Zprávy místního rozhlasu


Středa 7.dubna 2021

MUDr. Daria Sýkorová oznamuje, že se v zubní ambulanci Pustá Polom ve čtvrtek 8.dubna nebude z technických důvodů ordinovat.

Oznamujeme občanům, že v sobotu 10.dubna 2021 v době od 8.00 do 12.00 hodin ve spolupráci s firmou Marius Pedersen a.s. bude za dodržení zpřísněných protiepidemických opatření proveden sběr nebezpečných a velkoobjemových odpadů z domácností v naši obci. Vzhledem k trvajícím krizovým opatřením vlády žádáme všechny občany, kteří se sobotního sběru zúčastní, aby zachovávali při kontaktu s ostatními osobami odstup nejméně 2 metry, měli zakrytá ústa a nos, a aby měli při manipulaci s odpady na rukou rukavice.
Vykládka odpadu do svozového vozidla bude v jednu chvíli umožněna nejvíce 2 osobám. V sobotu nebudou přijímány prošlé léky z důvodů změny zákona.
Prošlá, či nespotřebovaná léčiva je možno odevzdat v nejbližší lékárně. Tato opatření slouží k ochraně zdraví pracovníků svozové firmy i Vašeho.
Děkujeme za pochopení a respektování pravidel.

MUDr. Pavel Mucha informuje, že vzhledem k nedostatku očkovacích látek proti nemoci COVID – 19, nemá zatím přístup k vakcínám a nemůže očkovat. Proto doporučuje všem, kteří se chtějí nechat naočkovat, aby se přes internet zaregistrovali na adrese : Registrace na očkování – zadání telefonního čísla a nechali se naočkovat v očkovacím centru, na výběr je Opava, Bílovec, Ostrava Černá louka a Fakultní nemocnice Poruba. Očkovací centrum Vám automaticky zajistí i druhou očkovací dávku. V současné době se očkuje skupina obyvatel, kteří jsou starší 70-ti let. MUDr. Pavel Mucha.