Štítina - Těškovice  2:1 (1:1)

• branky: 0
  • Vladimír Šenk, Libor Brož, Petr Kupkaomluveni
  • Roman Lazecký, Jakub Krayzel, Patrik Jedlička – zranění

Teprve ke druhému podzimnímu utkání (2x odložení) jsme zajížděli na „letiště“ do Štítiny.  Již ve  vyzkouší Jakub Solnický domácího gólmana střelou za šestnáctkou, kterou vyráží na roh. Ve 20´ centrují domácí z pravé strany do naší šestnáctky, ale Tomáš míč kryje. Ve 24´ končí trestný kop Vojty Vavrečky nad brankou domácích. Ve 28´ pak nedosáhne na trestný kop Ondry Strojila nabíhající Vojta Binar. Ve 30´ posílá z levé strany Matěj Krayzel prudký míč do šestnáctky domácích, ale ten nenajde adresáta. Ve 31´ je aktivní Tomáš Rek v průniku do šestnáctky faulován a nařízenou penaltu promění Dalibor Illík na 0:1. O minutu později zahrávají domácí trestný kop, který po teči stačí Tomáš vyrazit na břevno a následný závar se nám pak podaří vyřešit odkopem. Ve 35´ zatáhne míč po pravé straně Tomáš Rek, vysune Dalibora Illíka, který pak posune míč kolem vbíhajícího gólmana na volného Matěje Krayzla, ale ten tuto jasnou TUTOVKU do prázdné branky nepromění. Ve 37´ nastřelují domácí z poza šestnáctky Tomášovou pravou tyčku. Ve 39´ zatáhne Matěj Krayzel míč po levé straně, ale zpětnou přihrávku vystihnou domácí. Ve 42´ nedosáhne nabíhající Dalibor Illík na centr Ondry Strojila. Ve 44´ zastavujeme rychlý protiútok domácích za cenu faulu. Nařízený přímý kop za naší šestnáctkou proměňují domácí přesnou střelou k tyči na 1:1.

Ve 47´ zahrávají domácí trestňák a po jeho odrazu zakončují nad Tomášovou branku. V 54´ likviduje rohový kop domácích Tomáš. V 59´ střílí Ondra Strojil z dálky mimo tyče domácích. V 62´ vyráží Tomáš střelu domácích z levé strany na roh. Další střelecký pokus domácích pak končí nad naší brankou. V 71´ centrují domácí z levé strany, ale jejich následné hlavičkové zakončení končí vedle. V 74´ napálí odražený míč z šestnáctky domácích Jan Šenk jen do náruče domácího gólmana. V 75´ končí trestňák domácích odrazem a následným zakončením nad. V 76´ po centru z levé strany hlavičku Vojta Vavrečka těsně vedle branky domácích.  V 78´ zahrávají domácí roh, který Tomáš vyráží a následná dorážka pak končí nad jeho brankou. V 84´ končí přetažený centr domácích zakončením těsně vedle naší tyče. V 88´ zastavujeme rychlý beak domácích po pravé straně jen za cenu faulu. Následný přímý kop na malé vápno již přetížená obrana nestačila pokrýt a domácí hlavičkou nekrytého stopera skórují na konečných 2:1.

Co říci závěrem: První poločas jsem sehráli celkem dobře a ujali se vedení z penalty na 0:1. Zbytečně jsme pak v závěru poločasu inkasovali z trestňáku na 1:1. Druhý poločas jsme nepochopitelně vyklidili střed hřiště a umožnili tak domácím trvalou herní převahu a tím i vytváření gólových šancí. Domácím se pak v závěru utkání podařilo jednu ze svých několika brankových šancí proměnit ve vítězství. My jsme tak na první, pro nás důležitý bod, zatím nedosáhli.