Těškovice – Litultovice 5:1 (2:0)

Branky: Vavrečka Vojta – 3x, Šenk Jan – 2x

Sestava

Brankář: Lazecký Přemysl
Obrana:Illík Dalibor(Lasák Jan) — Solnický Jakub — Brož Libor — Krayzel Jakub
Záloha:Vavrečka Vojtěch — Šenk Vladimír — Šenk Jan — Jedlička Patrik
Útok: Rek Tomáš(Sroka Bohdan) — Krayzel Matěj (Juchelka Daniel)

Náhradníci: Přemek Lazecký
Dušan Sýkora, Lazecký Petr, Kadula Jiří – omluveni

V dalším domácím – přeloženém májovém utkání, jsme nastoupili na domácím hřišti proti ambicióznímu mužstvu z Litultovic. Hosté ohrozili naší branku ihned ve 2.min střelou těsně vedle. Na druhé straně tečuje Matěj Krayzel centr Vladimíra Šenka těsně na branku hostů.
V 8.min projde středem hřiště Vladimír Šenk a křižnou přihrávkou za obranu vybídne ke skórování zabíhajícího Vojtu Vavrečku, který se v situaci „z oči v oči“ s hostujícím gólmanem nemýlil – 1:0. Další naše breakové šance z kopaček Matěje Krayzla brankou nekončí. Brankou ale končí v 16.min ideální vysunutí Dalibora Illíka na Vojtu Vavrečku, který křižnou střelou k tyči zvyšuje naše vedení na 2:0. Ve 26.min zakončuje centr Jakuba Krayzla z levé strany aktivní Matěj Krayzel hlavičkou těsně nad branku před vybíhajícím gólmanem – NIC.
O 2.min později likviduje vyboxováním prudký centr hostů Roman – NIC. Ve 29.min byl v průniku před šestnáctkou hostů sražen pronikající Matěj Krayzel a nařízený přímý kop z kopačky Vojty Vavrečky končí těsně nad – NIC. Ve 37.min zahrozí hosté 2x rychlými breaky, ale jejich zakončení končí mimo naše tyče. Ve 41.min projde obranou hostů přes 3.obránce Tomáš Rek, ale míč mu v zakončení uniká – NIC. Hosté se v závěru poločasu pokusili o snížení skóre, a to v podobě trestného kopu a následného závaru v naší šestnáctce, ale skóre se nezměnilo.

Ve druhé půli udeřili hosté již ve 48.min z levé strany hřiště, ale centrovaný míč končí rohovým kopem. Následný roh naštěstí likviduje dobře postavený Roman. V 54.min zakončují hostě střelou vedle naší branky. V 55.min zahrávají hosté přímý kop, který Roman bravurně vyráží na
levou tyčku a následným odkopem se osvobozujeme – NIC. V 60.min se dostaneme do breaku, ale zakončení Vojty Vavrečky ani Tomáše Reka brankou nekončí. V 65.min sklepává Vojta Vavrečka centr Tomáše Reka na volného Vladimíra Šenka, ale jeho zakončení končí JEN těsně vedle branky. V 69.min zakončují hosté protiútok střelou vysoko nad branku – NIC. V 70.min se dostávají do breaků Matěj Krayzel a následně Vojta Vavrečka, ale chyběly nám decimetry – NIC. V 79.min jsme navýšili skóre utkání, a to po centru Matěje Krayzla na Vojtu Vavrečku, který vybídne ke skórování zabíhajícího Jana Šenka, jehož levačka se nemýlila – 3:0. V 82.min se odražený míč po našem rohovém kopu dostane k Janu Šenkovi, který BOMBOU z hranice šestnáctky nedal hostujícímu gólmanovi šanci – 4:0. V 88.min centrují hosté míč do naší šestnáctky, vybíhající Roman míč sice vyboxuje, ale následná dorážka končí odrazem od našeho břevna a další dorážkou na 4:1. V samotném závěru utkání vysune Jakub Solnický za obranu hostů zabíhajícího Vojtu Vavrečku, který si obhodí vybíhajícího gólmana a skóruje do prázdné branky na konečných 5:1.

Co říci závěrem: Naše mužstvo předvedlo před početnou domácí kulisou kvalitní týmový výkon, zakončený kombinačními akcemi a hlavně brankami. Velmi důležité 3.body, tak zůstávají zaslouženě doma. Děkujeme fanouškům za vynikající hlasivkovou podporu.

Martin Š.

Příští utkání: Těškovice – Stěbořice, Sobota 4.5.2019 od 16:30 hod.

Ostatní výsledky na: www.fotbalunas.cz
Originál zprávu, výsledky ostatních zápasů kola a tabulku naleznete zde.