Těškovice obsadily Sokolov

1.den
Sraz ve středu 4.5.2012 v jednu hodinu ráno před hasičárnou. Řidič autobusu nemohl najít Těškovice, nakonec ale uspěl. Ukládání věcí do autobusu postupně přešlo v tlačení věcí do autobusu. Následoval rozjezd autobusu, jako ve formuli 1. Jízda po dálnici, někteří spí, někteří nezavřou pusu. Příjezd na stadion, ubytování závodníků do školy, mladších ročníků do stanu a starších na ubytovnu. Starší žáci absolvovali braný závod, ale kvůli zbytečným chybám obsadili až deváté místo. Návštěva místního koupaliště za pět korun na osobu. Večer pomalé ulehání do stanů, u některých velmi pomalé.
2. den
Snídaně a následný trénink závodníků. Snídaně a poté návštěva hradu Loket rodiči. Minimální snídaně a pokračování ve spánku mlaďochů. V jednu hodinu nástup a dále už soustředění na disciplíny. Požární útok CTIF, zklamání a jedenácté místo. Zklamání střídá radost a první medaile. Třetí místo na štafetě CTIF! Večerní drobná oslava fanoušků a občerstvení závodníků kofolou. Soutěžící spí, fanoušci stále oslavují.
3. den
Závodníci po brzké snídani připraveni v osm hodin na dráze. Fanoušci připraveni taktéž. Štafeta 4×60 metrů a velké očekávání. Čtvrté místo je krásné, avšak pro většinu zklamáním. Následná štafeta dvojic a opět máme bramboru. Škoda drobných zaváhání. Před útokem šestí. První požární útok nedokončen, ne naší vinou. Další pokus a ohromná radost, prozatímní druhé místo. Druhé místo v požárním útoku nám zůstalo a zároveň jsme se posunuli na bednu. Obsadili jsme celkové třetí místo na MČR hry Plamen!!! Závody jednotlivců a jejich souboj v běhu na 60 metrů s překážkami, kde se nejlépe umístily Patricie Sýkorová, a to na druhém místě a Hanka Sedláková na místě sedmém. Dále konečný nástup a obdržení medailí za štafetu CTIF-bronzová, požární útok-stříbrná, jednotlivkyně-stříbrná a nakonec bronzová medaile pro všechny, za celkové umístění. Neskutečná radost a pocit zadostiučinění!!! Přiměřená oslava, násobená neskrývanou radostí!
4. den
Dorostenci a dorostenky se poprvé probouzí v oficiální ubytovně-škole, starší žáci místo nich ve stanech. Dorostenci trénovali požární útok, dorostenky měly tréninky útoků až večer. Po poledni se začalo slavnostním nástupem a pak hned na stovky. Dorostenecká kategorie velmi vyrovnaná, nakonec v součtu časů pro nás třetí místo o šest desetin za prvním. Šimon Kudrna celkové čtvrtý a Matěj Krayzel šestý. Dorostenky předvedly výkony, které stačily v součtu časů na devátou pozici. Po náročném dni všichni odpočívali.
5. den
Brzké ranní vstávání a na řadě jsou štafety. Dorostenci první pokus nezvládli, druhým se však zachránili a obsadili výborné druhé místo. Dorostenky měly trochu smůlu, museli se tak spokojit s desátou pozicí. Testy zvládly obě naše družstva bez chyb, to všem spadl kámen ze srdce! Všichni na oběd a pak se soustředit na požární útok, snad nebude zase přešlap. Přešlap nebyl, ale chyby ano. U dorostenců to byla chyba na rozdělovači, takže až desáté místo v požárním útoku. Dorostenky měly problém s doběhem k čáře, proto jejich čas stačil až na jedenácté místo. Jak tedy celkově? Dorostenci v celkovém pořadí MČR dorostu obsadili čtvrtou příčku a dorostenky skončily na jedenáctém místě. Zklamání? Trochu určitě! Bylo i na lepší výsledek! Dále pak slavnostní závěrečný nástup a přebrání cen, pohárů, diplomů. Nakonec už jen se sbalit a naložit vše do autobusu.
Cesta domů
Věci jsme do autobusu naskládali, sebe taktéž a v 17:45 vyrazili směr Těškovice. V autobuse začaly oslavy, rozhovory, nové plány, někteří zkoušeli spát. Autobus nás však zradil, nakonec se vše dokázalo opravit a v 3:30 následujícího dne jsme byli opět před naší hasičárnou! Všechno vyložit, naskládat si na záda, vyrazit domů, spát!
Poděkování
Chci poděkovat především závodníkům za jejich výkony a snahu dobře reprezentovat naši obec a sbor. Dále také fanouškům, trenérům, divákům hasičské televize, kteří nám fandili alespoň u obrazovek svých počítačů a všem kdo měli na našem ,,obsazení´´ Sokolova jakoukoliv zásluhu. Děkujeme za Sokolov a těšme se na Uherské Hradiště a výkony našich mužů a žen!

Viktor Kudrna

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*