Výsledky utkání - DOROST - podzim 2009/2010

Vesnická olympiáda - Sálová kopaná

V závěrečné disciplíně Vesnické olympiády nastoupili naši zástupci do turnaje v MALÉ kopané, a to v hale v Pusté Polomi (sobota 21. 11. 2009). Turnaje se zúčastnilo všech 10 přihlášených obcí a hrálo se systémem „každý s každým“ v utkáních na 5 min. čistého času. Naše mladé, respektive nejmladší mužstvo turnaje nezklamalo a po 3 vítězstvích, 4 remízách a 2 porážkách obsadilo celkově pěkné 5 .místo v tomto turnaji (škoda horšího skóre). Obec Těškovice tak získala do závěrečného pořadí Vesnické olympiády 6 bodů, které nám tak v celkovém pořadí zaručily přesun z poslední pozice na konečnou předposlední příčku.

Reprezentanti v sálové koané na VO

Těškovice - Hněvošice 16:0 (5:0)

31. 10. 2009

Branky: V. Vavrečka, D. Illík, M. Krayzel – 3x K. Kubesa, L. Brož, J. Šenk, Vl. Šenk, V. Kudrna, M. Vyležík, J. Solnický – 1x

Konečná tabulka

Rk Tým Záp + 0 - Skóre Body Prav
1. Budišov n/B 10 9 1 0 59 : 13 28 ( 13)
2. Těškovice 10 6 3 1 45 : 17 21 ( 9)
3. Zlatníky 10 6 2 2 39 : 17 20 ( 2)
4. Žimrovice 10 6 1 3 34 : 16 19 ( 4)
5. Hradec n/M 10 6 0 4 46 : 22 18 ( 3)
6. Litultovice 10 5 0 5 35 : 34 15 ( 3)
7. Komárov 10 4 0 6 27 : 40 12 ( -3)
8. Jakartovice 10 3 1 6 24 : 50 10 ( -2)
9. Hněvošice 10 2 1 7 13 : 48 7 ( -8)
10. Moravice 10 1 2 7 10 : 41 5 (-16)
11. Služovice 10 1 1 8 11 : 45 4 (-11)

Jakartovice – Těškovice 0:6 (0:3)

24. 10. 2009

Branky: M. Vyležík – 2x, V. Vavrečka – 2x, V. Kudrna, J. Solnický

Závěrem je nutné konstatovat, že jsme se po vlažném začátku (dopolední utkání) herně a hlavně střelecky prosadili, protože díky vytvořeným šancím by toto utkání skončilo v poměru cca. 7:22. Náhradní SUDÍ udržel tempo zápasu i hráče v předepsaných mezích, nikdo (kromě nakopnutého Přemka) se nezranil a tak vezeme domů 3 body.

Poslední utkání podzimu: Těškovice - Hněvošice, sobota 31. 10. 2009 v 14.30 hod.

Litultovice – Těškovice 5:2 (1:1)

17. 10. 2009

Branky: V. Vavrečka, M. Krayzel

Co říci závěrem. Pokud nebudou jezdit na mistrovské utkání delegovaní SUDÍ, a budou to pak se středových kruhů pískat amatéři, pak tato utkání budou dopadat obdobným způsobem, a to se naštěsti nikdo nezranil, resp. nebyl v tomto hektickém utkání ještě vyloučen (moc tomu nechybělo). Další otázkou je, zda jsme dvojnásobnému vyloučení mohli zabránit „mírnějším“ komentářem a kritikou náhradního hlavního SUDÍHO. Poměr karet – Těškovice 4 ŽK, 2 ČK, na domácí nezbylo bohužel vůbec nic!!!

Těškovice – Hradec n/M. 4:2 (2:0)

10. 10. 2009

Branky: V. Vavrečka – 2x, V. Vyležík, M. Vyležík

Závěrem je nutné konstatovat, že jsme předvedli dobrý herní výkon a využili nacvičené standardní situace z autových vhazování. Naproti tomu předvedl soupeř agresivní a místy provokační hru, podporovanou vlastním trenérem, a to s úsilím postoupit do krajské soutěže za každou cenu – „BOHUŽEL asi NE“.

Těškovice - Žimrovice 2:1 (1:1)

26. 9. 2009

Branky: L. Brož a V. Vyležík – 1x

Závěrem je nutné konstatovat, že poslepovaný TEAM předvedl to - na co měl, a díky bojovnosti vítězství udržel. Na straně druhé byl soupeř fotbalovější, který si za předvedený herní výkon remízu určitě zasloužil.

Těškovice - Komárov 5:2 (3:1)

19. 9. 2009

Branky: M.Hoza – 2x, D.Illík, J.Solnický, J.Šenk – 1x

Závěrem je nutné konstatovat, že výhodu UT jsme bohužel po standardních šancích plně nevyužili. V prvním poločase byl náš herní výkon velmi ospalý a bez fotbalové myšlenky. Druhý poločas jsme mírně zlepšili pohyb a důraz, ale pořád to nebylo to „pravé ořechové“. Máme tedy pořád na čem pracovat, otázkou ale je - se kterými hráči, protože priority aktivit jsou různé a někdy nepochopitelné.

Služovice – Těškovice 1:4 (1:1)

13. 9. 2009

Branky: V. Vavrečka – 3x, T. Luprych - 1x

Závěrem je nutné konstatovat, že utkání proti „fyzicky silnějšímu a širšímu“ soupeři není jednoduchou záležitostí - pokud „zabetonuje vlastní šestnáctku“. Během zápasu jsme zahodili min. 18 - 20 brankových šancí (Vojta, Dalis, Libor, atd.), naštěstí jsme 3 body domů přivezli.

Moravice („vidloni“) – Těškovice 1:1 (0:1)

5. 9. 2009

Branky: Venca Vyležík

Závěrem je nutné konstatovat, že jsme se v 9 a následně 8 hráčích snažili hrát fotbal, což se nedalo říci o domácích „vidloních“, kteří hráli typickou vesnickou kopanou, a „ okopali nás jako zahrádku“ - za silného přispění hlavního sudího. Naším velkým problémem je navíc nepochopitelná neúčast na trénincích a teď i na zápasech. Budeme tedy muset provést RADIKÁLNÍ ŘEZ, protože s takovým přístupem to tak dále nejde!!!

Budišov n/B. – Těškovice 2:2 (2:0)

30. 8. 2009

Branky: M. Krayzel, V. Kudrna

Závěrem je nutné konstatovat, že jsme v prvním poločase v okleštěné sestavě sehráli celkem dobrý první poločas. Ve druhém poločase jsme se díky doplnění hráčů do základní sestavy postupně rozehráli a dotáhli nepříznivý stav utkání na konečných 2:2. Vezeme domů tedy cenný bod, ale stále je máme na čem pracovat, zejména v koordinaci s kolegy s SDH.

Zlatníky – Těškovice 3:3 (2:1)

23. 8. 2009

Branky: M. Krayzel – 2x, V. Vavrečka

Závěrem je nutné konstatovat, že jsme do 20. min. měli výborně rozehraný zápas, ale díky nedisciplinovanosti a laxnímu přístupu některých hráčů nás soupeř do 70. min. jasně přehrával, a to jak ve středu hřiště, tak i při standardních situacích (hrubé chyby naší přetížené obrany). Vezeme tedy první bod, který je vzhledem k průběhu utkání určitě velmi cenný. Máme však na čem pracovat.