Výsledky utkání - DOROST - jaro 2009

Komárov – Těškovice 3:9 (1:4)

20. 6. 2009

Branky: J. Krayzel, V. Vavrečka – 3x, P. Lazecký, V. Kudrna, Vl. Šenk – 1x

Závěrem je nutné konstatovat, že v tomto utkání jsme byli lepším mužstvem, které zaslouženě vyhrálo i přes místy „absolutně herní“ výpadky - a to v zakončení brankových tutovek, tak v „profesorské mezihře“. V posledním mistrovském zápase jarní části soutěžního ročníku 2008/2009 jsme tak obsadili v konečné tabulce pěkné 3. místo.


Budišov n/B. – Těškovice 4:2 (3:2)

14. 6. 2009

Branky: J.Krayzel, V.Vavrečka

Závěrem je nutné konstatovat, že jsme v „poslepované a okleštěné sestavě“ sehráli velmi dobrý první poločas. Bohužel ve druhém poločase docházely fyzické síly a projevily se individuální chyby a nezkušenost hráčů - kteří nehráli na svých obvyklých postech. I přes prohru 4:2 jsme zanechali na hřišti soupeře velmi dobrý herní dojem. V posledním utkání jara se tak „popereme“ o 3. příčku v konečné tabulce sezóny 2008/2009 na hřišti v Komárově.


Litultovice – Těškovice 2:5 (1:3)

6. 6. 2009

Branky: M. Hoza – 2x, J. Krayzel, V. Vavrečka, J. Solnický – 1x

Závěrem je nutné konstatovat, že jsme byli lepším mužstvem a i přes slabší herní mezihry jsme zaslouženě zvítězili. Stinnou stránkou tohoto vítězství je zranění poloviny mužstva (nakopnuté a naražené kotníky, kolena a lokty).


Žimrovice – Těškovice 5:3 (2:2)

30. 5. 2009

Branky: K.Krayzel, V.Vyležík, V.Vavrečka

Závěrem je nutné konstatovat, že toto utkání jsme si prohráli vlastně sami, a to nastoupením minimálního počtu hráčů a dalších následných zranění, když jsme místy hráli jen v devíti. Hlavní příčinou však bylo neplnění taktických pokynů, přehnaná individualita, slabá fyzička a herní souhra, která je odrazem velmi chatrné účasti na TRÉNINCÍCH !!! Velmi dobrý výkon na nových postech v obraně odvedli K. Kubesa a L. Brož, v útočné fázi pak okopávaný V. Vavrečka.


Zlatníky – Těškovice 4:0 (2:0)

23. 5. 2009

Branky: 0

Závěrem je nutné konstatovat, že jsme sehráli velmi dobré utkání, na kvalitním terénu a proti kvalitnímu soupeři, který zaslouženě zvítězil. Naše mužstvo předvedlo velmi dobrý výkon, který jsme bohužel nezakončili proměněním vytvořených brankových šancí, zejména za stavu 2:0, kdy se „lámal chleba“ celého utkání. Výsledek je sice velmi děsivý, ale oba naši trenéři byli s výkonem mužstva, zejména po „rošádě“ v sestavě spokojeni. Uvidíme, co naši borci předvedou v dalším mistrovském utkání.


Hradec n/M. – Těškovice 2:2 (1:1)

17. 5. 2009

Branky: D. Juchelka - 1x, J. Solnický – 1x

Závěrem je nutné konstatovat, že naše mužstvo předvedlo kvalitní a kombinační hru, kterou bohužel zhatila agresivní hra domácích za silné tiché účasti nerozhodného a mladého hlavního SUDÍHO, který svým výkonem totálně odrovnal naše hráče, byl hlavní příčinou našeho vyloučení a následně i vyrovnávací branky. Takže jasný podraz na otevřené scéně, která se nazývá KOPANÁ.

Děkuji celému týmu za bojovný a disciplinovaný výkon, předvedený PROTI VŠEM, tj. domácímu týmu, hlavnímu a pomeznímu rozhodčímu (nemával absolutně nic - ani offside) a domácím divákům, vč. domácích pořadatelů.

PS.: Průběh tohoto utkání mi připomněl moje aktivní fotbalové roky, když jsme hráli utkání za řekou Opavou, a věděli jsme již před samotným zápasem, že v něm nemůžeme, resp. nesmíme zvítězit.


Malé Hoštice – Těškovice 5:0 (1:0)

10. 5. 2009

Branky: 0

Není se na co - či na koho vymlouvat, max. sami na sebe. Domácí nás předčili ve všech směrech, a to v rychlosti, důrazu, pohybu po hřišti, osobních soubojích, zpracování míče, střelbě, a to po celých 90 min. hrací doby. Soupeř byl jasně lepším týmem a naše mužstvo přehrál minimálně o jednu fotbalovou třídu!!!

Naše mužstvo se prakticky jen bránilo a díky Přemkovi jsme si neodvezli domů ještě větší „brankový příděl“. Doufejme, že se v tomto případě jedná o tzv. „pozitivní průser“ a naše hráče to tak přinutí k zamyšlení a hlavně k účasti na trénincích, disciplině, herní kázni, nasazení a bojovnosti – bez tohoto nemáme co dělat v horních patrech tabulky !!!


Suché Lazce – Těškovice 0:2 (0:1)

26. 4. 2009

Branky: V. Vavrečka - 2x

Průběh tohoto dopoledního nedělního utkání ovlivnil silný nárazový vítr, nepřesný hlavní SUDÍ a agresivita domácích hráčů, kteří snad „žrali celý týden syrové maso“. Nasvědčují tomu rozdané žluté karty, a to v poměru 7:2 pro domácí. Naštěstí jsme toto hektické utkání herně i disciplinovaně zvládli a vezeme domů cenné 3 body.


Mokré Lazce – Těškovice 2:7 (1:2)

18. 4. 2009

Branky: K.Kubesa – 3x, V. Vavrečka, V.Kudrna, J.Solnický, J.Šenk – 1x

Naše mužstvo předvedlo průměrný výkon, se spoustu nevyužitých brankových příležitostí, hrubých chyb ve středu hřiště - zejména v obraně, a v neplnění stanovených taktických pokynů. Máme tedy na čem pracovat, abychom naše mužstvo dostali z „jarního spánku“.

Příští utkání: Suché Lazce – Těškovice, neděle 26. 4. 2009 v 13.45 hod.


Jakartovice – Těškovice 3:5 (2:1)

4. 4. 2009

Branky: V. Vavrečka – 2x, J.Solnický, J.Krayzel, J.Šenk – 1x

Po prvním „nemastné a neslaném“ poločase z naší strany a tvrdé agresivní hře ze strany domácích, jsme se nakonec ve druhém poločase herně, fyzicky a hlavně střelecky prosadili, což vedlo k zisku 3 bodů.


Vřesina u Ostravy - Těškovice 3:1 (1:1)

28. 3. 2008

Branky: Vojta Vavrečka – 1x

Připomínám, že všechny utkání St. Žáků a DOROSTu v roce 2009 budou odehrány na hřištích soupeřů, a to vzhledem k rekonstrukci místního hřiště.

M. Š.