Den obce 2008

Už je to tak, 6. ročník této velkolepé a organizačně náročné kulturní akce je za námi. V sobotu před “karmašem”, tedy 16. srpna, se po 15. hodině rozběhla série koncertů a představení zakončená nočním karnevalem a provázená řadou atrakcí pro návštěvníky. Takže po pořádku…
Z důvodu dopolední bouře a potopy na hřišti musel být zrušen plánovaný turnaj O pohár starosty obce v nohejbale, nicméně odpoledne se už obešlo víceméně bez deště a vlastní program již zůstal nezměněn. Začátek byl vyhrazen zejména dětem, pro které hasiči vytvořili pěnu přes celou plochu před obecním úřadem. Následoval program s Bořkem stavitelem. S novým tanečním vystoupením se představila těškovická skupina One Five (nicméně letos v početně chudší sestavě). Dále proběhl očekávaný koncert zpěváka Vítězslava Vávry a pokud ten neroztančil a nerozezpíval i tu nejmaldší generaci, tak to zaručeně svedla na scénu nastoupivší dvojice s největšími hity Těžkého Pokondra. V čase pro oddech a občerstvení se vylosovaly tomboly s hlavními cenami divočákem a srncem v té myslivecké a např. s domácím kinem v té obecní.
Ve večerním jemném, o to však vytrvalejším, dešti se pak odehrál koncert italského zpěváka Davide Mattioliho, kterého na scéně vystřídaly modelky a jejich módní show. To už byla Těškovická stage v naprostém obležení diváky, také proto, že se na ní záhy objevila popová skupina Holki, dnes už jen se třemi členkami. Jejich sobotní vystoupení na Dni bylo první po oficiálním rozpadu kapely v roce 2003. V proudu hvězd ještě jednou zazářila i skupina One Five a dokonce se objevily i ty hvězdy na pro změnu úplně “vymeteném” nebi. Tradičně monstrózní ohňostroj však byl tím pravým důvodem, proč oči všech zúčastněných směřovaly k obloze. Pak ještě slíbené překvapení… Do Chicaga počátku 20. století nás přenesly naše “aerobičky” ve svém tanečním vystoupení. No a pak už se režie definitivně ujal DJ Šindlář.
Není třeba dodávat, že na jídlo ani pití nebyla nouze a každý si mohl dopřát dle chuti a sytosti. O to se postarali hasiči, zahrádkáři, rybáři, myslivci, pohostinství Hanka, Jiří Zíma a penzion Mariana. Pro děti byly, kromě stánků se sladkostmi a různými drobnostmi, k dispozici skákací hrad, trampolína a kolotoč.
Co říci závěrem? Ač nejubilejní, nenechal se tento ročník zahambit. Pořadatelé připravili “Těškovjakum” i širému okolí řádnou porci zábavy a věřme, že i pěkný kulturní zážitek. Za to jim patří velká pochvala a neskonalý dík.

Pokud chcete cokoliv k článku doplnit, jste vítáni. Pro své zážitky, názory, komentáře apod. můžete využít formulář níže. Fotografie z akce naleznete jako tradičně zvlášť ve fotogalerii.


Sponzoři oslav :

Moravskoslezský kraj – prostřednictvím dotace ze Sdružení obcí Bílovecka;
Jiří ZÍMA – lesnické práce, dřevo;
Kovomont Lindovský s.r.o. – zámečnické práce;
Miroslav Alker – nátěry, výškové práce, ořezy stromů a porostů;
Petr STORZER – kovovýroba;
Kominictví KORS spol.s r.o. – komínové systémy;
SAV, spol. s r.o. – stavební a údržbové práce;
Roman OSMANČÍK – žaluzie, výroba dveří, sklenářské práce;
MAPSTEEL, s.r.o. – lesnictví a geodezie;
JS OKNA, s.r.o. – žaluzie, výroba oken;
Homola a.s. – inženýrské sítě, stavební činnost; Penzion MARIANA – ubytování, volný čas.


těškovjačka
najdu někde videa z dnu obce?? nevíte jestli má někdo nějaké jiné fotky něž jsou zde?? kuju za odpověď
Starosta obce
Video ze Dne obce bude k dispozici tak do týdne, jako sestřih z celého odpoledne – tento záznam pořizovala obec Těškovice prostřednictvím najaté firmy. Toto video na CD si budete moci objednat na obci. Fotek bude hodně, je třeba se obrátit na občany, kteří měli fotoaparáty s sebou, bylo jich tam hodně.