SDH Těškovice opět na Mistrovství ČR v Požárním sportu v Ostravě

Vážení spoluobčané, dovoluji si vám stručně shrnou účast našich dorostenců a dorostenek na MČR v Požárním sportu, které se konalo ve dnech 5. – 6. 7. 2011 na „domácí“ půdě na Městském stadionu ve Vítkovicích. Zahájení celé soutěže bylo tradičně ve znamení slavnostního nástupu všech soutěžících a za účasti reprezentace České republiky dorostu, která se zúčastnila Mistrovství světa v Petrohradu. Při představení reprezentantů jsme jistě byli všichni hrdi na jména Vladimír Šenk, Bohdan Sroka a Matěj Krayzel s naší obce, kteří byli v Petrohradu a přivezli si krásné 4. místo z Mistrovství světa (celkem bylo 9 reprezentantů v celé ČR).
Následně se rozběhly soutěže, ve kterých naši dorostenci a dorostenky soutěžili za výrazné podpory všech příznivců z obce, kteří svým hlasitým „…TĚŠKOVICE…“ mnohokrát rozezněli celý stadión ve Vítkovicích – některé to stálo v závěru i jejich hlas. Ve všech disciplínách a letos i v testech odvedli kluci a holky to, co měli tvrdě natrénováno, a jako vždy v této soutěži rozhoduje královská disciplína a tou je požární útok. Atmosféra před touto disciplínou by se dala na tribuně mezi fanoušky krájet a pak přišly naše pokusy: u děvčat zklamalo propojení savic a u chlapců nešťastným přešlapem bylo rozhodnuto o celkovém 8. místě dorostenek a 5. místě dorostenců.
Co říci závěrem, snad jen rekapitulace úspěchů našeho mládežnického SDH Těškovice v letošním roce:
– Kvalitní výkony v okrskových soutěžích žáků, dorostenců a dorostenek a výhry v krajském kole dorostenců a dorostenek.
– Postup na MČR v Požárním sportu dorostenců a dorostenek – jako jediní jsme byli zastoupení v obou kategoriích z jedné obce v jednom kraji, to hovoří za vše.
– Historicky nejlepší úspěch v umístění na MČR na 5. místě dorostenců – i když bylo na bednu (3.místo) v domácím prostředí.
– Účast na mistrovství světa v Petrohradu trojicí členů SDH Těškovice
Je to hodnocení z mého pohledu starosty obce, kdy je opravdu krásný pocit slyšet na vrcholných soutěžích název naší obce a příště přeji trochu více sportovního štěstí. Děkuji všem soutěžícím, trenérům a fanouškům za jejich podporu a těším se na další sportovní zážitky.
Záznamy a výsledky jsou uvedeny na www.dh.cz a www.hasici150.tv.
S pozdravem „Bohu ke cti, bližnímu ku pomoci“

Starosta obce Těškovice
Martin Sedlák

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*