Těškovice – Litultovice 4:1 (2:1)

Branky: Vladimír Šenk – 2x, Dalibor Illík, Daniel Juchelka

Jedlička Patrik, Rek Tomáš, Kryzel Daniel,
Lazecký Petr, Korčák Čestmír, Kupka Petr, Lasák Jan – omluveni

Po delší jarní covidové pauze nastoupilo naše mužstvo v novém ročníku 2020/2021 v okresním přeboru mužů proti mužstvu z Litultovic. Vstup do tohoto utkání nám vyšel na výbornou. Již ve 2´vysune Jan Šenk zabíhajícího Vojtu Vavrečku, ale jeho křižnou střelu hostující gólman vyráží JEN na roh. Ve 4´po ose Vojta Vavrečka – Vladimír Šenk – Dalibor Illík zakončuje poslední jmenovaný na 1:0. V 5´minutě srazí hlavou Matěj Krayzel rozehrávku hostů na volného Daniela Juchelku, ten se kličkou zbaví obránce a BODLEM zvyšuje na 2:0. Hostům se však po rychlém autovém rozehrání a našem nedůsledném pokrytí podařilo v 11´snížit na 2:1.
Ve 23´ vyráží gólman prudkou střelu Vojty Vavrečky na roh. Ve 34´střelecké zakončení hostů z pravé strany hřiště kryje Roman. Ve 38´končí trestný kop hostů rohovým kopem a následným odkopem našeho obránce do vlastní ruky. Nařízenou PENALTU však Ronan se štěstím kryje. Do
konce poločasu končí naše střelecké zakončení Vladimíra Šenka a Daniela Juchelky mimo tyče hostů. Stejně tak končí i průnik hostů přes půlku našeho hřiště, poločas tedy 2:1.

Vstup do druhé půle vyšel lépe hostům a již ve 47´musel Roman vyrážet konečky prstů jedovatou střelu k levé tyči na rohový kop. Ve 49´ a 50´zakončují hosté naštěstí JEN vedle Romanovy branky. V 58´zahrává střídající Ondra Strojil dlouhý aut do šestnáctky hostů, na který si zabíhá
Jan Šenk, ale jeho hlavičku i následnou dorážku gólman kryje. V 67´prudkou střelu z poza šestnáctky od Vladimíra Šenka ještě gólman kryje, ale v 77´ po závaru před šestnáctkou a jeho pohotové levačce do protipohybu již neměl šanci, zvyšujeme na 3:1. V 78´ končí střela Vojty Vavrečky z pravé strany JEN na boční síti. V 88´pak vystihnul Vladimír Šenk chybnou rozehrávku hostů a zkušeně zakončil do prázdné branky na konečných 4:1.

Co říci závěrem: Našemu mužstvu se sice podařilo vstřelit 2. rychlé branky, ale hostům se podařilo také rychle srovnat hru a málem i skóre. Rozhodla tak neproměněná penalta hostů v závěru poločasu za stavu 2:1 a jejich neproměněné šance v úvodu druhé půle. Naštěstí jsme jejich herní tlak přečkali a v závěru utkání pojistili dalšími brankami velmi cenné vítězství.

Originál zprávu, výsledky ostatních zápasů kola a tabulku naleznete zde.