Těškovice – Slávia Opava 3:3 (3:3)

Branky: Tomáš Rek, Jakub Solnický, Vladimír Šenk

Sestava

Brankář: Lazecký Přemysl
Obrana:Illík Dalibor(Petr Lazecký) — Solnický Jakub — Brož Libor — Krayzel Jakub
Záloha:Jedlička Petr — Šenk Vladimír — Šenk Jan — Jedlička Patrik
Útok: Rek Tomáš(Krayzel Matěj) — Vavrečka Vojta

Náhradníci: Roman Lazecký, Bohdan Sroka
Daniel Juchelka, Dušan Sýkora – omluveni

Druhému jarnímu domácímu utkání předcházel neplánovaný úklid hrací plochy od sněhu obecním traktorkem, ve spolupráci s RADLY všech hráčů a utkání tak za nepříjemné „anglické“ mlhy mohlo začít. Hosté nás zaskočili ihned po rozehrávce a to dlouhým pasem za naší obranu a následným stříleným centrem, který Přemka zaskočil – 0:1 – ŠOK. Následně nakopávají hosté míč za naší obranu a naštěstí následným LOBEM přehodí vybíhajícího Přemka i naší branku.
Naše mužstvo se postupem času rychle vzpamatovalo a po centru Jakuba Krayzla zakončuje Vojta Vavrečka JEN do břevna. V 6.min střelu Vojty gólman JEN vyráží a odražený míč usměrňuje do branky Tomáš Rek – 1:1. Po dalších šancích na obou stranách hřiště udeřili opět hosté, a to ve 25.min hosté dlouhým autem, následném závaru v naší šestnáctce a dorážce odraženého míče na 1:2. Ve 36.min se nám podařilo opět vyrovnat po tvrdé střele Jakuba Krayzla, kterou hostující gólman stačí jen vyrazit a míč pohotově doráží do branky hostů Jakub Solnický – 2:2. Ve 39.min po zbytečném faulu v naší šestnáctce je nařízena penalta, kterou hosté s přehledem proměňují na 2:3. Ve 40.min po faulu na Tomáše Reka zahrává přímý kop Vladimír Šenk, a jeho levačka se nemýlí – srovnáváme střelou k tyči na 3:3. V závěru poločasu vysune Jan Šenk ideálně zabíhajícího Patrika Jedličku, ale jeho zakončení končí těsně vedle – NIC.

Druhý poločas začalo naše mužstvo aktivněji, ale zakončení Dalibora Illíka, Tomáše Reka, Vojty Vavrečky či trestné kopy Vladimíra Šenka v síti hostů nekončí. Naopak hosté v 60.nmin 2x
zakončují mimo naší branku – NIC. V 75.min projde středem hřiště střídající Matěj Krayzel, ale sólo brankou nekončí. V 76.min zahrozí opět hosté 2x v podobě přímých kopů, které končí
naštěstí nad naší brankou. V 83.min po závaru v šestnáctce hostů zakončuje střelou jen do gólmana Dalibor Illík – NIC. Jelikož se v 85.min po dlouhém autu Patrika Jedličky ve slibné
pozici neprosadil střelou z otočky Jakub Krayzel, skóre se do konce utkání již němění.

Co říci závěrem: Obě mužstva předvedly na mokrém a těžkém terénu jak technický, tak bojovný i kombinační fotbal. Po brankové přestřelce z prvního poločasu skončilo toto utkání spravedlivou remízou v poměru 3:3. Děkujeme hojnému počtu domácích skalních příznivců, kteří dorazili i za tohoto sychravého „anglického“ počasí a svými hlasivkami nás neúnavně hnali k předvedenému hernímu výkonu.

Martin Š.

Příští utkání: Vřesina – Těškovice, Neděle 21.4.2019 od 15:00 hod.

Ostatní výsledky na: www.fotbalunas.cz
Originál zprávu, výsledky ostatních zápasů kola a tabulku naleznete zde.