Menu
Obec Těškovice
Těškovice

Zprávy místního rozhlasu 28.3.2022

Zprávy místního rozhlasu 28.3.2022

Zprávy místního rozhlasu - pondělí 28.3.2022

Obec Těškovice Vás zve na zasedání zastupitelstva obce Těškovice svolané starostou Ing. Martinem Sedlákem, které se bude konat ve středu 30.března 2022 od 17.00 hodin v malém sále Kulturního domu Těškovicích.

Naši fotbalisté v prvním jarním utkaní prohráli na hřišti Stěbořic 4 : 3. V příštím zápase přivítají v sobotu 2.dubna 2022 na domácím hřišti mužstvo Březové. Začátek zápasu je naplánován na 15.30 hodin.

Oznamujeme občanům, že ve spolupráci s firmou Marius Pedersen a.s., bude v sobotu 2.dubna 2022 v době od 8.00 do 12.00 před budovou obecního úřadu proveden sběr nebezpečných a velkoobjemových odpadů z domácností.

Pedagogický sbor, děti Mateřské školy a žáci Základní školy Těškovice zvou srdečně všechny občany na VELIKONOČNÍ VÝSTAVU, která se bude konat v úterý 12.dubna a středu 13.dubna 2022 v tělocvičně a chodbách budovy základní školy, vždy od 15.00 do 18.00 hodin. Dále sdělujeme občanům, že ve středu 20.dubna 2022 se v budově základní školy od 14.00 hodin uskuteční ZÁPIS DĚTÍ K POVINNÉ ŠKOLNÍ DOCHÁZCE.

Základní škola a Mateřská škola ve spolupráci Obecním úřadem Těškovice pořádají v úterý 26.dubna a středu 27.dubna 2022 SBĚR PAPÍRU. Výtěžek z této akce bude použit na nákup odměn pro naše děti v mateřské škole a žáky v základní škole. 

Žádáme občany, kteří již započali s jarním úklidem okolo svých nemovitostí, aby zametený štěrk nechali na hromadě u svého plotu, obecní zaměstnanci provedou odvoz štěrku do obecních skladovacích prostor. Děkujeme za spolupráci.

Zdvořile žádáme občany, aby při venčení svých čtyřnohých mazlíčků neznečišťovali veřejné plochy obce a vždy po svých pejscích uklidili případné exkrementy. Tímto pomáháte udržovat čistotu v naši obci. Děkujeme za spolupráci a pochopení.

V pátek 25. 2. 2022 zveřejnilo Ministerstvo životního prostředí podmínky pro 4. výzvu kotlíkových dotací. V průběhu března Moravskoslezský kraj zpracuje žádost o přidělení finančních prostředků pro občany. Po jejím schválení a projednání v orgánech kraje bude pro občany vyhlášena výzva k podávání žádostí o poskytnutí kotlíkových dotací, do které se budete moci přihlásit. Žádosti budou podávány elektronicky s následným listinným podáním. Adresa bude přístupná na webových stránkách kraje https://lokalni-topeniste.msk.cz/
Předpokládáme, že výzva pro občany bude vyhlášena do 1. 6. 2022 s příjmem žádostí od 1. 7. 2022. Termíny se mohou změnit v závislosti na schvalovacím procesu ministerstva. O případné změně Vás budeme opět informovat.
Přehled všech vyhlášených podmínek naleznete zde: https://www.opzp.cz/opzp-2021-2027/nabidka-dotaci/detail-vyzvy/?id=1 v sekci dokumenty, souboru „Závazné pokyny – výměna kotlů pro nízkopříjmové domácnosti“.

Datum vložení: 28. 3. 2022 16:38
Datum poslední aktualizace: 13. 5. 2022 9:01
Autor:

Aktuality

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Těškovice v obrazech
Místní spolky
Kde nás najdete?