branky: Matěj Krayzel – 2x

Těškovice – Slávia Píšť 2:3 (0:2) L.P. 4.9.2021

Vladimír Šenk – zranění,
Brož Libor, Jakub Krayzel, Dominik Černý – omluveni

V dalším domácím utkání jsme nastoupili proti vedoucímu mužstvu tabulky – Slávia Píšť. Již ve 3´ prošel Tomáš Rek mezi stopery, ale akci střelecky nezakončil. Na druhé straně hosté z otočky míří vedle Romanovy branky. V 10´ nakopává Jan Šenk dlouhý pas za obranu na zabíhajícího
Matěje Krayzla, ale ten zpětnou přihrávkou nenajde adresáta. V 16“ zahrozí hosté trestným kopem a ve 21´ pak rohovým kopem a zakončením z malého vápna nad Romanovou branku. Ve 23´ vypíchne míč Matěj Krayzel hostujícímu gólmanovi, ale následný závar v šestnáctce brankou nekončí. Ve 25´ a 26´ končí střely hostů nad naší brankou. Ve 28´ centrují hosté z naší levé strany a zpětnou přihrávku na 2x promění ve vedoucí branku na 0:1. Ve 29´ po našem dlouhém nákopu za obranu jde Matěj Krayzel sám na gólmana, ale offside jeho šanci zastaví. Ve 32´ zahrává Jakub Solnický trestný kop, ale hlavička Matěje Krayzla bohužel brankou nekončí. Na druhé straně ve 33´ využijí hosté rychlého breaku a lobem před vyběhnutým Romanem zvyšují skóre na 0:2. Ve 37´ pak Roman včasným vyběhnutí likviduje další gólovou šanci hostů. Ve 38´a 39´ končí střely Jakuba Solnického a Matěje Krayzla bohužel mimo tyče hostů. Ve 40´ vystihne Jan Šenk chybnou rozehrávku gólmana, ale nabídnutá šance brankou nekončí. V závěru poločasu zahrozí hosté rychlým breakem, ale skóre se již nemění.

Druhý poločas začalo naše mužstvo náporem. Již ve 46´ končí střela Vojty Vavrečky bohužel vedle hostující branky. V 51´ vybojuje Tomáš Rek míč, vysune zabíhajícího Petra Kupku, jehož následný centr si hosté v šestnáctce srazí rukou. Bohužel nařízenou penaltu Vojta Vavrečka
nepromění, protože gólman míč vyráží na roh. Z následujících dvou rohových kopů jsme si vytvořili v šestnáctce hostů sice brankové závary, ale skóre se nemění. V 57´ projde střílený centr hostů naší šestnáctkou – NIC. V 58´ vystihne Matěj Krayzel chybnou rozehrávku hostů, ale jeho
následní střela je zablokována. V 60´ likviduje na 2x break hostů Roman. V 65´ vystihne Matěj Krayzel opět špatnou rozehrávku hostů, ale gólman jeho střelu vyráží. V 67´ zabíhá po levém křídle Matěj Krayzel, ale jeho akce skončí rohovým kopem. Po jeho rozehrání hlavičkuje míč do
branky Jan Šenk, ale z brankové čáry ho vyhlavičkuje zaskakující obránce. V 70´ využiji hosté naší otevřené obrany a po rychlém breaku zvyšují na 0:3. Naš mužstvo však nadále bojovalo a snažilo se korigovat nepříznivý stav utkání. V 74´ si převzal na hranici šestnáctky neúnavný
Matěj Krayzel, připravil si míč na svou kvalitnější levačkou a křižnou střelou k tyči snižuje na 1:3. V 77´ končí střela Daniela Juchelky bohužel mimo branku hostů. V 82´ se z malého vápna neprosadí dorážkou Dalibor Illík a bohužel přestřeluje branku.

V 84´ centruje Daniel Krayzel, ale nabíhající Jan Šenk na míč hlavou nedoskočil. V 86´ končí lob hostů JEN na břevně Romanovy branky. V 87´ končí průnik Matěje Krayzla po levé straně prostřelením gólmana a snížením na 2:3. V samotném závěru jsme si ještě stihli vytvořit dvě
brankové příležitosti k vyrovnání, ale jedu šanci hosté po závaru odkopávají a poslední šance Daniela Juchelky končí těsně vedle.

Co říci závěrem: Kvalitní utkání, kvalitní soupeř a výborní diváci. S favorizovaným soupeřem jsme drželi krok celý první poločas a inkasovali jsme bohužel po vynucených našich chybách na 0:2. Druhý poločas jsme díky zlepšenému hernímu výkonu zatlačili hosty na vlastní polovinu, ale neproměněná penalta naše snažení zabrzdila a naopak jme ještě inkasovali na 0:3. Přesto jsme nadále bojovali a zúročili náš herní tlak v podobě dvou branek na konečných 2:3. Děkuji všem hráčům za herní a hlavně bojovný výkon, a skvělým fanouškům za hlasivkovou podporu.

Příští utkání: Melč – Těškovice, Sobota 11.9.2021 od 16:00 hod.

Originál zprávu, výsledky ostatních zápasů kola a tabulku naleznete zde.