Menu
Obec Těškovice
Těškovice

Zprávy místního rozhlasu 18.3.2022

Zprávy místního rozhlasu 18.3.2022

Zprávy místního rozhlasu - pátek 18.3.2022

Pedagogický sbor, děti Mateřské školy a žáci Základní školy Těškovice zvou srdečně všechny občany na VELIKONOČNÍ VÝSTAVU, která se bude konat v úterý 12.dubna a středu 13.dubna 2022 v tělocvičně a chodbách budovy základní školy, vždy od 15.00 do 18.00 hodin. Dále sdělujeme občanům, že ve středu 20.dubna 2022 se v budově základní školy od 14.00 hodin uskuteční ZÁPIS DĚTÍ K POVINNÉ ŠKOLNÍ DOCHÁZCE.
Základní škola a Mateřská škola ve spolupráci Obecním úřadem Těškovice pořádají v úterý 26.dubna a středu 27.dubna 2022 SBĚR PAPÍRU. Výtěžek z této akce bude použit na nákup odměn pro naše děti v mateřské škole a žáky v základní škole. Mgr. Soňa Jarošová – ředitelka ZŠ a MŠ Těškovice.

Obec Těškovice má záměr pronajmout plochu pozemku p.č.289 o rozloze 485 m3, druh pozemku ostatní plochy, nacházejícího se v katastrálním území obce Těškovice. Více informací naleznete na úřední desce a webových stránkách obce Těškovice.

Žádáme občany, kteří již započali s jarním úklidem okolo svých nemovitostí, aby zametený štěrk nechali na hromadě u svého plotu, obecní zaměstnanci provedou odvoz štěrku do obecních skladovacích prostor. Děkujeme za spolupráci.

Zdvořile žádáme občany, aby při venčení svých čtyřnohých mazlíčků neznečišťovali veřejné plochy obce a vždy po svých pejscích uklidili případné exkrementy. Tímto pomáháte udržovat čistotu v naši obci. Děkujeme za spolupráci a pochopení.

V pátek 25. 2. 2022 zveřejnilo Ministerstvo životního prostředí podmínky pro 4. výzvu kotlíkových dotací. V průběhu března Moravskoslezský kraj zpracuje žádost o přidělení finančních prostředků pro občany. Po jejím schválení a projednání v orgánech kraje bude pro občany vyhlášena výzva k podávání žádostí o poskytnutí kotlíkových dotací, do které se budete moci přihlásit. Žádosti budou podávány elektronicky s následným listinným podáním. Adresa bude přístupná na webových stránkách kraje https://lokalni-topeniste.msk.cz/
Předpokládáme, že výzva pro občany bude vyhlášena do 1. 6. 2022 s příjmem žádostí od 1. 7. 2022. 
Termíny se mohou změnit v závislosti na schvalovacím procesu ministerstva. O případné změně Vás budeme opět informovat.
Přehled všech vyhlášených podmínek naleznete zde: https://www.opzp.cz/opzp-2021-2027/nabidka-dotaci/detail-vyzvy/?id=1 v sekci dokumenty, souboru „Závazné pokyny – výměna kotlů pro nízkopříjmové domácnosti“.


 

Datum vložení: 18. 3. 2022 13:55
Datum poslední aktualizace: 13. 5. 2022 9:02
Autor: Michal Kupka

Aktuality

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Těškovice v obrazech
Místní spolky
Kde nás najdete?