Sportovní akce

Některé z proběhnuvších akcí

Po stopách mlynáře Těška Ferdinanda z Těškovic zvaného Ferda 2012

Tradiční akce, avšak v netradiční denní dobu, se v roce 2012 konala 22. a 23. června. Nebyla dvoudenní, byla pouze noční. Možná proto se na ni vypravila jen hrstka účastníků. A ti rozhodně nelitovali. Ba ani šestice turistů na nejdelší trase 26 km se nenudila ani na chvíli, ačkoli podle mapy trasa moc zajímavými terény nevedla. Ale noční krajina skýtá krásy, které jsou stěží popsatelné a kdo si ji nevychutná naživo, nikdy nepochopí. A dokonce i cesta, kterou člověk poměrně dobře zná, může docela hodně potrápit. Holt ve tmě vypadá všechno jinak. Čili kdo se na tento ročník “Těška” neodvážil, může pouze litovat. Nicméně příští rok snad bude zas, třebaže zase ve dne…

Po stopách mlynáře Těška Ferdinanda z Těškovic zvaného Ferda

Další, v pořadí již šestý ročník této události pro turisty a cyklisty je opět za námi. Snad poprvé této akci nepřálo počasí, ačkoliv předpověď tak pesimistická nebyla. Možná proto se vydalo poznávat krásy Těškova kraje více než 70 účastníků z obce i širokého okolí. Kdo si pospíšil, mohl stihnout svou trasu ještě se suchými botami. Kdo si však naplánoval trasu delší, nevyhnul se lijáku, který byl asi jedinou vadou na kráse tohoto ročníku putování.
Osobně jsem se velice těšil na letošní padesátku, která měla procházejícího turistu pokochat přírodními krásami údolí Setiny, lesem náprstníků v údolí Raduňky, zemědělskou krajinou okolí Kopaniny, širokými rozhledy směrem na Opavu až do Polska, zámeckým parkem v Hradci nad Moravicí i zachovalými lesy v okolí Skřípova. Ano, to všechno bylo. Bylo to více či méně skryto v mlze a dešti. Zato však okořeněno takovými atrakcemi jako brodění rozvodněné Raduňky, následované asi čtyřmi kilometry pěkně měkkého lesního bahna (jak se mi hodily sandále-broďáky!), vlhkými tropy hradeckého parku (alespoň co se vlhkosti a teploty týče – pršelo i pod pláštěnkou) a témeř lyžařským sjezdem (tj. bez lyží) po bukovém listí ze Včelího hradu. Neznalí místního terénu si zabrodili i Setinou. A komu to nestačilo, mohl se zabavit řešením hlavolamu, jak uchránit poslední suchá místa na těle nebo zabránit puchýřům na vlhkých nohách. Člověk se prostě nenudil a i ten, kdo zná tento kraj jako své boty, mohl dorazit do cíle pln nových zkušeností a zážitků. Záhadou mi proto zůstává, proč se na popisovanou trasu nevydaly davy turistů. Nevydalo se jich ani 20! Vydal jsem se sám.
Doufám tedy, že jsem alespoň někoho nalákal na nejdelší trasu příštího ročníku, třeba v jednodušších podmínkách. A litujete-li, že jste se neodvážili zrovna v sobotu 27. 6., nesmutněte, třeba i zítra bude pršet, trasu máte popsanou na plakátu. S pozdravem sportu zdar a turistice zvláště,
webmaster.

Časovka do vrchu 2009

Výsledky cyklistické časovky do vrchu v Těškovicích 22. 5. 2009

Kategorie žaček MŠ
1. Krayzlová Anička
2. Radová Magdaléna
3. Hořínková Aneta

Kategorie žáků MŠ
1. Buš Matěj
2. Hořínek Patrik
3. Krayzel Vilém

Kategorie žaček ZŠ
1. Sýkorová Patricie
2. Sedláková Hana
3. Hořínková Tereza

Kategorie žáci ZŠ
1. Výtisk David
2. Tížek Lukáš
3. Sochorek Petr


Závodnici z MŠ


Závodnici z ZŠ

Florbal Cup 2009

Dne 16. 5. 2009 se pořádal již sedmý ročník turnaje v netradičním hokeji v naší obci. Za ranního pošmourného počasí se sjelo změřit své síly 12 mužstev a ranní devátou hodinou přivítaly na našem hřišti všechny mužstva tradiční těškovické roztleskávačky. Pak nastaly nelítostné boje v základních skupinách, kde tyto boje musely býti kvůli občasnému dešti přerušovány. Na odpolední boje počasí také moc nepřálo, ale pořadatelé se nedali odradit a na boje o třetí a první místo již vysvitlo slunko a vše se dohrálo za pěkného počasí. A kdo “konečně” zvítězil? No přece “konečně” KOZEL TĚŠKOVICE na samostatné nájezdy. No prostě finále jaké má být. Po vyhodnocení vítězů bylo vítězství pak patřičně oslaveno v Pohostinství U Hanky do nočních hodin.
Děkujeme všem pořadatelům a sponzorům: obec Těškovice, pohostinství “HANKA”, Olin Němec Lubojaty, montáž sádrokartonů Miroslav Šerk, HC Kozel Těškovice, Alexandr Vávra, Kovomont Ivan Lindovský za tento sportovní zážitek a těšíme se na další turnaj v příštím roce, který má již svůj termín 22. 5. 2010. Děkujeme také za občerstvení všem těm, kteří se o ně postarali, a všem účastníkům a družstvům za sportovní výkony. Fotodokumentaci naleznete ve fotogalerii.
Pořadatelé

Ostrava – Mexiko Open – tenisová čtyřhra

20. 12. 2008 se uskutečnil v Ostravě-Mariánských Horách v pořadí již druhý turnaj v tenisové čtyřhře mužů neregistrovaných hráčů. Naši obec reprezentovaly dvě dvojice a to ve složení J. Lasák, J. Řeháček a R. Hoza, K. Nohel. V konkurenci 16 dvojic se celkově umístili na slušném osmém a devátém místě. Celkové výsledky se dozvíte v přiložené tabulce.
Za TTA – R.Hoza

Po stopách mlynáře Těška Ferdinanda z Těškovic zvaného Ferda
V. ročník dálkových pochodů a cyklojízd

Každoroční událost pro turisty i cyklisty, kterou zaštiťuje KČT SSK Vítkovice a obec Těškovice, se letos uskutečnila 28. 6. 2008. Trasa 14 km vedla ze Zátiší, ostatní trasy z víceúčelového hřiště v Těškovicích – 25 km, 32 km, 50 km pro pěší a 40 km a 70 km pro cyklisty. Počasí přálo jako vždy a rybáři zpestřili den svým “Posezením s rybáři”, takže poutníci nasycení krásami širokého a dalekého kraje Těškovského mohli naplnit i své žaludky rybími specialitami.
Podrobnosti k trasám naleznete na oficiální pozvánce zde (pdf) nebo jednodušší verzi zde.

Florbal Cup 2008

Dne 17. 5. 2008 probíhal na víceúčelovém hřišti tradiční již 6. ročník turnaje v netradičním hokeji pod názvem „FLORBAL CUP 2008“. Již od ranních hodin se účastníci turnaje, celkem 12 družstev, sjíždělo na místní hřiště včetně jejich rodinných příslušníků a fanoušků, takže se před obecním úřadem a v jeho okolí nedalo prakticky zaparkovat. Pěkné počasí, které panovalo po celý turnaj, přilákalo i mnoho místních fanoušků a diváků podívat se na klání místních i přespolních borců. Základní skupiny se hrály do cca 15.30 hod. a pak nastaly nelítostné vyřazovací boje mezi družstvy, které postoupily do vyřazovacích bojů. V semifinále turnaje došlo i na penaltové rostřely, které byly krásným vyvrcholením celodenního snažení a pro některé hráče byly radostí z vítězného postoupení a pro jiné zklamáním při vyřazení. Do finále se probojovaly týmy Baracudy Bítov a Kozla Těškovice. Finále bylo nelítostným bojem mezi hráči. Vítězem se však stal bítovský celek. Následovalo vyhodnocení a předání cen pro první čtyři družstva a vyhodnoceni byli i nejlepší brankář, nejlepší hráč a nejlepší střelec.
Musím říci, že se bylo na co dívat a chtěl bych touto cestou poděkovat všem pořadatelům pod vedením pana Miroslava Šerka. Dále bych poděkoval místním rybářům a pohostinství Hanka za připravené občerstvení. No a nakonec bych chtěl poděkovat sponzorům akce (obec Těškovice, pohostinství Hanka, HC Kozel Těškovice, montáž sádrokartonů Miroslav Šerk, Kovomont Ivan Lindovský, Pekařství Illík, Olin Němec Lubojaty, Alexandr Vávra a TJ Sokol Těškovice oddíl kopané) za jejich přízeň.
Těším se na další ročník této sportovní akce a jsem s pozdravem – Těškovickému netradičnímu hokeji zdar.

Starosta obce, M. Sedlák

Fotografie z akce naleznete ve fotogalerii.

Sport při oslavách 630 let obce

Při této příležitosti proběhl 17. 8. fotbalový zápas “staré gardy” – mistřů OFS III. třídy sezóny 1991/1992 – a současného dorostu. Dorost se nechal zaskočit počasím a dostal od mistrů 3 branky. Konečné skóre tedy 3:0. Podrobnosti ve výsledcích utkání dorostu.
Již tradiční záležitostí je nohejbalový turnaj tříčlenných družstev “O pohár starosty obce”, konající se při Dni obce. Tentokrát se domácí borci nechali zastrašit týmem z Horní Lhoty. Nezbývá než gratulovat vítězům a začít se připravovat na další ročník.

Po stopách mlynáře Těška 2007

Oblíbená turistická a cyklistická akce pro všechny, kteří mají rádi náš kraj. Konala se již po čtvrté a potvrdila si pevné místo v kalendáři sportovních akcí obce. V archivu můžete stále nalézt propozice. Tradičně je s touto událostí spojen i volejbalový turnaj, který byl odehrán na místním hřišti za účasti týmů domácích i přespolních.

Florbalový turnaj 2007

Info včetně fotografií najdete na zvláštní stránce.

O pohár starosty obce

Dne 12. srpna proběhl u příležitosti Dne obce 2006 nohejbalový turnaj O pohár starosty obce. Konal se na víceúčelovém hřišti za účasti 15 týmů z Těškovic i širokého okolí. Převaha domácích mužstev byla zřejmá jak do jejich počtu, tak do stylu hry. Není se tudíž co divit, že přední místa obsadili právě Těškovičtí. Celým turnajem se úspěšně probojoval a první cenu (pohár a 30 piv k tomu) získal tým ve složení Ondřej Bocek, Lumír Zálesný, Zbyněk Lazecký.

Po stopách mlynáře Těška Ferdinanda 2006

Stejně jako předchozí rok tento pochod a cyklojízdu uspořádali turisté z Vítkovic spolu s obcí Těškovice a na účastníky byly připraveny pěší trasy 10, 18, 35 a 50 km a cyklistické okruhy 40 a 80 km. Tradičně tropické počasí nemohlo překazit odhodlání turistů a cyklistů vydat se za krásami našeho kraje a tak za velké účasti místních lidí na putování vyrazilo přes 70 nadšenců. Po absolvování trasy pak každý dostal pamětní list jako upomínku na svůj menší či větší výkon.
Ve webarchivu najdete pozvánku s pověstí i popisem tras.

Rok 2005

O pohár starosty obce

Pod tímto názvem proběhl u příležitosti oslav Dne obce nohejbalový turnaj tříčlenných družstev pro neprofesionální hráče. III. ročníku, konaného 13. 8. 2005, se zúčastnilo 14 týmů z Těškovic a okolních obcí. První místo – pohár vítěze a 30 piv – si odneslo domácí družstvo ve složení Vrubel, Vavrečka, Langer, které porazilo trojici z Bítova.

Po stopách mlynáře Těška Fredinanda zvaného Ferda

Tak se jmenovala sportovní akce, kterou 25. června 2005 uspořádala obec Těškovice s KČT SSK Vítkovice. Jednalo se o již druhý ročník dálkového pochodu a cyklojízdy pro širokou veřejnost. Nadšenci pro turistiku si mohli vybrat z pěších tras 10 km, 18 km, 35 km a 50 km a “kolaři” pak 40 nebo 80 km. Trasy byly vybírány tak, aby účastníkům představily krásy našeho kraje, ve kterém před dávnými lety údajně žil dnes již téměř legendární mlynář Těšek.
Start i cíl se nacházel u hřiště v centru obce, kde bylo pro sportovce i diváky připraveno občerstvení. Taktéž počasí, stejně jako minulý rok, přálo a spokojení účastníci se již těší na další ročník putování.