Těškovice - Žimrovice   4:1 (1:0)

• branky: Dalibor illík – 2x, Daniel Juchelka, Matěj Krayzel
  • Tomáš Rek, Libor Brož – omluveni
  • Vojta Vavrečka, Patrik Jedlička – zranění

K prvnímu domácímu jarnímu utkání jsme nastoupili proti mužstvu Žimrovice. Úvod utkání nám vyšel výborně a již v  vsune Matěj Krayzel zabíhajícího Dalibora Illíka, ten se vyhne tělem bránícímu stoperovi a zkušeně skóruje na 1:0. V  zatáhne míč po levé straně Dalibor Illík, ale jeho zpětnou přihrávku Daniel Juchelka již bodlem zakončuje vedle branky hostů. V 10´ zahrozí hosté breakem po levé pravé straně, ale Roman jejich šanci včasným vyběhnutím likviduje. Ve 13´ kryje Roman střelu hostů z šestnáctky. Ve 14´ vysune Jakub Solnický po levé straně Matěje Krayzla, ale jeho křížná střela končí vedle pravé tyče hostů. V 18´ končí trestný kop Ondry Strojila hlavičkou Petra Kupky mimo branku. Ve 21´ projde Matěj Krayzel po pravé straně přes tři obránce, ale jeho centr do šestnáctky nenajde adresáta. Ve 24´ musí Roman s obtížemi řešit naši „malou domů“ odkopem na roh, který pak opět srážíme na další roh, ale i po tom se skóre nemění. Ve 29´ je střela z šestnáctky z kopačky Jakuba Solnického sražena na roh. Ve 31´ likviduje Roman dlouhý aut do naší šestnáctky, ihned rozehrává dlouhým hodem na Daniela Juchelku, který prodlouží míč na zabíhajícího Matěje Krayzla, ale jeho střela je sražena na roh. Ve 37´ se dostává do breaku za obranu aktivní Matěj Krayzel, ale při kličce vybíhajícímu gólmanovi je jasně faulován – penalta. Exekutor Dalibor Illik však nastřeluje míč JEN do pravé tyče a následná naše dorážka po závaru  končí bohužel vedle levé tyče. Ve 41´ končí rychlý break hostů střelou z šestnáctky k naší pravé tyči, kterou Roman nádhernou robinsonádou vyráží. V závěru poločasu musí Roman řešit těžkou „malou domů“ odkopem JEN na protihráče, ale následnou dorážku soupeře pak likviduje.

V úvodu druhého poločasu nás hosté zaskočili stříleným centrem z pravé strany, který bohužel končí v Romanově levé šibenici – 1:1. Ve 49´ kryje Roman střelu hostů. V 51´ vysune Petr Kupka zabíhajícího Matěje Krayzla, ten ho pak zpětnou přihrávkou vybídne ke skórování, ale Petr slabší levačkou přestřeluje branku hostů. V 53´ kryje Roman trestný kop hostů. V 60´ pak musí Roman vyrazit na roh tečovanou střelu z dalšího trestného kopu. V 66´ zahráváme rohový kop, v šestnáctce pak Dalibor Illík přisune míč Danielovi Juchelkovi, který prostřelí vše v cestě do sítě – 2:1. 67´ pak při  našem rychlém breaku ideálně vysune Daniel Juchelka zabíhajícího Dalibora Illíka, který z právě strany křižnou střelou pod břevno zvyšuje na 3:1. V 72´ se po autovém vhazování proháčkuje na pravé straně Matěj Krayzel mezi třemi obránci, ale jeho střela končí nad brankou hostů. V 76´ končí zpětná přihrávka Matěje Krayzla závarem v šestnáctce hostů, ale skóre se nezměnilo. To se změnilo až v 81´ po breaku 2 na ,1 a ideálním centruje z pravé strany Dalibora Illíka na volného Matěje Krayzla, který v klidu střelou k tyči skóruje na konečných 4:1.

Co říci závěrem: Vyšel nám úvod zápasu, kdy jsme od 1. min. vedli 1:0. Poločas se pak dohrával s šancemi na obou stranách a místy i v nervózní atmosféře. Vstup do druhého poločasu vyšel lépe hostům, kteří stříleným centrem do šibenice vyrovnali. Utkání pak rozhodly naše dvě rychlé branky, po kterých jsme již kontrolovali hru. Doma tak zůstaly pro nás velmi cenné 3 body.

Příští utkání: Dolní Životice - Těškovice, Neděle 8.4.2023 od 10:00 hod.