Litultovice - Těškovice 3:3 (1:2)

• branky: Matěj Krayzel – 2x, Vojta Vavrečka
  • Vladimír Šenk, Patrik Jedlička – zranění
  • Tomáš Rek  – omluven

K dalšímu mistrovskému utkání jsme zajížděli na „letiště“ do Litultovic. Domácí začali utkání aktivněji a po naší chybně rozehrávce a následném rohu dostávají hlavou míč do naší pravé šibenice - 0:1. V 8´  vysune Daniel Krayzel po pravé straně zabíhajícího Vojtěcha Binara, který sice lobem překoná vybíhajícího gólmana, ale obránce míč z prázdné branky včas vykopává. V 9´ končí střela domácích těsně nad Tomášovou brankou. V 19´ je střela Vojtěcha Binara tečována Daliborem Illíkem do sítě domácích, ale pro jeho údajné postavení v offsidu branka neplatí. Vyrovnání jsme se tak dočkali až ve 21´, kdy Vojta Binar vysunu po pravé straně zabíhajícího Vojtu Vavrečku, který z úhlu prostřelí gólmana střelou mezi nohy – 1:1. Ve 28´ vysune Dalibor Illík zabíhajícího Jakuba Krayzla, ale jeho střelu gólman kryje v náručí. Ve 36´ zakončují domácí trestňák vedle Tomášovy branky. Ve 40´ vysune Jan Šenk zabíhajícího Vojtu Binara, ale jeho průnik po pravé straně končí sražením míče na roh. Ve 43´ málem potrestají domácí naši chybnou rozehrávku ve středu obrany a jejich zakončení těsně mine Tomášovu levou tyčku. V závěru poločasu vybojuje aktivní Vojta Binar míč na pravé straně hřiště, ten si pak na polovině hřiště převezme Matěj Krayzel a svůj break promění ve vedení na 1:2.

Druhou půli začali dle očekávání aktivněji domácí. V 53´ musí likvidovat jejich střelu včasným snížením střeleckého úhlu Tomáš, V následující minutě končí jejich střelecké zakončení těsně vedle Tomášovy branky. V 56´ vyráží domácí gólman střelu Vojty Vavrečky z trestného kopu. V 57´ potrestá chybnou domácí rozehrávku před šestnáctkou Matěj Krayzel střelou k tyči na 1:3. V 58´ musí Tomáš vyrazit jedovatou střelu domácích. V 61´ končí náš break a přečíslení odkopem domácích na naší polovinu a málem breakem na druhé straně, který Tomáš musel vyřešit včasným odkopem. V 65´ vysune Matěj Krayzel zabíhajícího Vojtu Binara, ale jeho střelu  likviduje domácí gólman. V 67´ končí break domácích po levé straně zpětnou přihrávkou, ale jejich zakončení naštěstí sráží vracející se Ondra Strojil. V 68´ končí střela domácích na našem břevně. V 73´ přestřelují domácí z malého vápna dorážkou Tomášovu branku. V 74´ vykombinujeme protiútok po ose Matěj Krayzel – Petr Kupka – Dalibor Sochorek – Vojta Vavrečka, ale zakončení Vojty je sraženo na roh. V 78´ a 79´ se neprosadí v breaku Matěj Krayzel. Naopak na druhé straně se v 87´ prosadí domácí, když po sérií přihrávek, centrů a zablokovaných střel, se ta poslední dorážka ujme – snížení na 2:3. V 88´ končí střelecké zakončení domácích nad Tomášovou brankou. V 90´ nastřelují domácí chumel hráčů v naší šestnáctce a je nařízená sporná penalta za nastřelenou ruku. Domácí tak vyrovnávají na konečných 3:3.

Co říci závěrem: Po laciné brance v úvodu utkání jsme srovnali hru, postupně vyrovnali, následně vedli 1:3 a kontrolovali utkání. V závěru utkání pak dominovali domácí, kteří převzali otěže utkání a snížili na 2:3. Samotný závěr jsme pak takticky nezvládli a nechali domácí vyrovnat. Smutné je, že o ztrátě bodů rozhodla sporná penalta za nastřelenou ruku v poslední minutě utkání.

Příští utkání: Těškovice – Dolní Životice, Sobota 28.5.2022 od 17:00 hod.