamání došlo nečekaně v našem mladém mužstvu k „depresi“. Letní přípravu pro obnovu fyzické přípravy absolvovalo jen cca. 6 – 8 hráčů. Dovolené – Pracovní povinnosti – Zraněni – Některé přestal fotbal bavit „frustrace“ – Někteří dokonce s fotbalem skončili. Výsledkem přípravy byl jenom 1.přípravný zápas v Pustějově, kde jsme nastoupili v 10-hráčích + 3 dorostenci, a navíc do branky musel – trenér. Tato situace s nedostatkem hráčů byla „noční můrou“ trenéra, který měl před prvním mistrovským utkání k dispozici 10-11 hráčů. Trenér tak musel povolat „veterány“, kteří byli hlavní oporou při mistrovském utkání v Budišově n/B „B“.

Budišov n/B. – Těškovice 1:5
V tomto utkání jsme zaskočili domácí hned v úvodu utkání dvěma rychlými brankami a do poločasu vedli 0:2. Ve druhém si poločase sice soupeř svým náporem vytvořil několik šancí, ale naše mužstvo si taktickým výkonem cennou výhru z venku pohlídalo.
branky: M.Hoza – 3x, J.Šenk – 2x

Těškovice – Radkov 9:2
V prvním domácím utkání jsme soupeře „rozebrali“ a do poločasu vedli 5:0. Druhý poločas byl z naší strany již oddechový a inkasovali jsme tak zbytečně dvě branky.
branky: V.Vavrečka – 3x, D.Sochorek – 2x, M.Hoza – 1x, J.Šenk – 1x, P.Schaumann – 1x, J.Krayzel – 1x

Deštná – Těškovice 2:1
V tomto zápase – poskládaný manšaft odehrál JEN svůj průměr, který však na vítězství nestačil. Někteří hráči si zvykali na nové posty, z toho vyplývala i souhra TEAMU, a někteří klíčoví hráči předvedli poloviční výkony. Pokud nejme schopni proměnit TUTOVKY a vytvořené brankové šance – nemůžeme vyhrát. Navíc nás ke konci zápasu zaříznul SUDÍ.
branky: J.Solnický – 1x

Těškovice – Vávrovice „B“ 6:2
V tomto zápase jsme měli velmi dobrý úvod o po 2.brankách V.Vavrečky vedli 2:0. Soupeř sice po naší chybě v obraně snížil na 2:1, ale následovaly další naše branky na konečných 6:2. V.Vavarečka – HEATRICK.
branky: V.Vavrečka – 3x, D.Illík – 1x, J.Krayzel – 1x ????

Sosnová – Těškovice 0:1
K tomuto obávanému zápasu na hřišti “brutálně“ hrajícímu mužstvu Sosonové, jsme zajížděli jen v 11-ti hráčích. My jsme hráli FOTBAL a domácí KOPANOU. Díky předzápasové taktice, dodržení herních pokynů, sebezapření a bojovnosti jsme vyhráli 0:1. Tento zápas byl zápasem „dirigenta“ D. Sochorka, který bravurně režíroval celou hru. Pravdou je, že hlavní SUDÍ odvedl taky velmi kvalitní výkon, a že šrámy si hráči léčili celý týden.
branky: M.Krayzel – 1x

Moravice – Těškovice 0:1
Další těžké utkání – navíc ve vysoké trávě, ke kterému navíc nedorazil hlavní SUDÍ. Po losu tak pískal trenér hostů a neměl to jednoduché. V 10.min. dokonce odpískal penaltu proti Těškovicím, ale Přemek ji chytil. Do poločasu se nám podařilo po sólu D.Sochorka přes 3.obránce i gólmana otevřít skóre na 0:1. Byla to však jediná a poslední branka v utkání, ve kterém málem došlo k bitce a náhradní SUDÍ se musel hodně ohánět, aby se dohrálo.
branky: D.Sochorek – 1x

Těškovice – Palhanec 4:0
V dalším domácím utkání jsme přivítali arogantní a agresivní mužstvo Palhance, které hrálo jen o 9-ti hráčích. Dokud soupeři stačily síly, tak to bylo do poločasu pouze 1:0. Konečný výsledek zápasu pak skončil zaslouženě 4:0.
branky: M. Hoza – 2x, J.Šenk – 1x, M.Krayzel – 1x

Klokočov – Těškovice 2:2
Další důležité utkání jsme sehráli na hřišti adepta na postup – Klokočov. Po dobrém a bojovném výkonu jsme si za remízu odvezli cenný bod. Slabým článkem utkání byl SUDÍ (málem byl vykázán ze střídačky trenér hostů).
branky: D.Sochorek – 1x, D.Illík – 1x

Těškovice – Slávia Opava 3:0
V dalším souboji o postup jsme přivítali nováčka soutěže – Slávii Opava, sestaveného z bývalých dorostenců okresu Opava. Díky systematické hře jsme velmi herně kvalitního soupeře přehráli a získali tak 3.body. Nutno podotknout, že to bylo pro diváky asi nejatraktivnější utkání, protože se hrál fotbal ve stylu FAIR-PLAY a sudí tak neměl co pískat.
branky: J.Šenk – 1x, D.Illík – 1x, M.Krayzel – 1x

Těškovice – Malé Hoštice B 11:2
Další zápas o udržení čela tabulky jsme začali „do kopce“ a proti slunci a silnému větru. Utrápený poločas tak skončil jen 2:1. Po „vyříkaní v kabině“ začali hráči plnit taktické pokyny a postupně jsme soupeře rozstříleli na konečných 11:2.
branky: J.Šenk – 3x, V.Vavrečka – 3x, M.Krayzel – 3x, D.Sochorek – 1x, D.Sýkora – 1x

Štáblovice – Těškovice 2:1
V posledním zápase podzimu jsme zajížděli k favoritu postupu, na hřiště Štáblovic. S námi zajíždělo několik desítek fanoušků, kteří vytvořili hráčům výbornou fotbalovou atmosféru. Do poločasu to bylo 1:1, ale druhý poločas se domácím podařilo – po naší chybě zvýšit na 2:1. Tento výsledek pak domácí drželi „zuby-nehty“, za cenu filmování, zdržování a zakopávání míčů do rybníka, přičemž jim to hlavní SUDÍ toleroval. Toto už neudržel trenér hostů a po kritice (slušné), byl vykázán mimo hřiště. Nutné konstatovat, že jsme si tento velmi důležitý zápas o první příčku prohráli sami (sami hráči vědí o čem je řeč).

Dušan Sýkora – 1x

Děkuji touto cestou všem, kteří se o chod fotbalu v Těškovicích starají. Trenérům, asistentům, manažerovi, vedoucím jednotlivých mužstev a pradlenám, dále pak Obecnímu úřadu za finanční podporu.
Dále děkujeme za hlasivkovou podporu našich fanoušků, kteří byli nedílnou součásti našeho mužstva v posledních mistrovských zápasech.
Sportu zdar a fotbalu zvláště !!!
M. Š.

Závěrečná zpráva – Dorost

Po úspěšné Jarní dohrávce sezóny 2012/2013 – kde naši Starší žáci obhájili titul ve svoji třídě, museli jsme kvůli věkovému limitu některých hráčů přejit do Dorostu. Jak se postupem času ukázalo, je to „trošku jiné kafe“, a to zejména po silové stránce, výškových parametrech a v neposlední řadě i velikosti hřišť, zejména „na Prajské“.

Těškovice – Slávia Píšť 5:3
V tomto prvním dorosteneckém zápase jsme byli soupeřem zaskočeni výškovou převahou, důrazem a rychlostí. Po 20-ti minutách jsme tlak soupeře eliminovali a hru srovnali. Díky zkušenostem Matěje a Honzy jsme tak otočili nepříznivý stav utkání na a s vypětím všech sil, ubránili první cenné vítězství.
branky: Hoza T. – 2x, Sroka B. – 1x, Krayzel M. – 1x, Přibyl Zd. – 1x

Darkovičky – Těškovice 3:0
Velmi kvalitní výkon opor Honzy a Matěje, vč. neproměněných brankovýchšanci-3.breaky na gólmana, vč. nastřeleného břevna – smůla. Naopak soupeř, po vyloučení hrající o 10-ti hráčích, zabral a naše unavené mužstvo fyzicky „převálcoval“. Výborný výkon předvedl Tadeáš.
branky: 0
Těškovice – Šilheřovice 5:3
Než jsme se rozkoukali, tak jsme prohrávali 2:0. Naštěstí jsme se otřepali, a po spolupráci DUA – Vladimír a Honza jsme srovnali na 2:2. Další branku na 2:3 přidal Bohdan. Ve druhé půli jsme nastoupili bez zraněného Honzy a soupeř nás začal v záložní řadě přehrávat, čemuž odpovídá konečný výsledek 5:3.
branky: Šenka J. – 2x, Sroka B. – 1x

Darkovice – Těškovice 3:1
V dalším utkání, bohužel bez Matěje a Honzy, jsme nastoupili na hřišti v Darkovicích. Domácí byli jasně lepší, ale první branku jsme dali my – po české uličce Vl.Šenka na B. Sroku. Naštvaný- suverénní soupeř pak přitvrdil hru v osobních soubojích, využil svojí výškové převahy a souhry. Výborně zachytal Tadeáš, ale pochvala patří celému TEMU za bojovnost.
branky: B.Sroka – 1x

Bolatice – Těškovice 5:0
Úvod utkání sice patřil našim, ale dvě neproměněné šance vedly ke splnění hesla „nedáš – dostaneš“. Inkasovali jsme tak 3.rychlé branky a mužstvo tak psychicky i fyzicky odpadlo. Nepomohly ani starší posily. Velmi dobrý výkon předvedl Zd.Přibyl a Tadeáš.
branky: 0

Vřesina – Těškovice 3:2
Opět jsme nastupovali bez dvou hlavních opor a předvedli nejhorší výkon sezóny. Sice jsme vedli po trestňáku Vl.Šenka a následně i po vyrovnání domácích jsme znovu vedli, a to po brance B.Sroky. Ale díky hrubým chybám jsme si však body domů neodvezli. Díky Tadeášovi jsme si tak nevezli ještě větší příděl branek.
branky: Šenk Vl., – 1x, Sroka B. – 1x

Těškovice – Bohuslavice 6:4
V posledním domácím utkání jsme na domácím hřišti přivítali ambiciózního soupeře na postup – Bohuslavice. Soupeře jsme zaskočili ihned v úvodu rychlou brankou Matěje. Díky dobré kombinační hře a plnění taktických pokynů, skončila tato fotbalová přestřelka v náš prospěch. branky: Krayzel M. – 2x, T.Hoza – 2x, Vl.Šenk – 1x, B.Sroka – 1x

Hněvošice – Těškovice 1:3
Ve středeční dohrávce jsme zajížděli na hřiště Hněvošic. Již v úvodu jsme po spolupráci Vládi a Honzy otevřeli skóre utkání na 0:1. Soupeř však do poločasu vyrovnal a přitvrdil hru. Ve druhé půli se prosadily opory Matěj a Honza, a domů se tak vezly 3.body.
branky: Šenk J. – 2x, Krayzel M. – 1x

Velké Heraltice – Těškovice 2:2
V posledním utkání podzimu jsme odehráli průměrné utkání, které by jsme měli při optimálním výkonu vyhrát. Naše obrana, vč. brankáře chybovala, záloha nebyla konstruktivní a útok prakticky neexistoval. Ve druhé půli jsme se zlepšili, ale více jak na remízu to nestačilo. Naše branky tak vstřelili jenom M.Krayzel a J.Šenk.
branky: Šenk J. – 1x, Krayzel M. – 1x

Jan Šenk – 5x
Bohdan Sroka – 5x
Tomáš Hoza – 4x
Vladimír Šenk – 2x
Zdeněk Přibyl – 1x

Děkuji touto cestou všem, kteří se o chod fotbalu v Těškovicích starají. Trenérům, asistentům, manažerovi, vedoucím jednotlivých mužstev a pradlenám, dále pak Obecnímu úřadu za finanční podporu. Dále děkujeme za hlasivkovou podporu našich fanoušků, kteří byli nedílnou součásti našeho mužstva v posledních mistrovských zápasech.