Mistři České republiky v požárním sportu!!! Více-mistryně České republiky v požárním sportu!!!

Odjeli jsme v pátek 31.8.2012 v ranních hodinách směr Uherské Hradiště. Dojeli jsme v pořádku a dokonce jsme i našli tréninkové hřiště. Ženy si zkusily požární útok, ale muži svůj trénink nestihli. Museli jsme si na něho počkat skoro čtyři hodiny. Pak už se jen ubytovat a jít prozkoumat město.
Naše ženy vstaly v sobotu už v šest hodin, mužům stačilo vstát později. Rychle se soustředit na stovky. Muži první pokusy zvládli skvěle a ujali se prozatímního vedení. Druhé pokusy děs a hrůza a tak nakonec celkové třetí místo. Ženy podaly na místní pomalé trati dobré výkony a obsadily ve stovkách celkové šesté místo. Oběd a zpět na stadion. Štafety 4×100 metrů s překážkami, kde muži skončili na třetím a ženy dokonce na druhém místě. Po prvním dnu oba týmy na celkovém druhém místě. To je sen.
V neděli vstát ještě dříve. Po náročné noci je to velmi složité. První útok mužů kvalitní a velká spokojenost, postupný posun až mimo medailové umístění. Smůla. Holky skvělým útokem obsadily celkové druhé místo v této disciplíně.
Cože? Počítáme, sčítáme, sháníme informace, kde se dá, volají nám z domova, voláme do budky s časomírou. Je to možné? Kluci první a holky druhé celkově na Mistrovství České republiky v požárním sportu? Je to sen, kterému postupně věří už všichni. Ohromná radost a nadšení. Radujeme se celou cestu domů, kde na nás čekali naši fanoušci a krásně nás přivítali.
Oslavy budou dlouhé a náročné, ale je třeba to vydržet. ,,Tak jsme mistři no a co?!´´

Viktor Kudrna