Vavrečka L.
Dluhoš J.  Krčmář T.     Bárta R.   Vyležík V.   (K. Kubesa)
Kucsera M.   (D. Juchelka)     Kudrna V.   Vavrečka V.     Hrebík M.   (Solnický J.)
Vyležík M.  (Vavrečka O.)    Krayzel J.

Závěrem je nutné konstatovat, že v této dohrávce jsme předvedli velmi průměrný a nedisciplinovaný herní výkon, se spoustou chybných rozehrávek, střeleckých zakončení (vč. jasných koncovek – branek). Doufám ,že to bude VÝSTRAHA a POUČENÍ do dalších mistrovských zápasů.

Těškovice - Zlatníky 1:0 (0:0)

15. 9. 2007

Sestava:

Vavrečka L.
Dluhoš  J. Krčmář T.    Bárta R.  Vyležík V.
Kudrna V.  Vavrečka V.    Hrebík M. (Solnický J.)    Kucsera L.
Vyležík M.  (Vavrečka O.)    Krayzel J.

Závěrem je nutné konstatovat, že naši dorostenci podali průměrný výkon, se spoustou chybných rozehrávek, finálních přihrávek a hlavně střeleckého zakončení, které bylo katastrofální. Buďme tedy rádi sice za „hubenou“ výhru , ale hlavně za zisk 3 bodů.

Palhanec – Těškovice 0:6 (0:2)

1. 9. 2007

Sestava:

Vavrečka L.
Dluhoš J. Krčmář T.   Bárta R.  Vyležík V.
Kudrna V.  Vavrečka V.    Juchelka D.  Hrebík M.
Vyležík M.  Krayzel J.

Jen 11 statečných dorostenců odjelo na další podzimní utkání, a to na velmi úzké hřiště Palhance u Opavy (ostatní hráči zraněni nebo omluveni). Po počátečním tlaku urostlého domácího mužstva (vč. větru), se začalo prosazovat naše „slepené“ mužstvo, a to díky dlouhým autům Vency a Vikyho do soupeřovy šestnáctky, které dělaly domácím značné problémy. Postupem vývoje hry jsme se taky projevili střelecky a hlavně konečně brankově:

Závěrem je nutné konstatovat, že mužstvo podalo velmi dobrý herní, taktický a bojovný výkon, který byl korunován střeleckou kanonádou v podobě 6ti branek. Doufejme, že si naše mužstvo tento herní projev zachová i do dalších mistrovských zápasů. Nutno podotknout, že zdárnému průběhu zápasu přispěl velmi výborným výkonem hlavní sudí z Otic.

Těškovice – Budišov n/B. 0:0

23. 8. 2007

Exhibiční utkání "stará garda" vs. dorost

V páteční podvečer 17. 8. 2007 se sešli na místním fotbalovém hřišti fanoušci, fanynky a fotbaloví pamětníci ke shlédnutí dlouho očekávaného EXHIBIČNÍHO UTKÁNÍ, a to mezi „Starou gardou“ a místním DOROSTEM. Utkání na perfektně připravené hrací ploše (poděkování všem pořadatelům) zahájil v 18:00 hod. hlavní sudí Jaroslav Vrána z Tísku, za asistence Drahomíra Marethy a Zdeňka Sýkory.

Těsně před zahájením úvodního hvizdu byla ukončena VELKÁ TIPOVACÍ SOUTĚŽ na konečný výsledek utkání, ve které byla na jednotlivých tipech vybrána konečná částka 340,- Kč určená pro vítězného tipujícího této soutěže. Trenéři staré gardy – Jan Šenk a Pavel Řeháček vyslali na trávník proti mužstvu DOROSTU (fotbalově a generačně mladšímu) následující sestavu:

Mirek Krčmář (Luděk Mecerod)
Martin Šenk    Pavel Schaumann    Radim Volný
Láďa Langer
David Lindovský    Dušan Řeháček    Martin Lindovský    Dušan Sýkora
Roman Dostál (Libor Dluhoš)    Pavel Mareth

(Ostatní hráči „Staré gardy“, kteří se aktivně utkání nezúčastnili byli omluveni pro zranění nebo pracovní povinnosti).

Ihned po začátku utkání byla přerušena hra a minutou ticha uctili hráči s fanoušky památku zesnulého spoluhráče Lukáše Krayzela, který byl v uplynulých letech oporou zadních řad „Staré gardy“.

A pak to začalo – na jedné straně DRAVOST – RYCHLOST - MLÁDÍ a na straně druhé TECHNIKA – ZKUŠENOST - ROZUM. Od první minuty začala „Stará garda“ technicky kombinovat hru a po celý první poločas si vytvořila územní a herní převahu - bohužel bez brankového efektu. Naopak zarputilý a bojovný soupeř neustále hrozil rychlými breaky, které svým typickým způsobem likvidoval výborně chytající Mirek Krčmář. Na straně druhé se pak „blýsknul“ několika skvělými fotbalovými efekty gólman DOROSTU – Roman Lazecký. Poločas se tedy odehrál ve velmi rychlém a vysokém tempu, který se dle aplausů a skandování líbil všem přítomným divákům.

Během 15 min. přestávky se „Stará garda“ starala hlavně o masáž dolních končetin (ztvrdnutí ztuhlých a namožených svalů) a dodržení nových taktických pokynů pro druhý poločas.

Druhý poločas byl opět v režii „Staré gardy“, která kontrolovala míč a průběh hry druhého poločasu, soupeř zahrozil jen několika breaky po vynucených chybách v obraně. A pak to konečně přišlo, po X střeleckých šancích (tutovky) se hlavou prosadil David Lindovský, následně Libor Dluhoš a střeleckou exhibici v závěru deštivého počasí zakončil Dušan Řeháček brankou na konečných 3:0. I přes tento „děsivý“ výsledek je nutné podotknout, že šlo o velmi vyrovnané, tvrdé a rychlé utkání, ve kterém podali naši mladí borci dorostuu nadstandardní výkon, se kterým by mohli bojovat o špici tabulky v okr. soutěži OFS Opava (doufejme, že jim to vydrží).

Na straně „Staré gardy“ je nutné připomenout typický herní způsob fotbalového projevu vč. robinzonád gólmana Mirka Krčmáře (následně pak Luďka Meceroda), klid a rozvahu stopera Pavla Schaumanna, zkušenost a přehled Radima Volného, rychlost a nenapodobitelné skluzy Martina Šenka, důraz Láďě Langra, technickou vyzrálost a zkušenost Martina Lindovského, „technických hračiček“ vč. fotbalových houslí Dušana Sýkory a Davida Lindovského, důrazného a nekompresního ve hře - Dušana Řeháčka, „kouzelníka“ s míčem – Libora Dluhoše, tvrdého a herně neúnavného Pavla Marethy a „rychlíka“ - Romana Dostála.

Výše uvedené, předvedené a charakteristické výkony pro jednotlivé hráče pak spolu s výkonem hráčů DOROSTU, tak připravily – dle ohlasu během utkání a po utkání – všem přítomným divákům pěkné fotbalové situace a herní zážitky.

Zvětšit fotografiiChtěl bych touto cestou poděkovat všem přítomným a zúčastněným divákům, fanouškům a fanynkám za jejich účast, hlasivkovou podporu a „výdrž“ i přes nepřízeň počasí v závěru utkání. Konečně po 10-ti letech přišla na ochozy a travnaté meze těškovického hřiště taková divácká kulisa, která jak starší zkušené borce, tak ty mladší vyburcovala k nadstandardním herním výkonům. Doufejme, že to bude „první vlaštovka“ pro zlepšené výkony našich borců v následující podzimní soutěži a tím zachování divácké přízně těchto našich fanoušků. Ještě jednou děkujeme.

Děkuji touto cestou také všem, kteří se aktivně či pasivně zúčastnili tohoto prestižního – exhibičního utkání, v rámci oslav „Den obce Těškovice – 630 let“, a to:

P.S. Vítězem tipovací soutěže se stal Dušan Sýkora, který jako jediný svým TIPem - 3:0 získal částku 340,- Kč – blahopřejeme.