Muži SDH Těškovice a jejich sezona snů!!!

Vítězství na okrskovém, okresním, krajském i republikovém kole, zařadilo naše muže pro letošní rok mezi republikovou špičku v požárním sportu. Ovšem bojovalo se i v okresní lize.
Celkem dvanáct závodů, čtyř jsme se nezúčastnili, kvůli zmíněným postupovým soutěžím, dva jsme pokazili, jednou jsme skončili čtvrtí, jednou druzí a čtyřikrát jsme vyhráli. V celkovém pořadí jsme skončili na osmém místě, což nám zajistilo postup na finálové kolo, O pohár ředitele územního odboru Opava, které se konalo v Kobeřicích.
Dvě disciplíny, nejprve sto metrů s překážkami a naše jasné vítězství. Šimon Kudrna na prvním místě, jediný se dostal pod hranici osmnácti vteřin, druhý Matěj Krayzel a třetí Vojtěch Vavrečka. Slibný začátek!
Požární útok jsme absolvovali až jako poslední. Zvládli jsme ho bravurně a obsadili v něm rovněž první místo. Vítězství v obou disciplínách znamenalo vítězství i celkové. První místo v okresní lize a s tím spojené odměny v podobě putovního poháru a peněžní odměny. Ligu jsme vyhráli již podruhé za sebou.
Naše ženy se v okresní lize umístily na celkovém sedmém místě, také z důvodu neúčasti na všech soutěžích. Pokud však startovaly, obsazovaly vrchní příčky. Dorostenci rovněž přes svou častou neúčast skončili v okresní lize na druhém místě. Buď to nestartovali, nebo skončili na bedně.
Nádherné zakončení sezony! Nyní se jen zúčastnit pár posledních pohárových soutěži, které budou již jen pomyslnou třešničkou na dortu. Těšme se na nadcházející sezonu a doufejme v obhajobu získaných titulů!!!

Viktor Kudrna