Výsledky utkání - DOROST - podzim 2008/2009

Tabulka podzim 2008

Těškovice – Budišov n/B. 3:2 (0:1)

8. 11. 2008

Branky: K. Kubesa – 2x, V. Vavrečka – 1x

Po prvním „nemastné a neslaném“ poločase jsme v poločase druhém předvedli celkem dobrý herní fotbalový výkon, který vedl k zisku 3 bodů a uhájení 2. místa v tabulce.

Děkuji také všem zúčastněným skalním fanouškům, kteří se dostavili k tomuto poslednímu mistrovskému utkání na starém travnatém hřišti, a tím tak vytvořili důstojnou diváckou kulisu.

Těškovice - Litultovice 7:1 (3:0)

1. 11. 2008

Branky: V. Vavrečka (3x), P. Lazecký (2x), J. Krayzel (2x)

Nutno podotknout, že v oslabeném stavu (zranění stopera) a doplnění o 3 hráče starších (dokonce 1 z mladších žáků), jsme díky taktice a disciplinovanosti předvedli dobrý herní a střelecký výkon a to jsme neproměnili další "tutovky". Místy to byly akce jak z fotbalové učebnice, ale někdy i "hluchá" místa. Máme tedy ještě pořád na čem pracovat, ale záleží s kým a kolika hráči. Děkuji hrstce skalních fanoušků za účast a hlasivkovou podporu našeho týmu, kteří i přes "neúčast výčepního" vydrželi až do konce utkání.

Těškovice – Zlatníky 1:1 (0:1)

18. 10. 2008

Branky: Petr L.

Závěrem je nutné konstatovat, že první poločas měli hosté převahu a zaslouženě vedli 1:0. Druhý poločas byl po našem zlepšeném herním výkonu v „našich rukou“, ale po vyrovnávající brance jsme na vítězství bohužel nedosáhli. Stinnou stránkou tohoto utkání byli dva ze tří rozhodčích, když ten domácí zahodil během utkání praporek a odešel bez upozornění domů nebo na pivo. A tím druhým byl hlavní mladý SUDÍ, který fotbalu vůbec nerozuměl a tím připustil hru, která v závěru utkání vypadala z pozice hráčů, trenérů a fanoušků na jeho INZULTACI.

Těškovice – Hradec n/M. 2:2 (0:1)

11. 10. 2008

Branky: Karel Kubesa, Vojta Vavrečka

Závěrem je nutné konstatovat, že naše „poslepované“ mužstvo v závěru utkání nedodrželo taktické pokyny trenéra a v euforii ke vstřelení další branky - bohužel inkasovalo. Nutno pochválit našeho gólmana Přemka, který až na dvě zaváhání mužstvo podržel, a to spolu s dobrým výkonem Tomáše Krčmáře.

Těškovice – Malé Hoštice 2:2 (2:2)

4. 10. 2008

Branky: Karel Kubesa, Petr Lazecký

„Stará GARDA“ vers. DOROST 5:3 (0:2)

27. 9. 2008

V rámci „rozlučky se stávající travnatou plochou“ v areálu TJ Sokol Těškovice a v rámci odvety ze souboje „Den obce 2007“, nastoupila „Stará Garda“ jako domácí tým proti hostujícímu DOROSTu.

Domácí začali utkání klasicky, a to kombinační hrou od obrany až po útok, ale zatím bez efektního střeleckého zakončení. Naopak hosté se poučili z loňského utkání a ve stylu „prešovský beton“ zahustili vlastní šestnáctku a vyráželi jen dlouhými odkopy do breaků. Tato taktika se jim zatím dařila velmi dobře eliminovat hru aktivních domácích.

Po jednom z breaků a faulu na hranici šestnáctky domácích, zahrával volný přímý kop Vojta Vavrečka a jeho pravačka se nemýlila (0:1). Následně hosté zvýšili svoje vedení na 0:2, a to po přísně posouzené a nařízené penaltě od hlavního SUDÍHO – Pavel Krčmář. Penaltu s přehledem proměnil Vojta Vavrečka. V této situaci to vypadalo pro domácí „na ručník“, čemuž aplaudovali místní diváci. Poločas tedy skončil výsledkem 0:2.

V poločasové pauze „Stará garda“ v klidu rozebrala nepříznivé skóre hry a konstatovala, že se nic zatím neděje, a že nadále bude hrát svoji technickou a kombinační hru, která „ty mlaďochy musí zlomit“.

Druhý poločas nastoupil sice dobře naladěný DOROST a cca. 15 min. kladl „odpor“ domácímu mužstvu, ale pak to přišlo!

Po sérií přihrávek, zabíhání za obranu soupeře a střílených centrů inkasovali hosté po centru Davida Lindovského a nešťastné teči domácích na 1:2. Následně hlavou skóroval Libor Dluhoš a vyrovnal na 2:2 .a další branku přidal z volného přímého kopu do šibenice David Nohel, a rázem to bylo to 3:2 – „a už se vezli“.

Na 4:2 pak následně zvýšil stoper Pavel Schaumann a dorážkou David Nohel na 5:2.

V samotném závěru korigoval skóre utkání do otevřené obrany domácích Vojta Vavrečka, kdy stoper spolu s pravým bekem diskutovali na půlící čáře, a tím tak uzavřel výsledek tohoto prestižního utkání na konečných 5:3.

Závěrem je nutné konstatovat, že šlo o velmi kvalitní utkání, s herním nasazením a místy i přehnanou bojovností, které se muselo líbit všem přítomným divákům a aktérům. Bohužel opět rozhodla ZKUŠENOST vers. „Dravé MLÁDÍ“.

Takže „CHLAPCI a CHLAPI“ – na Jaře 2010 se možná opět utkáme na „UMĚLCE“.

Děkuji touto cestou všem přítomným divákům za jejich účast a hlasivkovou podporu, pořadatelům a organizátorům za vzornou přípravu hřiště, vč. zvukového ozvučení a občerstvení. Sponzorům pak děkuji za finanční podporu celé této sportovní akce.

Soupisky mužstev – aktivních hráčů:

Stará Garda – Mirek Krčmář, Pavel Schaumann, Pavel Mareth, Danek Krayzel, David Lindovský, Dušan Sýkora, Dušan Řeháček, Libor Dluhoš, Láďa Langer, Martin Lindovský, Martin Šenk, David Nohel, Luďěk Mecerod.

Dorost – Přemek Lazecký, Vašek Vyležík, Tomáš Krčmář, Viktor Kudrna, Roman Lazecký, Jakub Solnický, Petr Lazecký, Vojta Vavrečka, Jakub Krayzel, Martin Hrebík, Karel Kubesa, Marek Krayzel.

SPORTU ZDAR a FOTBALU zvlášť!

M. Š.

Těškovice – Suché Lazce 3:2 (1:2)

20. 9. 2008

Branky: 2x – Vojta Vavrečka, 1x – Jakub Krayzel

Nutno podotknout, že šlo o utkání v rychlém a důrazném tempu, které se v samotném závěru změnilo v „DRAMA“, naštěstí v náš prospěch.

Pozn.: Autor článku k tomuto utkání čerpal při své neúčasti z informací přítomných diváků a asistenta trenéra.

Těškovice – Mokré Lazce 6:1 (3:1)

13. 9. 2008

Branky: 6x – Vojta Vavrečka

Nutno podotknout, že průběh tohoto utkání ovlivnil nevýrazný hlavní SUDÍ, nedisciplinovanost hostujícího mužstva a vyloučení do 10 hráčů, které v samotném závěru dospělo ze strany soupeře k brutálnímu důrazu a místy i k herní „ frašce“.

Těškovice - Komárov 4:0 (1:0)