Výsledky utkání - MUŽI - jaro 2005/2006

Horní Lhota - Těškovice 3:0

17. 6. 2006

Branky: 0 !!!

V poslední jarním utkání sezóny 2005/2006 naši „BORCI opět nezklamali a díky maximálnímu nasazení prohráli jen těsným výsledkem 3:0“.

Další utkání mužů: NEBUDE !!!

Fotbal ale nekončí!!! Na podzim roku 2006 začíná opět fotbalová sezóna 2006/2007, a to mužstev Dorostu a Mladších žáků. Těšíme se na Vaší účast při pravidelných podzimních domácích sobotních utkáních.

Těškovice - Kylešovice 0:4

10. 6. 2006

Branky: 0

V předposledním utkání jarní části nastoupilo naše mužstvo na domácím hřišti proti mužstvu Kylešovice, a to ve velmi kombinované a improvizované sestavě. Této sestavě odpovídal také předvedený výkon, který na sehranějšího, důraznějšího a střelecky pohotovějšího soupeře nestačil. Konečný výsledek 0:4 je sice děsivý, ale plně odpovídá obrazu předvedené hry obou mužstev.

Těškovice - Kyjovice 0:0

4. 6. 2006

V tomto tradičním „DERBY“ 4. mužstva tabulky s posledním, předvedly obě mužstva za velmi sychravého počasí, ale se silnou diváckou kulisou, průměrné výkony. Naše mužstvo nastoupilo konečně v celkem optimální sestavě a dodržovalo v průběhu utkání taktické pokyny, které vyplývaly hlavně ze zabezpečené obrany, což se nakonec podařilo splnit. Soupeř v polovině prvního poločasu zahrozil jen jednou, ale Luděk se nenechal překvapit a gólovou šanci soupeře kryl. Do konce poločasu se pak obě mužstva jen „ragbyově zastřelovaly“.

Druhý poločas začal soupeř aktivněji, naše mužstvo se jen bránilo a vyráželo ojediněle do brakových šancí. Postupem času jsme se pak dostali do několika slibných střeleckých pozic, ale chybělo trochu štěstí v zakončení a fyzička. Když pak v samotném závěru vyrazil hostující gólman tvrdou střelu pod břevno z hranice šestnáctky z kopačky Davida Nohla, skončilo toto „DERBY“ spravedlivou dělbou bodů.

Závěrem je nutné konstatovat, že naše mužstvo sehrálo celkem dobré utkání, s dobře organizovanou obranou, dobře hrající zálohou, ale chybí agresivní útočná řada s přechodem do útoku, vč. střeleckého zakončení. Je tedy na současném mužstvu, jak se v posledních 2. utkáních soutěžního ročníku 2005/2006 poperou o předposlední příčku v tabulce a nebo se po několika desetiletích propadneme do PRALESNI LIGY (o zrušení mužstva MUŽÚ nechci ani slyšet)!!!

Dolní Životice – Těškovice 5:3

31. 5. 2006

V dalším odloženém utkání podlehlo naše mužstvo po vyrovnaném průběhu utkání mužstvu Dolních Životic, a to v poměru 5:3. Bohužel o konečné výsledku utkání rozhodly hrubé chyby v naší obraně a nečekaná 100% střelecká muška domácích.

Chvalíkovice – Těškovice 2:2

28. 5. 2006

Branky: D. Sýkora, L. Dluhoš

K dalšímu utkání o záchranu v soutěži zajíždělo naše mužstvo na hřiště Chvalíkovic. Byl to souboj předposledního mužstva s posledním mužstvem tabulky, čemuž také odpovídal průběh celého zápasu. Soupeř se ujal vedení 2:0, a to po nařízené penaltě a následné chybě v naší obraně. Našemu mužstvu se však podařilo snížit z nařízeného pokutového kopu, který proměnil D. Sýkora (2:1) a do konce utkání pak vyrovnat na konečných 2:2, z kopačky L. Dluhoše.

Získaný bod je určitě úspěchem, ale v konečné tabulce jarní části ročníku 2005/2006, zůstává nadále naše mužstvo na předposledním místě. Přejme mu tedy v závěru soutěže lepší střeleckou mušku, méně chyb v obranné činnosti a také kus toho sportovního štěstí pro záchranu III. třídy, sk. B - OFS Opava.

Velké Heraltice - Těškovice 3:0

13. 5. 2006

Branky: 0

K dalšímu mistrovskému utkání se bohužel dostavilo k odjezdu jen 9 hráčů a po vzájemné dohodě s vedením mužstva bylo rozhodnuto k tomuto utkání neodcestovat. V praxi to znamená kontumační výsledek 3:0 ve prospěch domácích. Následně pak finanční pokutu z OFS Opava za nedostavení se k mistrovskému utkání a možná finanční požadavky ze strany funkcionářů domácích Velkých Heraldic za přípravu utkání a pořadatelské služby, v horší variantě pak úhradu cestovních nákladů, které byly z jejich strany vynaloženy na dopravu k utkání na našem hřišti – Podzim 2005.

Těškovice - Skřípov 0:2 (0:1)

6. 5. 2006

Branky: 0

V dalším domácím mistrovském utkání – „DERBY“ hostilo naše mužstvo hráče ze Skřípova. Hosté začali utkání aktivněji a vytvořili si územní převahu, která vyústila do konce poločasu v první branku, po chybném odkopu naší obrany (0:1).

Druhý poločas byl obrazem toho prvního. Soupeř měl opět herní převahu a v závěru zápasu zvýšil svoje vedení, po opět nešťastné odkopu na hlavu soupeřova útočníka, na konečných 0:2.

Budišov n/B. „B“ - Těškovice 4:1 (1:1)

39. 4. 2006

Branky: D. Řeháček

K dalšímu mistrovskému utkání nastoupili naši hráči na hřišti mužstva Budišov n/B. „B“, a to jen o 10-ti hráčích. V prvním poločase se domácí ujali rychlou brankou vedení (1:0), ale do poločasu D. Reháček vyrovnal na 1:1. Ve druhém poločase zaúřadovali rozhodčí a po jasném offsidu jsme prohrávali 2:1. Po této brance se naše doposud dobrá hra rozpadla, došly fyzické síly a do konce utkání jsme inkasovali na konečných 4:1. V samotném závěru jsme pak nakonec dohrávali po vyloučení D. Režného jen o 9-ti hráčích.

Těškovice - Moravice 2:2 (0:1)

22. 4. 2006

Branky: D. Režný, D. Lindovský

V dalším jarním domácím utkání nastoupilo naše mužstvo proti Moravici. Do poločasu jsme prohrávali 0:1, a to po hrubé chybě v obraně. Druhý poločas jsme byli lepším mužstvem a postupně vyrovnali na 1:1 (D. Režný) a následně zvýšili na 2:1, z kopačky D. Lindovského. Bohužel závěr utkání nezvládl hlavní sudí, který odpískal 5min. před koncem utkání pokutový kop ve prospěch soupeře (2:2). Tato vymyšlená branková situace měla za následek zvýšení adrenalinu v krvi některých domácích hráčů a fanoušků a dokonce možným „KO - úderem“, ke kterému naštěstí nedošlo.

Holasovice – Těškovice 1:1

15. 4. 2006

Branky: Řeháček D.

Další jarní utkání sehrálo naše mužstvo na hřišti mužstva Holasovic. Po velmi dobrém herním výkonu a vstřelené brance D. Řeháčka, jsme v samotném závěru utkání inkasovali na konečných 1:1.

Těškovice - Březová 2:3 (1:1)

8. 4. 2006

Branky: Řeháček D., Dluhoš L.

První jarní utkání sehrálo naše mužstvo (po 2 odložených kolech – sněhová kalamita) na domácím hřišti s mužstvem Březová. Bohužel na toto utkání nedorazil hlavní rozhodčí, proto po vzájemné dohodě obou mužstev, odpískal toto utkání M. Šenk. Vzhledem k prvnímu zápasu jarní části soutěže se obě mužstva postupně sehrávaly a postupem času se dostávaly do brankových šancí. Našemu mužstvu se v cca. polovině utkáni podařilo vstřelit úvodní branku, a to z kopačky L. Dluhoše (1:0). Soupeř však v závěru poločasu vyrovnal z pokutového kopu na 1:1. Ve druhém poločase „využil soupeř síly větru a slunce“, a po další penaltě (vyloučení D. Režného a dohrání o 10-ti hráčích) a vydařeném trestném přímém kopu, se ujal vedení 1:3. Našemu mužstvu se podařilo v cca. 70. min. utkání snížit po přímém kopu D. Nohla a následné hlavičce D. Řeháčka na 2:3, ale vyrovnat se již do konce zápasu našemu mužstvu nepodařilo.

Závěrem je nutné konstatovat, ze šlo o vyrovnané utkání, které se místy proměnilo v „bojovou arénu“!!! Naše mužstvo si sice vytvořilo několik slibných brankových situací, ale již klasicky chybělo zakončení (navíc chyběly našemu mužstvu ve druhém poločase fyzické síly potřebné při zakončení). Naopak soupeř zlepšenou kombinační hrou ve druhém poločase využil standardních situací, kterým nezabránil ani výborně chytající domácí gólman R. Lazecký.