Branky: Michal Kucsera

Vávrovice - Těškovice 3:1 (1:0)

23. 9. 2006

Branky: Vojta Vavrečka

Další, pro nás nešťastné mistrovské utkání. V okleštěné sestavě (viz. výše) jsme sehráli utkání na hřišti mužstva Vávrovice. Vzhledem k tomu, že se nedostavil hlavní SUDÍ, následovalo losování, které domácí vyhráli. Naštěstí velmi mladý (pěkně oblečený) náhradní sudí toto utkání výrazně neovlivnil. V opožděném úvodu utkání jsme inkasovali po centrovaném míči a nešťastné teči našeho gólmana a další teči Vency do vlastní branky na 1:0. Do konce prvního poločasu se střídaly šance na obou stranách hřiště, ale bez brankového efektu.

Ve druhém poločase jsem inkasovali z nařízené penalty na 2:0, a to po „obranné ruce Oťase na brankové čáře“. Do třetice se soupeř trefil krásnou střelou do šibenice z cca. 20 m. (3:0). I za tohoto nepříznivého stavu si naše mužstvo vytvořilo několik slibných střeleckých a brankových příležitostí, ale skóre se neměnilo. V samotném závěru utkání jsme pak zaznamenali čestný úspěch z kopačky Vojty Vavrečky a korigovali tak výsledek utkání na konečných 3:1.

Závěrem je nutné konstatovat, že jsem opět inkasovali dva laciné góly, které určitě ovlivnily výsledek celého utkání. Na druhé straně se nám zlepšila střelba z dálky a mužstvo si konečně vytvořilo několik slibných brankových příležitostí. Bohužel jsme se je zatím nenaučili efektivně proměňovat.

Těškovice – Litultovice 1:2 (1:2)

16. 9. 2006

Branky: Viktor Kudrna

V dalším domácím mistrovském utkání přivítali naši dorostenci první mužstvo tabulky – Litultovice. Hosté začali toto utkání velkým náporem a po 2 hrubých chybách v naší obraně jsme v cca. 15. min. utkání prohrávali 0:2. Naše mužstvo však i přes nepříznivý výsledek postupem času vyrovnalo hru a do konce poločasu snížilo na 1:2, a to po „bombě“ z cca. 30m z kopačky Viktora Kudrny. Tímto výsledkem skončil také první poločas.

Druhý poločas, po „malé bouřce“ v kabině, nastoupilo naše mužstvo jako vyměněné. Najednou jsme přebrali iniciativu hry, začali pokrývat soupeře při rozehrávce a za zvučné podpory přítomných diváků jsme zatlačili soupeře do defenzívy. Bohužel nám opět nevyšla koncovka a brankové šance Pavla Kubesy, Vojty Vavrečky a Luďka Vavrečky nebyly využity. Utkání tedy skončilo konečným výsledkem 1:2.

Závěrem je nutné konstatovat, že nám opět nevyšel začátek utkání a inkasovali jsme zbytečně 2 branky. Následně jsme pak zejména zlepšenou hrou ve druhém poločase a hlavně bojovností hru srovnali, ale vyrovnat stav utkání se nám již nepodařilo. Stinnou stránkou tohoto utkání byl výkon mladého a ambiciózního SUDÍHO, který zejména svým jednostranným posuzováním ve prospěch hostů v prvním poločase a celkově nepřesným vyhodnocením sporných momentů, hrubě ovlivnil celý průběh utkání. Nechybělo moc a místní rozhořčení fanoušci mu „zkontrolovali zubní kartu“.

Těškovice – Pustá Polom 1:3 (1:1)

9. 9. 2006

Toto „DERBY“ jsme nezačali moc dobře, protože jsme již v 5 min. utkání inkasovali z velmi přísně nařízené penalty na 0:1(nastřelená ruka u těla ve vlastní šestnáctce). Naštěstí se našemu mužstvu během 2 min. podařilo vyrovnat po pěkné táhle střele do šibenice, a to z kopačky Michala Kucsery (1:1). Utkání se pak „valilo“ od jedné branky ke druhé, soupeř měl sice opticky více z mezihry, ale naše mužstvo kontrovalo rychlými breaky. Poločas skončil 1:1. Druhý poločas byl opět soubojem dvou vyrovnaných týmů, ve kterém nám chybělo trochu sportovního štěstí, zkušenosti a střeleckého zakončení. Naopak soupeř využil našeho zaváhání v obraně a skóroval podél dobře chytajícího gólmana na 1:2.V samotném závěru jsme pak inkasovali po druhé nařízené penaltě na konečných 1:3.

Závěrem je nutné konstatovat, že naše oslabené mužstvo (viz. chybějící hráči) podalo velmi dobrý a hlavně bojovný výkon, za který se nemusíme stydět. Bohužel nám zatím chybí fotbalová zkušenost a sportovní štěstí. Zkušenosti zatím pomalu získáváme a štěstí se snad taky někdy přikloní. Divákům děkuji za účast a vytvoření skvělé divácké kulisy, a zvu je touto cestou na další utkání na domácím hřišti s mužstvem Litultovic. Hráčům pak přeji vytrvalost a píli při našem společném úsilí při zatím „běhu na dlouhou trať“, která se doufám bude postupem času rychle zkracovat.

Budišov n/B. - Těškovice 4:0 (3:0)

3. 9. 2006

Branky: 0

Tento pro nás velmi nevydařený mistrovský zápas by se dal nazvat jako „den otevřených dveří v naší obraně“, „výstavba fotbalových dálnic soupeře v naší záložní řadě“ a „totální herní a střelecká indispozice útočného dua“. Prostě tento zápas naši hráči odehráli bez zájmu, důrazu, nasazení, bojovnosti, bez přihrávek a střeleckého zakončení – prostě hrůza, ze které bolely oči (hlavně trenéra).

Pokud dostanete již ve 2. min. utkání po hrubé chybě branku na 1:0, ve 13. a 15. min. pak další dvě (3:0), pak to je vyloženě na ručník!!! Když se pak veškeré pokyny trenéra před zápasem a během utkání neplní a každý si hraje „na vlastním písečku“, pak jsou pokyny trenéra zbytečné a trenér tím pádem vlastně taky!!!

No nic – toto nevydařené utkání je za námi a další mistrovské utkání před námi. Doufám, že se hráči z tohoto utkání (trenérova noční můra), dostatečně poučili a v sobotním DERBY předvedou takový herní výkon, za který jim budou moci fotbaloví fanoušci zatleskat.

Těškovice - Kylešovice 1:1 (1:1)

26. 8. 2006

Branky: 1 (Michal Kucsera)

První domácí podzimní mistrovské utkání sehráli naši dorostenci s mužstvem Kylešovic. Od úvodního hvizdu se projevila sehranost a důraz soupeře, zejména v osobních soubojích. Naše zaskočené mužstvo se tak cca. 15. min. jen bránilo. Postupem času jsme si vytvořili první střelecké a brankové příležitosti a v cca. 20. min. jsme otevřeli skóre z kopačky Michala Kucsery (1:0). Soupeře však branka nezaskočila a Roman musel v naší brance místy „čarovat“. V cca. 35. min. však kapituloval, a to po hrubé chybě na levé straně naší obrany, když ho po vyběhnutí útočník soupeře se štěstím přehodil (1:1). Do poločasu jsme ještě vykopávali z naší prázdné branky (V. Kudrna), a opět to bylo po chybě na levé straně obrany.

Druhý poločas byl obrazem toho prvního, jen s tím rozdílem, že soupeř stupňoval tempo a u našeho mužstva se začala projevovat ještě nesehranost a nevyzrálost. Přesto jsme do konce zápasu ohrozili branku soupeře, a to střelou Jirky Dluhoše, špatnou hlavičkou Vojty Vavrečky a nedokončeným breakem Ondry Vavrečky. Jelikož Roman v naší brance spolu s obranou do konce zápasu nechybovali, skončilo toto utkání spravedlivou remízou 1:1 a tím zisku prvního mistrovského bodu.

Závěrem je nutné poděkovat našemu mužstvu za předvedený výkon a zejména za bojovnost v samotném závěru utkání. Divákům, kteří přišli v hojném počtu, za účast a silnou hlasivkovou podporu. Doufám, že fanoušci budou chodit na utkání pravidelně, a tím budou hráče motivovat k lepším a lepším herním výkonům.

Služovice - Těškovice 2:0 (1:0)

26. 8. 2006

Branky: 0

K prvnímu podzimnímu mistrovskému utkání DOROSTU jsme zajížděli na hřiště mužstva Služovice. Naše mladé a zatím nesehrané mužstvo nastoupilo k tomuto utkání s velkým respektem, čehož využil soupeř a vytvořil si územní převahu. V cca. 15. min. zahrozil soupeř tvrdou střelou z hranice šestnáctky, ale Marek byl na svém místě. Na druhé straně „šel“ do rychlého breaku P. Kubesa, ale svoji šanci bohužel nezakončil. V závěru poločasu se pak „upísknul“ hlavní SUDÍ, když po běžném souboji v naší šestnáctce odpískal pro nás nepochopitelně – pro domácí asi normálně - PENALTU (1:0).

Druhý poločas si naše mužstvo vytvořilo několik slibných střeleckých a brankových příležitostí, ale bohužel šance O. Vavrečky a tvrdé střely V. Kudrny skóre utkání nezměnily. Naopak soupeř využil ojedinělého zaváhání našeho dobře chytajícího gólmana a zvýšil svůj náskok na konečných 2:0.