Menu
Obec Těškovice
Těškovice

Zprávy místního rozhlasu 14.4.2022

Zprávy místního rozhlasu 14.4.2022

Zprávy místního rozhlasu - čtvrtek 14.4.2022

 

  • Naši fotbalisté v prvním jarním utkání zvítězili na hřišti Kylešovic 1 : 2. Obě branky vsítil Matěj Krayzel. V příštím zápase přivítají naši fotbalisté na domácím hřišti v sobotu 16.dubna 2022 od 16.00 hodin mužstvo Vávrovic.
  • MUDr. Mucha oznamuje, že v úterý 19.dubna 2022 ordinuje pouze do 10.00 hodin. 
  • Informujeme občany, že v sobotu 24.dubna 2022 od 10.00 do 10.30 hodin proběhne před Obecním úřadem Těškovice hromadné očkování psů proti vzteklině. Na přání je možno naočkovat i na ostatní virózy. Cena za jedno očkování je 100,- Kč. Akce se koná za každého počasí.
  • Pedagogický sbor, děti Mateřské školy a žáci Základní školy Těškovice zvou srdečně všechny občany na VELIKONOČNÍ VÝSTAVU, která se bude konat v úterý 12.dubna a středu 13.dubna 2022 v tělocvičně a chodbách budovy základní školy, vždy od 15.00 do 18.00 hodin. Dále sdělujeme občanům, že ve středu 20.dubna 2022 se v budově základní školy od 14.00 hodin uskuteční ZÁPIS DĚTÍ K POVINNÉ ŠKOLNÍ DOCHÁZCE.
  • Základní škola a Mateřská škola v Těškovicích sděluje občanům, že dne 25.dubna 2022 se v budově mateřské školy od 15.30 hodin koná DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. Srdečně zveme všechny rodiče se svými dětmi, které se chystají k předškolnímu vzdělávání. Zápis k předškolnímu vzdělávání se uskuteční ve čtvrtek 5.května 2022 od 13.00 hodin ve druhém patře budovy mateřské školy.
  • Dále základní škola a mateřská škola pořádá v rámci nové školní zahrady akci pro rodiče a veřejnost ODEMYKÁNÍ ŠKOLNÍ ZAHRADY, které se uskuteční v prostranství budovy základní školy a budovy mateřské školy v úterý 3.května od 16.30 hodin. Srdečně zveme širokou veřejnost.
  • Základní škola a Mateřská škola ve spolupráci Obecním úřadem Těškovice pořádají v úterý 26.dubna a středu 27.dubna 2022 SBĚR PAPÍRU. Výtěžek z této akce bude použit na nákup odměn pro naše děti v mateřské škole a žáky v základní škole. 
  • Žádáme občany, kteří již započali s jarním úklidem okolo svých nemovitostí, aby zametený štěrk nechali na hromadě u svého plotu, obecní zaměstnanci provedou odvoz štěrku do obecních skladovacích prostor. Děkujeme za spolupráci.
  • Zdvořile žádáme občany, aby při venčení svých čtyřnohých mazlíčků neznečišťovali veřejné plochy obce a vždy po svých pejscích uklidili případné exkrementy. Tímto pomáháte udržovat čistotu v naši obci. Děkujeme za spolupráci a pochopení.
  • V pátek 25. 2. 2022 zveřejnilo Ministerstvo životního prostředí podmínky pro 4. výzvu kotlíkových dotací. V průběhu března Moravskoslezský kraj zpracuje žádost o přidělení finančních prostředků pro občany. Po jejím schválení a projednání v orgánech kraje bude pro občany vyhlášena výzva k podávání žádostí o poskytnutí kotlíkových dotací, do které se budete moci přihlásit. Žádosti budou podávány elektronicky s následným listinným podáním. Adresa bude přístupná na webových stránkách kraje https://lokalni-topeniste.msk.cz/. Předpokládáme, že výzva pro občany bude vyhlášena do 1. 6. 2022 s příjmem žádostí od 1. 7. 2022. Termíny se mohou změnit v závislosti na schvalovacím procesu ministerstva. O případné změně Vás budeme opět informovat. Přehled všech vyhlášených podmínek naleznete zde: https://www.opzp.cz/opzp-2021-2027/nabidka-dotaci/detail-vyzvy/?id=1 v sekci dokumenty, souboru „Závazné pokyny – výměna kotlů pro nízkopříjmové domácnosti“.
Datum vložení: 14. 4. 2022 18:00
Datum poslední aktualizace: 13. 5. 2022 8:59
Autor:

Aktuality

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Těškovice v obrazech
Místní spolky
Kde nás najdete?