Těškovice – Jakartovice 1:3 (0:2)Branky: Vojta Vavrečka

Sestava

Brankář: Lazecký Přemek
Obrana: Lazecký Roman — Illík Dalibor — Brož Libor — Juchelka Daniel (Lasák Jan)
Záloha: Strojil Ondra — Solnický Jakub (Jedlička Patrik) — Šenk Jan — Šenk Vladimír
Útok: Krayzel Matěj (Hasoň Michal) — Vavrečka Vojta

Bohdan Sroka, Libor Gelačák, Jakub Krayzel, Rek Tomáš – omluveni

V prvním slunečném mistrovském utkání v Okresním přeboru jsme na domácím hřišti přivítali 2.celek tabulky předchozího ročníku – mužstvo Jakartovice. Slavnostní výkop tohoto utkání provedl nový kněz v naší farnosti – P. PaedDr. Mgr. Piotr Marek Kowalski, Ph.D.
V 5.min. utkání se osmělili ke střele domácí, ale dalekonosná střela Daniela Juchelky jen „orazítkovala“ břevno hostů – NIC. Hosté zahrozili střelou v 8.min. – Přemek kryje. Po chybě na pravé straně naší obrany (míč proti slunci) musí break hostů na 2x včasným vyběhnutím likvidovat Přemek – skóre se nemění. Ve 13.min. zahrozí střelou z dálky Ondra Strojil, ale jen do rukavic brankáře hostů.
Skóre utkání se mění v 15.min., kdy průnik hostů po naší pravé straně opět likviduje vyběhnutím mimo šestnáctku, ale za cenu faulu a žluté karty. Nařízený přímý kop hosté se štěstím po teči
v naší otevřené ZDI (fatální chyba) promění, a je to 0:1. V 19.min. následuje vysunutí Matěje Krayzla, ale dlouhý míč nedostihl. Následně po autu naráží míč Vojta Vavrečka na Jakuba Solnického, ale míč končí odražen na rohový kop. Další zakončení Dalibora Illíka a tvrdá střela Libora Brože brankou opět nekončí.
Ve 35.min. obejde Matěj Krayzel 3.obránce hostů a je faulován. Nařízený přímý kop z kopačky Vojty Vavrečky končí vedle branky – NIC. Ve 38.min. po rohovém kopu hostů následuje po teči závar v naší šestnáctce a se štěstím vykopáváme z brankové čáry. O minutu později opět udeří hostě v podobě dlouhého autu do naší šestnáctky a nekrytý útočník hostů pohotově z otočky zvyšuje vedení hostů na 0:2.
Ve 40.min. zakončuje střelou Vojta Vavrečka vedle a následně Vladimír Šenk nad branku – NIC. Hosté zahrozí ve 41.min. střelou z přímého kopu – těsně vedle naší pravé tyčky – NIC.
V závěru 1.poločasu zakončuje TUTOVKU z malého vápna Jan Šenk bohužel jen nad branku a následný centr Jakuba Solnického po závaru v šestnáctce hostů končí na 2x osvobozujícím odkopem.
Ve 46.min. střela Vladimíra Šenka ještě brankou nekončí, ale následná pověstná „šajtle“ Vojty Vavrečky z přímého kopu ANO a snižujeme na 1:2. V 51.min. vysunutí Vojty Vavrečky končí zakončením na roh – NIC. Následně uvolňuje Vladimír Šenk nabíhajícího Ondru Strojila – ukončení NAD.
V 53.min. opět inkasujeme a opět po hrubé chybě na naší pravé straně hřiště, kdy chybnou rozehrávku vystihl soupeř, jeho střelu Přemek sice vyráží, ale na dorážku již nestačí – 1:3.
V 54.min. přesprintuje Vojta Vavrečka obranu hostů, ale jeho centr nenašel adresáta – NIC. Následné vybídnutí ke skórování Matěje Krayzla na volného Vojtu Vavrečku likviduje hostující gólman – NIC.
V 64.min. udeří hosté v podobě breaku do naší otevřené obrany, naštěstí zakončují těsně vedle branky. V 65.min. končí křižná střela Matěje Krayzla z levé strany hřiště vedle levé tyče hostující branky – NIC.
V 69.min. po faulu na pronikajícího Jana Šenka zakončuje nařízený přímý kop Vojta Vavrečka jen do rukavic brankáře hostů – NIC. Následné vysunutí Vojty Vavrečky končí zakončením vedle branky hostů a následně vyražením na rohový kop – NIC. V 76.min. ohrozí naší branku hosté střelou z přímého kopu, ale i po odražené střele a následné dorážce se skóre nemění.
Jelikož se nemění i po ideálním centru střídajícího Patrika Jedličky na nabíhajícího Matěje Krayzla (zakončení TUTOVKY jen do gólmana), končí toto utkání konečným výsledkem 1:3.

Co říci závěrem: I přes dobrý herní projev obou mužstev a vytvoření brankových šancí na obou stranách hřiště, rozhodla toto utkání zkušenost hostů, pohotovost v zakončení a chyby domácích.

Martin Š.

Příští utkání: Vávrovice – Těškovice, Čtvrtek 16.8.2018 od 17:30 hod.

Ostatní výsledky na: www.fotbalunas.cz
Originál zprávu, výsledky ostatních zápasů kola a tabulku naleznete zde.