Otevření hřiště

Otevření Multifunkčního sportoviště pro veřejnost – 12. 9. 2009

Dlouho očekávaná stavba Multifunkčního sportoviště (MFS) v Těškovicích, financovaná z fondu EU, za podpory Moravskoslezského kraje a OÚ Těškovice se zdařila a v sobotu dne 12. 9. 2009 se měli místní občané a široká veřejnost možnost zúčastnit slavnostního otevření.
Přípravy a samotný začátek provázelo velmi nepříznivé počasí, které však neodradilo místní i okolní složky a hlavně občany k aktivní účasti. Slavnostní otevření MFS zahájil svým projevem starosta obce Ing. M. Sedlák, kde všem přítomným nastínil problematiku, úskalí celého projektu a následné výstavby MFS do podoby, kterou všichni zúčastnění měli možnost vidět na vlastní oči v samotném areálu.
Následně proběhlo slavnostní přestřižení symbolické pásky, a to za účasti zástupců OÚ Těškovice, TJ Sokol Těškovice a SDH Těškovice. Požehnání a posvěcením celého MTF pak provedl otec Piotr Rak, který tímto posvěcením zahájil pro místní sportovce možnost aktivní činnosti, která tak byla ihned zahájená.
Pro všechny přítomné pak následovala prohlídka celého areálu MFS (vč. budovy), a to již za probíhajících aktivních sportovních ukázek Tenisového oddílu a SDH. SDH pak předvedlo za komentáře Jirky Krayzla ukázky generačního vývoje požárního sportu z historie do součastnosti, a to v podobě historických „mašin“ vč. aktérů, přes MINI mládež, Žáky, Ženy, Dorost, Muže, až do sprintérských disciplín na nové tartanové dráze.
Dalšími aktivními účastníky byli fotbalisté, a to v podobě 2 zápasů. Internacionálové (cca 50 let) pod vedením Pavla a Jirky Řeháčka si pozvali svého odvěkého rivala Pustou Polom. Zástupci FK Pusté Polomi nechtěli nic ponechat náhodě, a proto vyslali na naše kolbiště hodně omlazený TEAM, na který naši „starší borci“ v hodně „poslepované sestavě“ bohužel nestačili. Konečný výsledek, za přispění všech aktérů, vč. hl. rozhodčího pak skončil výsledkem 3:8.
V mezifotbalové přestávce měli přítomní diváci a fanoušci možnost jednorázového pokutového kopu na věcné ceny, které byly zavěšeny či položeny ve fotbalové brance. Po sérii „neplatných“ pokusů se nakonec prosadil Jarek Nohel (fernet), Matěj Krayzel, Jirka Strojil a další (tyčka salámu, Coca-Cola, balík sýrů, balík lízátek).
V dalším očekávaném fotbalovém utkání nastoupila Stará GARDA (čtyřicátníci) proti DOROSTu, který v předchozích kláních zatím ještě nezvítězil. Vzhledem k vývoji počasí a následnému předčasnému setmění se muselo zapnout během utkání umělé osvětlení, které však pro tyto účely bylo instalováno a splnilo tak svůj účel. Aktéry tohoto utkání, v rámci dokončení „fotbalové trilogie“ přivedl na místní hřiště rozhodčí Jaroslav Vrána z Tísku, který již odpískal předchozí utkání internacionálů. Od úvodního hvizdu převzala iniciativu Stará GARDA, která prakticky celý první poločas kontrolovala hru a bohužel narážela na „prešovský beton“ v podobě obrany Dorostu. Dorost využil hrubé chyby střídajícího stopera a nečekaně se ujal vedení 0:1, z kopačky Michala Hozy. Naštěstí se domácí Stará GARDA – díky disciplinované hře dočkala vyrovnání, a to z kopačky Pavla Maretha. Poločas tedy 1:1.
Ve druhém poločase měla Stará GARDA opět územní převahu, ale opět to byli Dorostenci, kteří se po autovém vhazování a následné teči Vojty Vavrečky ujali vedení 1:2. Následně zvýšili Dorostenci skóre na 1:3, a to po přetáhnutém centru z pravé strany a hlavičce M. Hrebíka do šibenice (opět hrubá chyba při nepokrytí protihráče). Stará GARDA však díky herní kombinaci a aktivní střelbě snížila na 2:3 (P. Mareth) a vypadalo to na „comeback“ do zápasu. Jenže Dorost „kontroval“ v podobě volného přímého kopu z kopačky Libora Brože, který střídající gólman Staré GARDY nepochopitelně „promáchnul“ a bylo to 2:4. V posledním mohutném náporu snížila Stará GARDA na 3:4, díky pohotové střele Pavla Schaumanna z malého vápna, ale vyrovnat se do konce zápasu se již nepodařilo – čemuž aplaudovali nejen Dorostenci, ale i diváci fandící naši mládeži. Historie se prostě neptá, kdo ze zúčastněných byl herně lepším týmem, ale zajímá ji jen výsledek, a to je bohužel 3:4.
Moderátorem celého sychravého podzimního odpoledne byl opět výborný D.J. Pavel Šindlář.
Občerstvení zajistili SDH a TJ Sokol, ve spolupráci s OÚ Těškovice.
FOTO jednotlivých ukázek a momentek – viz pdf soubor I a také pdf II.
Martin Šenk