Výsledky utkání - ŽÁCI - jaro 2005/2006

Štítina - Těškovice 2:6

18. 6. 2006

Branky: Lukáš Kucsera (3x), Vojta Vavrečka (2x), Marek Vyležík (1x)

Poslední jarním utkání sezóny 2005/2006 sehrálo naše mužstvo na hřišti Štítiny. Utkání se odehrálo za velmi parného počasí (31°C), což se odrazilo na výkonech obou mužstev. Naše mužstvo potvrdilo vzrůstající formu a po dobrém herním výkonu zaslouženě zvítězilo, a to konečným výsledkem 6:2.

Za zmínku stojí uvést 2 kuriozity tohoto utkání:

- Vlastní vstřelená branka našeho obránce (nebudu jmenovat – V. V.)

- Boxerská vložka naší obrany s útokem soupeře (opět nebudu jmenovat – M. a L. K.), naštěstí jsme na body jasně vyhráli.

Další utkání: Vzhledem k vývoji členské základny oddílu kopané – Starší žáci, bylo vedení TJ Sokol Těškovice nuceno přihlásit pro podzimní utkání sezóny 2006/2007 stávající hráče do dvou soutěží - Dorost a Mladší žáci.

Kylešovice - Těškovice 1:5

11 . 6. 2006

Branky: Vojta Vavrečka (3x), Danek Juchelka, Lukáš Kucsera

Předposlednímu utkání předcházela nečekaná změna termínu utkání a změna hřiště (hrálo se v Oldřišově a v neděli). Dalším překvapením byla špatná pořadatelská činnost domácích funkcionářů, kteří nezajistili hrací plochu, hlavního sudího, praporky pro pomezní rozhodčí a nakonec i píšťalku. Utkání se tedy nakonec odehrálo na hrbolatém tréninkovém hřišti a musel ho „odpískat“ trenér hostů.

Naše rozladěné mužstvo se cca. 15min. rozehrávalo a bylo pod tlakem. Postupem času jsme se začali prosazovat kombinační hrou a zakončením v breakových šancích. Postupně proměnili svoje šance V. Vavrečka, D. Juchelka a L. Kucsera (0:5). Soupeři se jen podařilo snížit na konečných 1:5.

Malé Hoštice – Těškovice 0:1 (0:0)

3. 6. 2006

Branky: Vojta Vavrečka

V optimální sestavě zajíždělo naše žákovské mužstvo na hřiště 1. mužstva tabulky – Malé Hoštice. Po vzájemném oťukávání a sehrávání v prvním poločase, se naše mužstvo ve druhém poločase dostalo do pěkných fotbalových akcí a střeleckých zakončení. Nejdříve se sice neprosadili M. Vyležík a L. Kucsera, ale 5.min. před koncem utkání prošel obranou soupeře V. Vavrečka a vsítil vítěznou branku na 0:1. Zdecimovaný soupeř se pak do konce utkání nezmohl na vyrovnání a naše mužstvo si tak za předvedený herní výkon odvezlo velmi „cenný skalp“ v podobě 3. bodů.

Těškovice – Oldřišov 3:0 (0:0)

27. 5. 2006

Branky: Vojta Vavrečka – 2x, Daniel Juchelka

V dalším domácím mistrovském utkání jsme nastoupili proti 2. mužstvu tabulky – Oldřišovu. Soupeř se díky své výškové převaze, stáří mužstva, ambicióznímu přístupu a místy nesportovnímu chování vč. trenéra, snažil od úvodního hvizdu o jasné vítězství. Naše mužstvo se postupně herně rozehrávalo a vytvářelo si první střelecké příležitosti, ale zatím bez brankového efektu. Poločas skončil 0:0.

Druhý poločas jsme byli jasně lepším týmem a postupem času jsme nastřelili nejprve břevno soupeřovy branky (M. Vyležík), a následně otevřel skóre utkání první brankou V. Vavrečka (1:0). Poté využil chyby v obraně soupeře D. Juchelka a pohotově skóroval na 2:0. V samotném závěru pak brankou na konečných 3:0 ukončil utkání opět V. Vavrečka (3:0).

Těškovice – Kyjovice 1:0 (0:0)

21. 5. 2006

Branky: Marek Vyležík

K tomuto dalšímu mistrovskému utkání – „DERBY“, nastoupilo naše mužstvo v oslabené sestavě, ale s odhodláním zvítězit. Díky podpoře větru a slunce v zádech, zatlačilo naše mužstvo soupeře na jeho vlastní polovinu, ale vytvořené střelecké a brankové šance do poločasu nevyužilo. Poločas tedy skončil 0:0.

Ve druhé poločase se karta obrátila a soupeř za silné pomoci větru a dlouhých pasů začal „vystrkovat růžky“. Naše mužstvo však začalo postupně hrát svoji kombinační hru, kterou následně zúročilo v úvodní branku utkání, když po ideální pasu Lukáše Kucsery konečně skóroval Marek Vyležík (1:0). Nadále jsme kontrolovali hru celého utkání a soupeři se podařilo ohrozit naší branku jen jednou, a to po přímém volném kopu z hranice šestnáctky, když tvrdou střelu Michal Hoza stačil vyrazit před sebe a následnou dorážku (po „zaspání“ celé naší obrany) soupeř naštěstí „zazdil“ nad branku. Utkání tedy skončilo konečným výsledkem 1:0.

Chlebičov - Těškovice 1:1 (0:1)

13. 5. 2006

Branky: Danek Juchelka

Další mistrovské utkání sehrálo naše mužstvo na hřišti Chlebičova. Byl to vyrovnaný zápas, ve kterém nechyběla bojovnost a chuť po vítězství z obou stran, ale hlavně to byl boj se silným bočním nárazovým větrem, který oběma mužstvům dělal místy velké problémy, zejména při zpracování míče a dlouhých pasech. Našemu mužstvu se podařilo během prvního poločasu nastřeli nejprve tyč soupeřovy branky a do poločasu pak vstřelit úvodní branku z kopačky Danka Juchelky, po pohotové dorážce z hranice šestnáctky (0:1).

Druhý poločas byl obrazem toho prvního, s tím rozdílem, že se soupeři podařilo vyrovnat na 1:1, a to taky po dorážce z hranice naší šestnáctky.

Utkání tedy skončilo nerozhodným výsledkem 1:1, což bylo vzhledem ke klimatickým podmínkám a předvedeným výkonům spravedlivou dělbou bodů.

Suché Lazce - Těškovice 3:0 (1:0)

11. 5. 2006

Branky: 0

V odložené dohrávce sehrálo naše mužstvo (improvizovaná sestava) mistrovské utkání na hřišti Suchých Lazců, které se nám vůbec herně a hlavně střelecky nevydařilo. Jestliže nejsme schopni proměnit minimálně 8 jasných brankových šancí a naopak soupeř využije dvou zaváhání v naší obraně + vymyšlené penalty, pak samozřejmě nemůžeme vyhrát. Mužstvo si je svého „ospalého výkonu a střelecké impotence“ vědomo a doufám tedy, že si z tohoto zápasu vezme ponaučení do dalšího mistrovského utkání.

Těškovice – Háj ve Slezsku 1:1 (0:1)

6. 5. 2006

V tomto domácím mistrovském utkání narazily na sebe mužstva z 3. místa (Háj v/Sl.) a 4. místa tabulky. Soupeř využil svoji herní a výškové převahy a diktoval v prvním poločase tempo hry. V závěru prvního poločasu se mu podařilo vstřelit úvodní branku utkání, když na 3x prostřelil výborně chytajícího Michala Hozu. Poločas tedy skončil 0:1.

Druhý poločas se naše mužstvo herně rozehrálo a podařilo se mu v cca 45. min. utkání vyrovnat, a to z kopačky Vojty Vavrečky (1:1). Po této vyrovnávají brance naše mužstvo ožilo a soupeř ve snaze zvítězit, byl nucen otevřít hru a brankové příležitosti se vytvářely na obou stranách hřiště. Vzhledem k tomu, že se ani jednomu z mužstev nepodařilo vsítit vítěznou branku, skončilo utkání remízou 1:1.

Služovice - Těškovice 0:4 (0:2)

30. 4. 2006

Branky: M. Kuczera – 2x, L. Kuczera, J. Šenk

V sychravém a deštivém počasí, na velmi promoklém trávníku nastoupilo naše mužstvo k mistrovskému zápasu na hřišti mužstva Služovice. Od úvodního hvizdu jsme si technickou a důraznou hrou v osobních soubojích vytvořili územní a následně střeleckou převahu. Úvodní branku utkání vstřelil L. Kuczera po pěkném trestném kopu M. Kuczery, kdy se míč odrazil od břevna a Luky pohotově dorazil (0:1). Další branka byla opět po centru z pravé strany hřiště z kopačky V. Vavrečky a pohotové dorážce J. Šenka (0:2).

Druhý poločas byl obrazem toho prvního. Neustále jsme aktivní hrou přehrávali soupeře a postupem času se skóre změnilo na konečných 0:4, a to po přesných střelách M. Kuczery.

Závěrem je nutné konstatovat, že mužstvo předvedlo na velmi těžkém terénu pěkný kombinační fotbal, který byl navíc zakončen nejen střelecky, ale také i brankově. Za předvedený výkon je nutné celé mužstvo pochválit.

Těškovice – Hněvošice 1:0 (0:0)

22. 4. 2006

V prvním jarním utkání (2x–odloženo) nastoupilo naše mužstvo na domácím hřišti proti mužstvu Hněvošice. První poločas byl z obou stran nevýrazný a obě mužstva se sehrávaly. Druhý poločas byl již v režii našeho mužstva, které soupeře nepustilo do žádné brankové příležitosti a po brance Danka Juchelky zvítězilo 1:0.

Výsledek tohoto utkání není příliš oslnivý, ale mužstvo se po náročné fyzické přípravě – doufám sehraje a střelci – doufám najdou tu „správnou mušku“.