Menu
Obec Těškovice
Těškovice

Zprávy místního rozhlasu 4.4.2022

Zprávy místního rozhlasu 4.4.2022

Zprávy místního rozhlasu - pondělí 4.4.2022

  • Informujeme fotbalové fanoušky, že z důvodu sněhové kalamity OFS Opava zrušil 16.kolo fotbalových zápasů. Pravděpodobný náhradní termín bude ve středu 8.června 2022. K dalšímu utkání zajíždějí naši fotbalisté v neděli 10.dubna 2022 na hřiště Kylešovic. Začátek zápasu je v 16.00 hodin. 
  • Informujeme občany, že 1.dubna 2022 byly spuštěny nové webové stránky obce Těškovice. 
  • Pedagogický sbor, děti Mateřské školy a žáci Základní školy Těškovice zvou srdečně všechny občany na VELIKONOČNÍ VÝSTAVU, která se bude konat v úterý 12.dubna a středu 13.dubna 2022 v tělocvičně a chodbách budovy základní školy, vždy od 15.00 do 18.00 hodin. Dále sdělujeme občanům, že ve středu 20.dubna 2022 se v budově základní školy od 14.00 hodin uskuteční ZÁPIS DĚTÍ K POVINNÉ ŠKOLNÍ DOCHÁZCE.
  • Základní škola a Mateřská škola ve spolupráci Obecním úřadem Těškovice pořádají v úterý 26.dubna a středu 27.dubna 2022 SBĚR PAPÍRU. Výtěžek z této akce bude použit na nákup odměn pro naše děti v mateřské škole a žáky v základní škole. 
  • Žádáme občany, kteří již započali s jarním úklidem okolo svých nemovitostí, aby zametený štěrk nechali na hromadě u svého plotu, obecní zaměstnanci provedou odvoz štěrku do obecních skladovacích prostor. Děkujeme za spolupráci.
  • Zdvořile žádáme občany, aby při venčení svých čtyřnohých mazlíčků neznečišťovali veřejné plochy obce a vždy po svých pejscích uklidili případné exkrementy. Tímto pomáháte udržovat čistotu v naši obci. Děkujeme za spolupráci a pochopení.
  • V pátek 25. 2. 2022 zveřejnilo Ministerstvo životního prostředí podmínky pro 4. výzvu kotlíkových dotací. V průběhu března Moravskoslezský kraj zpracuje žádost o přidělení finančních prostředků pro občany. Po jejím schválení a projednání v orgánech kraje bude pro občany vyhlášena výzva k podávání žádostí o poskytnutí kotlíkových dotací, do které se budete moci přihlásit. Žádosti budou podávány elektronicky s následným listinným podáním. Adresa bude přístupná na webových stránkách kraje https://lokalni-topeniste.msk.cz/
    Předpokládáme, že výzva pro občany bude vyhlášena do 1. 6. 2022 s příjmem žádostí od 1. 7. 2022. Termíny se mohou změnit v závislosti na schvalovacím procesu ministerstva. O případné změně Vás budeme opět informovat. Přehled všech vyhlášených podmínek naleznete zde: https://www.opzp.cz/opzp-2021-2027/nabidka-dotaci/detail-vyzvy/?id=1 v sekci dokumenty, souboru „Závazné pokyny – výměna kotlů pro nízkopříjmové domácnosti“.
Datum vložení: 4. 4. 2022 20:03
Datum poslední aktualizace: 13. 5. 2022 9:01
Autor:

Aktuality

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Těškovice v obrazech
Místní spolky
Kde nás najdete?