Zpráva jaro 2015

Závěrečná zpráva oddílu kopané – Muži
Soutěžní ročník 2014/2015 – jaro

Jarní část sezóny 2014/2015 nezačala pro naše mužstvo moc dobře. Zimní příprava neproběhla – díky slabé aktivní účasti hráčů, v očekávaném rozsahu. Plánované zimní soustředění se na poslední chvíli zrušilo. Naštěstí se podařilo zajistit 5 přípravných zápasů na domácím hřišti.

Moravice – Těškovice 0:9

V úvodním jarním zápase jsme nastoupili na hřišti nevyzpytatelného soupeře – Moravice. Naštěstí jsme do poločasu vedli 0:4 a zápas kontrolovali do konečného stavu 0:9.
branky: V.Vavrečka – 3x, T.Rek – 3x, M.Krayzel – 2x, P.Lazecký – 1x

Těškovice – Štáblovice 1:5

V důležitém domácím utkání proti 1.mužstvu tabulky jsme sehráli oboustranně vyrovnaný poločas, který skončil 1:1. Druhý poločas byl však jasně v naší režii, vítězíme 1:5 a dostáváme se na špici tabulky.
branky: V.Vavrečka – 2x, M.Krayzel, J.Šenk, D.Sýkora

Radkov – Těškovice 1:2

Další utkání jsme sehráli na kobzolišti v Radkově, nejen proti domácím, ale i proti „jalovému“ SUDÍMU. Domácí využili nerovnosti terénu a po špatném odskoku míče inkasujeme na 1:0. Naštěstí do poločasu vyrovnáváme na 1:1. Druhý poločas domácí jasně „válcujeme“, ale zakončení na místním tankodromu nám nejde. Naštěstí se prosadí J.Šenk a vezeme domů sice hubené, ale cenné vítězství 1:2. Kaňkou tohoto utkání byla málem bitka obou teamů v samotném závěru zápasu.
branky: T.Rek, J.Šenk

Těškovice – Slavkov „B“ 11:0

Následovalo domácí utkání proti Slavkovu „B“, které předvedlo sice dobrý herní výkon, ale rozjetý „těškovický vlak“ nešlo zastavit. Do poločasu jsme vedli 7:0, celkově pak končí zápas vítězstvím 11:0.
branky: M. Krayzel – 2x, J.Šenk – 2x, V.Vavrečka – 2x, D.Sochorek, T.Rek, D.Sýkora, A.Dluhoš, Voj.Sýkora

Vávrovice „B“ – Těškovice 2:6

K dalšímu utkání jsme zajížděli na půdu Vávrovic, se kterými nemáme dobrou bilanci. Navíc jsme odjížděli bez zraněného Lídra – D.Sochorka, tedy několik otazníků. Naštěstí domácí neposílili svůj tým o hráče „A“ týmu, takže jsme do poločasu vedli 1:4 a celkově zvítězili v tomto důležitém utkání 2:6.
branky: M.Krayzel – 2x, P.Lazecký, J.Šenk, D.Illík, V.Vavrečka

Těškovice – Deštné 6:1

V dalším kole jsme přivítali ambiciózní mužstvo Deštné, které stejně jako my na JAŘE ještě neprohrálo (do této chvíle). Díky systematické hře jsme hosty totálně rozebrali a po poločase 3:0 zvítězili celkově 6:1. V.Vavrečka + D.Illík = HEATRICK.
branky: V.Vavrečka – 3x, D.Illík – 3x

Palhanec – Těškovice 1:3

Následovalo utkání na půdě tvrdého soupeře – Palhance. První poločas se nám na kluzkém terénu totálně nevydařil a kazili jsme – co se dalo, prostě TRAGÉDIE. Naštěstí se do poločasu konečně trefil V.Vavrečka na 0:1. V poločase bylo v kabině „hodně horko, až dusno“. Naštěstí jsme ve druhé půli, i bez zraněného D.Sochorka zabrali a po min. 5.šancich M.Krayzla zvyšujeme na 0:2. Soupeř však po naší chybě snižuje na 1:2. Uklidnění v zápase přináší bomba „anglie“ z kopačky P.Lazeckého na konečných 1:3. Nutno zdůraznit, že nás v tomto utkání podržel svým výkonem R.Lazecký (stejně to má v popisu pracovní činnosti, pozn.autora).
branky: V.Vavrečka, M.Krayzel, P.Lazecký

Těškovice – Sosnová 3:0

K předposlednímu utkání soupeř nedorazil, a tak jsme vyhráli kontumačně 3:0, čímž jsme se již bodově stali MISTRY IV.třídy sk.B ročníku 2014/2015..
branky: x,x,x

Větřkovice – Těškovice 1:9

K posledním mistrovském utkání jsme nastoupili na hřišti Větřkovic. Utkání mělo jasný průběh a do poločasu jsme vedli 1:5. V cca. 75.min. utkání se dostavila očekávaná střelecká šance, a to jubilejní 100.gól sezóny 2014/2015. Ten vstřelil po ideální přihrávce V.Vavrečky v poklidu J.Šenk. Herně výborné utkání z obou stran nakonec skončilo v poměru 1:9.
branky: D.Sochorek – 2x, J.Šenk – 2x, M.Krayzel, V.Vavrečka, D.Illík, Vl.Šenk, Jak.Solnický

Těškovice tak bez jarní porážky s konečným skóre 104:19 obsadily 1.místo ve IV.tř.-sk.B OFS Opava = MISTŘI.