Zprávy místního rozhlasu


Zprávy místního rozhlasu
Pátek 24. září 2021

Z-BOX nově i u nás! Samoobslužné výdejní místo Zásilkovny – místní Dům služeb – pohostinství. Rozšířili jsme služby v naší obci! Nove u nás najdete bezkontaktní výdejní místo, na které si můžete nechat doručit své zásilky. Výdejní místo, které má podobu samoobslužného boxu, jsme pro vás zřídili ve spolupráci s českou logistickou společností Zásilkovna. Box bude v provozu ode dne 27.9.2021. Využijte těchto služeb – stačí vám pouze mobilní aplikace Zásilkovna. Pro jakékoliv dotazy ohledně provozu Z-BOXu, prosím kontaktujte naši zákaznickou podporu: +420 216 216 516; info@zasilkovna.cz ; https://www.zasilkovna.cz/obcane/kontakty . Provozovatelem těchto služeb není obec Těškovice – ta poskytuje pouze umístění Z-Boxu.

Obec Těškovice, Základní škola a Mateřská škola Těškovice oznamuje občanům, že od října 2021 budou mít možnost v případě zájmu v odpoledních hodinách studovat anglický jazyk nebo v této aktivitě z minulého školního roku pokračovat. Výuka bude uskutečňována v počítačové učebně v ZŠ, lektorkou bude opět p. magistra Kupková. První zahajovací schůzka, kde Vám budou sděleny bližší informace, se uskuteční ve čtvrtek 7.října 2021 od 16.30 do 17.15 hodin.

Milé rodinné týmy, naše společná akce kroužku EVVO a ZŠ a MŠ Těškovice „Hledání skřítků“ bude vyhodnocena v úterý 5. 10. od 17.00 hodin v malém sále Kulturního domu Těškovice. Prosím přineste s sebou flash disk se splněnými úkoly, fotografiemi, videi a pod. Přijďte prosím v hojném počtu. Nevadí, když se Vám nepodařilo něco vyhledat či splnit. Naše setkání a povídání o hře bude určitě pro všechny zábavné a já se moc těším. Všechny týmy obdrží účastnický diplom a ceny. Pokud by vám nevadilo přinést i jednotlivé výrobky, ráda je uvítám. Bude připravena promítací technika, ozvučení sálu či malé občerstvení.
Za pořadatele Lenka Žvaková

EVVO bude stále fungovat pod hlavičkou ZŠ a MŠ Těškovice, schůzky od října vždy v úterý od 17.00 hodin ve škole – ve speciální třídě pro všechny zájemce – občany Těškovic. Program: ochrana přírody a její význam v globálním i lokálním hledisku. Zve vedoucí kroužku Lenka Žvaková.
Od října 2021 budeme cvičit v pondělí od 18.00 do 19.00 v tělocvičně místní školy. Je to cvičení pro ty, kdo vlastně ani neví, jestli cvičit vůbec chtějí. A proč? Hlavně proto, abychom byly zdravé a abychom se cítily dobře a abychom si užily hezký čas. Aby naše postava bez ohledu na váhu byla pevná, krásná a šťastná. Naše cvičení je pro každého, ničeho se nebojte, bude to dobře a hezky strávená hodinka…
Těší se na vás cvičitelka Lenka Žvaková

Obec Těškovice Vás zve na zasedání zastupitelstva obce Těškovice svolané starostou Ing. Martinem Sedlákem, které se bude konat ve čtvrtek 30.září od 17.00 hodin v malém sále Kulturního domu v Těškovicích.

Obec Těškovice oznamuje občanům, že ve spolupráci s firmou Marius Pedersen a.s. bude v sobotu 9.října 2021 v době od 8.00 do 12.00 hodin před budovou obecního úřadu proveden sběr nebezpečných a velkoobjemových odpadů z domácností.
Zastupitelstvo obce.

MUDr. Nohelová oznamuje, že se občané i neregistrovaní mohou přihlásit na očkování proti COVID – 19 do 25.září 2021. Tel. číslo do ordinace v Tísku je 556 427 494.
MUDr. Nohelová.

MUDr. Pavel Mucha oznamuje, že z důvodu nemoci nebude ordinovat od 13. do 24.září 2021. Zástup zajišťuje MUDr. Rajmon ve Velké Polomi, popřípadě se obracejte na pohotovostní službu ve Slezské nemocnici v Opavě.
MUDr. Pavel Mucha.

Klub CELIAKIE pro Ostravu a Moravskoslezský kraj pořádá 2.října 2021 od 9.00 do 13.00 hodin ve Středisku volného času, Ostrava – Zábřeh, Gurťjevova 8, BEZLEPKOVÝ JARMARK. Vstupné dobrovolné.
Srdečně zvou pořadatelé.

Zemspol Studénka a.s. se sídlem v Pustějově oznamuje, že od pondělí 6.září 2021 bude probíhat výdej obilovin na pachtovné a zároveň volný prodej. Výdejní dny budou každé pondělí, úterý a středu od 13.00 do 18.00 hodin. Ukončení výdeje obilovin bude 13.října 2021.

Obec Těškovice a amatérská družstva aktivních nohejbalistů si Vás dovolují pozvat v pondělí 27.září od 16.00 hodin na NOHEJBALOVOU PÁRTY 2021. Účastnit se mohou pouze amatérská tříčlenná družstva z Těškovic. Startovné je 150,- Kč/družstvo. Přihlášky zasílejte na e-mail starosta@teskovice.cz , či na tel. 602 559 819. Odměnou pro všechny zúčastněné bude připravené občerstvení.
Srdečně zvou pořadatelé.

Tempo – obchodní družstvo nabízí volné pracovní místo na prodejně Kyjovice. Jedná se o pozici prodavač potravin s úvazkem 30 hodin týdně, nebo dle dohody. Nástup možný ihned. Bližší informace přímo na prodejně, popřípadě na personálním oddělení – tel. 553 697 305.