Výlet do Prahy, Humpolce a okolí

Ve čtvrtek 14. 11. 2013 jsme vyrazili směrem ku Praze, abychom shlédli premiéru baletního představení Romeo a Julie. Proč jsme si vybrali zrovna balet ? Hlavní roli Julie totiž tančí naše těškovická rodačka Marta Drastíková!!!
Cesta probíhala rychle, během cesty jsme měli i doprovodný program pod názvem Otylka a Otelo (mimochodem velice poučný a zábavný). Večerní představení v budově Státní opery bylo krásné a byli jsme pyšní na naši tančící “těškovjačku” a nadšení tím, že jsme jí mohli poblahopřát přímo na jevišti, a to ještě za přítomnosti kamer televize Prima. Celý večer jsme si pak mohli povídat s Martou a dokonce i jejím přítelem Radůzem Máchou – hercem Národního divadla.
Páteční dopoledne jsme věnovali pouti na Svatou horu u Příbrami, kde jsme měli zajištěnou prohlídku s průvodkyní a posléze prožili mši v bazilice s naším Otcem Piotrem. Po prohlídce města jsme odjeli do Humpolce a pak do Jiřic, kde jsme sehráli naše představení Co eště nevíte, v hospodě se dovíte. Potlesk vyprodaného sálu svědčíl o tom, že se jim hra líbila, přestože asi některým slezským slovům nerozuměli.
V sobotu jsme si po zpáteční cestě prohlídli centrum Olomouce a s veselou se navrátili z výletu domů. Naše poděkování patří Ing.J.Drastíkovi za pozvání a vstupenky na balet, Kamile Vavrečkové za zajištění noclehu a dalších organizačních záležitostí, Otci Piotrovi, Soni Ullmanové a řidiči Oldřichu Galejovi.
Za divadelní soubor Berani .D.Krayzlová