Stěbořice – Těškovice 4:3 (1:2) 1

branky: Krayzel Matěj, Krayzel Vilém, Nosek Lukáš
Vladimír Šenk – zranění,
Krayzel Daniel, Rek Tomáš, Juchelka Daniel – omluveni

K prvnímu jarnímu tkání jsme zajížděli na „horkou“ půdu do Stěbořic. Úvod zápasu nám vyšel znamenitě a v 5´ po chybné rozehrávce domácích vysune Vojta Vavrečka zabíhajícího Matěje Krayzla a vedeme 0:1. V 15´ přetažený centr Ondry Strojila z levé strany hřiště vrací do šestnáctky Petr Kupka a Vilém Krayzel pohotově na 2x zvyšuje na 0:2. Domácí se v této fázi utkání zmohli jen na dlouhé pasy a nakopávané míče, se kterými si Roman spolu s obranou poradili. Ve 30´ je v malém vápně zasažen evidentně kopačkou domácích do hlavy Vilém Krayzel, ale píšťalka hlavního sudího zůstává němá a PENALTA se nepíská. PENALTA se však píská v závěru poločasu na druhé straně hřiště, když míč směřující do naší sítě reflexivně vyráží rukou Jakub Krayzel nad břevno. Jakub je vyloučen a domácí z nařízené penalty snižují na 1:2.

Ve druhé půli jsme o 10-ti hráčích vzdorovali silnému tlaku domácích a Roman v brance místy „čaruje“. V 55´ se nám podaří rychlý break do otevřené obrany domácích, ale centr Matěje Krayzla a následná dorážka Petra Kupky končí mimo tyče. V 56´ musí Roman na 2x likvidovat jasnou tutovku domácích. V 58´ po závaru v naší šestnáctce a „šprajcu“ při odkopu, vyhodnotí hlavní SUDÍ tento souboj za nedovolený (domácí hodně zakřičel), následuje opět PENALTA a vyrovnání na 2:2. Tlak domácí ještě více narůstal a naše přetížená obrana v 62´ inkasovala, a to po střele do Romanovy levé tyče, následném odrazu a dorážce do prázdné branky na 3:2. Další dvě jedovaté střely domácích Roman bravurně vyráží na rohové kopy.
V 79´ se naše bojující mužstvo dostalo do breaku po levé straně hřiště, následný přetažený centr Matěje Krayzla našel střídajícího Lukáše Noska, který střelou do protipohybu nedal domácímu gólmanovi šanci – vyrovnáno 3:3. Bohužel v závěru utkání jsme cennou remízu neuhlídali a po centru z pravé strany skórují domácí hlavou na konečných 4:3.

Co říci závěrem: Vyšel nám úvod utkání a dvěma rychlými brankami jsme vedli 0:2 a kontrolovali hru. Bohužel vyloučení v závěru poločasu, proměněná penalta domácích a oslabení na 10.hráčů bylo citelné. Přesto se nám podařilo nepříznivé skóre ve druhé půli otočit a vyrovnat, za což celému mužstvu a jeho bojovnosti děkuji. Škoda, že jsme pro nás cennou remízu nedokázali udržet do konce utkáni, protože ten bod jsme si zasloužili.

Příští utkání: Těškovice – Březová, Sobota 2.4.2022 od 15:30 hod.