1+1=3 – 2009

V sobotu 2. 5. 2009 jsme hráli ve Štítině na divadelní přehlídce Štivadlo 2009. Naše hra se nejvíce líbila divákům a vyhráli jsme cenu za nejlepší hru. Čestné uznání poroty za herecký výkon obdržel Ing.Oldřich Lindovský. Ostatní ceny si většinou odnesli členové domácího souboru a souboru ze Štramberka.
V pátek 17. 4. 2009 proběhlo ve Štramberku slavnostní vyhodnocení divadelní přehlídky, které se letos zúčastnil náš divadelní soubor Berani Těškovice s hrou 1+1=3. Byli jsme nejúspěšnějším souborem z pěti vystupujících a vyhráli jsme čtyři ceny ze šesti. A to za nejlepší hru, nejlepší režii – p. J. Režná, divácké hodnocení kuličkami jsme rovněž vyhráli. A nakonec v kategorii nejlepší mužský herecký výkon zvítězil Jirka Vavrečka před Ing. Pavlem Prokopem a Jakubem Krayzlem. V ženské kategorii obsadila třetí místo paní Soňa Ulmannová za dvěma herečkami domácího štramberského souboru. Snad se tedy bude tato nová hra líbit nyní ve Velkých Hošticích, Štítině, Hýlově i našemu domácímu publiku v květnu.
Za soubor Mgr. D.Krayzlová

Divadelní spolek KOTOUČ a město Štramberk pořádalo XII. ročník Štramberské divadelní přehlídky amatérských souborů, která se konala od 6. 3. 2009 do 17. 4. 2009 v Kulturním domě ve Štramberku vždy od 19:30 hod. V rámci přehlídky vystoupili:
6. 3. DS Kozlovice, Vlastimil Peška, Jako zmoklá slepice
13. 3. ŠAMU Štítina, Jaromír Břehový, Otylka
20. 3. Tyl Drahotuše, J.H. Hladnovský, Slečny na vdávání
27. 3. Berani, Těškovice, Roy Cooney 1+1=3
3. 4. DS KOTOUČ, Verena Kanaan, Drahoušek Anna Štramberk
17. 4. Slavnostní vyhodnocení přehlídky s programem
Náš soubor BERANI získal v rámci závěrečného ohodnocení první cenu od diváků v tzv. „kuličkiádě“ a první cenu od poroty za předvedenou hru. I když jeli naši divadelníci na přehlídku s obavami s premiéry, jak je vidět z výsledků, obavy byly zbytečné a dovedli strhnout diváky i porotu na svou stranu. Všem divadelníkům děkujeme za reprezentaci obce a jejich činnosti a těšíme se na představení v rámci přehlídky amatérských divadel „Těškovické jaro“, které bude dozajista vyprodáno při všech vystoupeních.
M. Sedlák, starosta obce

Stručný obsah hry:

Konverzační anglická komedie o tom, co se může stát, když jindy dochvilný taxikář John, přesný jako hodinky, nedorazí včas domů ke své manželce a do pátrání po něm se roztočí nečekaný kolotoč událostí, které vedou k prozrazení Johnovy nevěry. Začíná boj o utajení. Johnovi přispěchá na pomoc Stanley, jeho přítel a soused, který v zápalu boje přestává vědět, kdo vlastně je…

Osoby a obsazení:

Mary Brownová Mgr.Dagmar Krayzlová
Barbara Brownová Soňa Ulmannová
John Brown Jiří Vavrečka
Stanley Gardner Ing.Pavel Prokop
Bobby Franklyn Jakub Krayzel
Seržantka Trotlová Jiřina Vrublová
Seržant Poterhouse Ing. Oldřich Lindovský
Reportérka Bc.Kamila Vavrečková
 
Režie: Jindra Režná
Scéna: Martin Grusmann
Text sleduje: Martina Režná a Bc. Kamila Vavrečková