Těškovické jaro 2010

Přehled souborů, účastnících se letošního ročníku

20. 2. 2010 Bačova dcera
Divadelní soubor Chaos – Valašská Bystřice
Začátek v 18.00 hod.
27. 3. 2010 Světáci
Divadelní soubor Lojza – Odry
Začátek v 18.00 hod.
17. 4. 2010
Paní ministrová

Divadelní soubor Štramberk.
Začátek v 19.00 hod.
15. 5. 2010 Dámský krejčí
Div. soubor Berani Těškovice
Začátek v 19.00 hod.

Fotografie z proběhnuvších představení naleznete ve fotogalerii. O přehlídce informovala i TV Polar ve své reportáži.


Valašská Bystřice – Divadelní soubor „CHAOS“

BAČOVA DCERA

Hra Bačova dcera nás zavede na valašský venkov konce devatenáctého století. Vypráví osudový příběh dvou mladých lidí, ve kterém se prolíná nejen láska, umocněna rodinným neštěstím, ale i drobné střípky radosti, lásky a dobráckého škádlení obyčejných lidí. Jako neblahý jev zde Miloš Kulišťák připomíná alkoholismus a s ním spojené ožebračování rodin. Byla to těžká doba našich staříčků a prastaříčků. Ale pro nás má stále své nepopsatelné kouzlo, které nás často přivádí ke vzpomínkám na jejich osudy. Pevně věříme, že nejen příběh, ale i krásné dobové kroje a malebné valašské nářečí bude pro diváky ještě zajímavější než v době jejího vzniku před 100 lety.

Začátek 20. 2. 2010 v 18.00 hod.


Divadelní soubor „LOJZA“ – Odry

SVĚTÁCI

Tři venkovští fasádníci, kteří pracují na obnově starých pražských domů, se vždy jednou za měsíc vydají do nejdražších barů. Zde jsou však, ke své nelibosti, považováni za nevzdělané šašky. A tak se tito pánové rozhodnou se svou hloupostí skončit a stát se konečně opravdovými Světáky. Najmou si učitele slušného chování a promění se vzhledem i duchem ve ‘vzdělance’. Také kvůli své hýřivosti penězi, kde velkou část své výplaty utratí v barech, se stanou terčem tří podvodnic, které se je pokusí okrást. Nejdříve se však i tyto ‘lehké děvy’ musí proměnit v dámy, aby novopečené gentlemany naoko ‘sbalily’. Tuto trojici slečen učí slušnému chování stará kuplířka, která využívá svého bytu k okrádání vytipovaných pánů. Avšak konec jejího ‘podnikání’ se blíží.

Začátek 27. 3. 2010 v 18.00 hod.


Kotouč Štramberk

PANÍ MINISTROVÁ

Divadelní hra Branislava Nušiče Paní ministrová se sice odehrává před první světovou válkou v Srbsku, ale stejně tak dobře by se mohla odehrávat dnes u nás. Na pozadí politické satiry se odehrává příběh lidské ctižádosti, bezohlednosti a mazanosti. Sima Popovič, bezúhonný člověk se v důsledku vládní krize jaksi náhodou stává ministrem, jeho manželka, primitivní maloměšťačka, toho využívá k získání různých výhod a prebend, až nakonec způsobí skandál a manžel je nucen abdikovat.

Začátek 17. 4. 2010 v 19.00 hod.


Berani Těškovice

DÁMSKÝ KREJČÍ

O autorovi Georges Feydeau jednou napsal M. Achard, že byl po Moliérovi největším komediálním autorem. Jeho hry mají spád, sílu a prudkost, tragédii, mají jejich nevyhnutelnou osudovost. Při tragédii se zalykáme hrůzou, při Feydeauovi se zalykáme smíchy. Děj komedie se točí kolem pana Meniéra, váženého pařížského občana a lékaře, který má jednu ordinaci, jednu ženu, jednu milenku a jednu tchýni. Co se však stane, když se protáhne večerní flám až do dalšího rána a to zrovna v den, kdy přijede na návštěvu „milovaná” tchýně? Kvůli záchraně cti a manželství si vymyslí malou lež, která spustí lavinu dalších, mnohem větších lží, výmluv a nedorozumění, úsměvných situací a komických změn.

Začátek 15. 5. 2010 v 19.00 hod.