Jakartovice – Těškovice 2:4 (2:2)

Branky: Matěj Krayzel – 2x, Dalibor Illík, Petr Jedlička

Sestava

Brankář: Lazecký Přemysl
Obrana:Illík Dalibor — Solnický Jakub — Brož Libor — Krayzel Jakub
Záloha:Jedlička Petr — Šenk Vladimír — Šenk Jan — Rek Tomáš (Strojil Ondra)
Útok:Krayzel Matěj(Kadula Jiří) — Vavrečka Vojta (Sroka Bohdan)

Náhradníci: Patrik Jedlička, Dušan Sýkora
Roman Lazecký, Jan Lasák, Petr Lazecký, Daniel Juchelka, Ondra Lindovský – omluveni

V prvním slunečném jarním utkání jsme nastoupili na půdě Jakartovic a začali toto mistrovské utkání aktivněji. Ihned v 1.min. po pasu Libora Brože sklepává míč zabíhající Tomáš Rek, ale zakončující Vladimír Šenk nastřelí JEN domácího gólmana. Na druhé straně hřiště pak centr domácích orazítkuje naše břevno. Následné centry Dalibora Illíka a Matěje Krayzla nenašly potřebného adresáta.
Ve 14.min zahrozili domácí volným přímým kopem a následným rohem, ale skóre se neměnilo. To se změnilo až v 18.min, když Libor Brož nešel dlouhým pasem zabíhajícího Vojtu Vavrečku, který by\l v šestnáctce faulován, a nařízenou penaltu zkušeně proměnil Dalibor Illík na 0:1.
Po inkasované brance domácí zvýšili svoje tempo hry. Ve 24.min ještě Přemek včasným vyběhnutím vyrovnání zabránil, ale ve 26.min po trestném kopu domácích a odražení míče od břevna na následnou dorážku nestačil – 1:1.
Ve 28.min zahrávali domácí přímý kop, který se odrazil od naší zdi a dorážka končí nad naší brankou. Následný trestný kop však končí bohužel vedle levé tyče naší branky – 2:1.
Naše mužstvo se snažilo o vyrovnání, ale průnik Vojty Vavrečky ani střílený centr Matěje Krayzla k vyrovnání nevedly. Vyrovnat se nám podařilo až ve 40.min, kdy domácí pod naší narůstajícím talkem chybovali v rozehrávce, a nabídnutou chybu potrestal Matěj Krayzel prostřelením celé obrany na 2:2.
Ve druhé půli, v 50.min prošel středem obrany Matěj Krayzel, ale bez brankového efektu. Následný centr Tomáše Reka nabíhající Matěj nečekaně minul (tutovka) a zakončení Jana Šenka skončilo mimo tyče domácích. V 55.min se šikovně Matěj vyhnul napadajícím obráncům, zatáhl míč po pravé straně a vybídl před vybíhajícím gólmanem ke skórování nabíhajícího Petra Jedličku, který sice skóroval do prázdné branky na 2:3, ale branka nebyla uznána pro údajný offside – skóre se neměnilo.
V 56. a 61. min zahrozili domácí střelami těsně vedle a nad naší branku – skóre se nemění.
V 63.min. zahrává z levé strany hřiště Vladimír Šenk přímý kop a na jeho přetažený centr si vyskočí Petr Jedlička a hlavou do protipohybu gólmana zvyšuje na 2:3. V 65.min opět Petr Jedlička vysune ideálním lobem za obranu nabíhajícího Matěje Krayzla a ten zvyšuje na 2:4.
Další střelecké zakončení Vladimíra Šenka a Ondry Strojila končí bohužel nad brankou domácích. V 78.min se po ose Vojta Vavrečka – Ondra Strojil – Vojta Vavrečka se dostává míč opět k Matějovi, ale jeho zakončení končí mimo tyče. Následně Ondra Strojil vysune ideálně za obranu opět Matěje, ale míč mu zůstane „viset“ pod nohama a následné zakončení končí JEN v náručí gólmana. Na druhé straně musel v závěru utkání likvidovat Přemek prudkou střelu do naší levé šibenice a následné zakončení domácích končí těsně mimo naší branku. V úplném závěru pak prošel přes 3.obránce aktivně hrající Petr Jedlička, ale vybíhající gólman vysílenému Petrovi stačil míč vyrazit na rohový kop – NIC.

Co říci závěrem: Bylo to těžké a fyzicky náročné utkání, ve kterém podalo naše mužstvo velmi bojovný a hlavně ukázněný herní výkon zakončený brankami, za který si odváží velmi cenné 3.body.

Martin Š.

Příští utkání: Těškovice – Vávrovice, Sobota 30.3.2019 od 15:30 hod.

Ostatní výsledky na: www.fotbalunas.cz
Originál zprávu, výsledky ostatních zápasů kola a tabulku naleznete zde.