Těškovické jaro 2011
Berani Těškovice
KLÍČE NA NEDĚLI
Tato komedie, kterou napsal “plzeňský Moliere” Antonín Procházka, nás zavede zpět do Československé socialistické republiky sedmdesátých let, kde budeme moci sledovat osudy dvou manželských párů, které se nedokáží vyrovnat se svým víceméně značně neúspěšným osudem. Středoškolský profesor Jindřich Dostálek touží po úspěchu v ekonomické sféře, jeho žena Irena chce být úspěšnou lékařkou, jejich přátelé Karel a Dana Kartouchovi by se zase rádi prosadili ve sféře filozofie a umění. Když se pak jednoho dne na večírku opijí natolik, že se rozhodnou své partnery prohodit, začnou se dít věci, které by snad nikdo ani neočekával. Poté, co se vypořádají s nečekanými návštěvami tchýně, modelky a milenky a zvládnou “zpracovat” i tetičku ze Švýcarska, nakonec zjistí, že namísto změny hledají spíše to, čeho se původně chtěli vystříhat.
Úprava a režie: Soňa Ulmannová
Organizační vedoucí souboru: Mgr. Dagmar Krayzlová
Osoby a obsazení:
Profesor Jindřich Dostálek: | Jiří Vavrečka |
MUDr. Irena Dostálková | Magda Sroková |
Malíř Karel Kartouch | Stanislav Havrlant |
Dana Kartouchová | Soňa Ulmannová |
Tetička ze Švýcarska | Božena Lindovská |
Tchýně | Jiřina Vrublová |
Žárlivý manžel | Jakub Krayzel |
Modelka | Martina Režná |
Urbanová, žena vlivného muže | Bc.Kamila Vavrečková |
Milenka | Marie Vyležíková |
Policista | Martin Grussmann |
Pomocná režie: | Ing. Oldřich Lindovský |
Text sledují: | Jindra Režná, Martina Režná |
Zvukové efekty: | Martin Grussmann, Ing. Pavel Prokop |
Světelné efekty: | Saša Machová |
Kroje: | Miluše Lindovská, Soňa Ulmannová |
Scéna: | Martin Grussmann, Soňa Ulmannová |
Představení v Těškovicích byla sehrána 13., 14., a 20. května 2011. Na podzim 2011 se soubor s hrou představí, a to 7. 10. v Porubě, 14. 10. v Humpolci, 15. 10. v Borovanech a 19. 11. na Horní Bečvě.
Soubor Borovany
Skákavá princezna a Madam Colombová zasahuje
Přehlídka Těškovické jaro 2011 pokračovala 8. dubna. V tento den přijeli do naší obce kamarádi, hasiči a divadelníci z jihočeských Borovan. Vstávali a vyjížděli velice brzy, aby našim dětem mohli dopoledne sehrát loutkovou pohádku Skákavá princezna. Vidělo ji víc než 200 dětí z Těškovic a okolních obcí -Kyjovic, Pusté Polomi, Olbramic… a moc se líbila.
Odpoledne si borovanští prohlédli nedaleký zámek Raduň a večer se nám představili s divadelním představením Madam Colombová zasahuje. Kdo přišel určitě nelitoval a moc se pobavil.
Fotografie z představení naleznete ve fotogalerii.
D. Krayzlová
Valašská Bystřice – Divadelní soubor „CHAOS“
OKÉNKO
Staropražská veselohra od spisovatelky Olgy Scheinpflugové, situační komedie o tom, kterak se etik Johánek jednou napil a hroutí se mu svět.
Roztomilý, nepraktický a života neznalý profesůrek Jakub Johánek zcela mimořádně oslavuje s přáteli v nočním klubu a nezvyklé množství spotřebovaného alkoholu mu způsobí dočasný výpadek paměti. Docent Johánek má spíš než okénko pořádné okno! Vše je o to složitější, že se má stát bohatým dědicem a mnozí z jeho okolí chtějí jeho okénka využít ve svůj prospěch. A kolem chudáka etika Johánka se roztáčí kolotoč intrik a činů vpravdě neetických!
Děj této téměř zapomenuté komédie na jevišti oživuje atmosféru staré prvorepublikové Prahy.
Osoby a obsazení:
Jakub Johánek, docent etiky | Jan Závorka |
Dr. Jindřich Plevka, právník | Miroslav Chumchal |
Dynybylka, správcová | Bohumila Bitalová |
Růžena, její dcera | Šárka Jurčová |
Tonda, periferní flamendr | Miroslav Cáb |
Policejní komisař | Josef Rýdl |
Divíšek, student | Radek Štefela |
Nosiči | Josef Volek, Milan Jurajda |
Režie: | Bohumila Bitalová |
Sledování textu: | Ludmila Bolfová |
Hudba: | Bohumil Volek |
Ozvučení, světla: | Václav Drda |
Scéna: | Josef Rýdl |
Kostýmy: | Šárka Jurčová |
Foto
viz web www.divadlochaos.cz |
Přemysl Jurča |
Zdroj: www.divadlochaos.cz
Začátek 5. 2. 2011 od 18.00 hod. v místním Kulturním domě.