Budišovice - Těškovice  2:6 (1:3)

• branky: Dalibor Illík – 2x,  Vladimír Šenk, Vojta Vavrečka, Ondra Strojil, Daniel Krayzel
  • Daniel Juchelka  – omluveni
  • Patrik Jedlička, Jan Šenk, Petr Kupka  – zranění

K dalšímu utkání jsme zajížděli na hřiště mužstva Budišovice. Úvod zápasu patřil domácím, kteří po sérií centrovaných míčů otevírají v  skóre utkání po proměněné penaltě za nastřelenou ruku - 1:0. V 8´ vysune Ondra Strojil po levé straně nabíhajícího Jakuba Solnického, ten zpětnou přihrávkou vybídne ke střele Viléma Krayzla, ale jeho střela je sražena. V 10´ zakončují domácí rohový kop následnou hlavičko nad Romanovu branku. Ve 12´ se po autu uvolní na pravé straně Tomáš Rek, ale jeho křižná střela mine branku domácích. Ve 15´ centruje z pravé strany Vladimír Šenk a hlavička Dalibora Illíka končí v síti domácích vedle levé tyče – srovnáno 1:1. V 17´ si na centr z levé strany od Jakuba Solnického naběhne Vladimír Šenk, ale přestřeluje branku domácích. Ve 20´ se po našem autovém vhazování dostává po levé straně do šestnáctky Tomáš Rek, zpětnou přihrávku vybídne k zakončení nabíhajícího Vladimíra Šenka, který poloprudkou střelou prostřeluje chumel bránícího hráčů, vč. našich stínících – 1:2. Ve 21´ vyráží domácí gólman trestný kop Ondry Strojila. Ve 31´ vysune Jakub Solnický ideálně Vojtu Vavrečku za domácí obranu, ale jeho křižnou střelu domácí gólman likviduje. Ve 34´ centruje z levé strany přesný pas za obranu Vladimír Šenk, nabíhající Vojta Vavrečka si míč ideálně zpracuje na prsa a pohotovou střelou k levé tyči zvyšuje na 1:3. Ve 36´ zabíhá po levé straně aktivní Tomáš Rek, kličkou do středu se uvolňuje, ale jeho střela končí nad brankou domácích. Ve 40´ vyráží domácí gólman trestný kop Vojty Vavrečky na roh. V závěru poločasu zabíhá po levé straně hřiště Vilém Krayzel, ale jeho střílený centr domácí gólman včas odkopává.

Druhou půli začali domácí očekávaným náporem, ale jejich výsledkem byl jen rohový kop. Naopak v 51´ zatáhne míč po levé straně střídající Matěj Krayzel, ale následná zpětná přihrávka na Vojtěcha Vavrečku a následně Vladimíra Šenka končí sražením střely obranou domácích. V 57´ vystihne Daniel Krayzel domácí rozehrávku, rychle vysune nabíhajícího Matěje Krayzla, ale jeho zakončení je sraženo na roh. Následnou střelu Vojty Vavrečky vyráží gólman. V 58´ centruje z levé strany Jakub Solnický, míč pak sklepává Vojta Vavrečka na Dalibora Illíka, jehož následnou střelu vyráží gólman na roh. V 60´ odkopáváme míč z naší šestnáctky na rozběhnutého Matěje Krayzla, ale jeho sprint z poloviny hřiště končí jen sražením na roh. V 67´ je za půlicí čarou faulován Ondra Strojil. Následný přímý kop pak postižený centruje na malé vápno domácích, kde šikovně stínuje Vojta Vavrečka a nikým netečovaný míč tak propadne nečekaně i přes gólmana do sítě 1:4. V 68´ proniká po levé straně Matěj Krayzel, ale jeho centr je opět sražen obranou. V 71´ nakopávají domácí dlouhý míč za naší obranu, kde po podklouznutí našeho stopera zakončují pohotovým lobem před vybíhajícím Romanem na 2:4.

79´ rozehrává roh Vladimír Šenk na Dalibora Illíka, na jeho centr si naběhne Daniel Krayzel a bombou pod břevno z malého vápna zvyšuje na 2:5. V 84´ přenese Jakub Solnický míč z levé strany na volného Tomáše Reka, který přesným centrem pak najde hlavičku Dalibora Illíka, který uzavírá skóre na konečných 2:6. V závěru utkání zahrozí domácí centrem a hlavičkou na Romanovu branku.

Co říci závěrem: Domácím patřily začátky obou poločasů, kdy nás aktivní hrou zatlačili na naší polovinu. V první poločase se dokonce ujali vedení z penalty po naší nastřelené ruce. Díky naší zlepšené kombinační hře po inkasované brance, jsme si postupem času vytvořili herní převahu a tím i slibné střelecké šance, které se nám podařilo proměnit v zasloužené vítězství.

Příští utkání:  Těškovice – Březová, Sobota 29.10.2022 od 14:30 hod.