Slávia Píšť - Těškovice 2:0 (1:0)

• branky - 0
  • Vladimír Šenk, Patrik Jedlička, Roman Lazecký – zranění
  • Krayzel Daniel, Libor Brož – omluveni

V dalším mistrovském utkání jsme zajížděli na kvalitní travnatý povrch prvního mužstva tabulky - Slávia Píšť. Již ve 3´ likviduje dlouhý pas domácích včasným vyběhnutím Tomáš Krčmář. Ve 4´  vysune Jan Šenk za obranu nabíhajícího Vojtu Vavrečku, ale ten se v situaci proti vybíhajícímu gólmanovi „z oči v oči“ neprosadí. Ve 12´ je v souboji Jana Šenka s dvěma hráči domácích neodpískán jasný faul, hra pokračuje střelou z levé strany, kterou sice Tomáš sráží, ale před volného útočníka domácích, který otevírá skóre utkání na 1:0. Ve 14´ a 18´ kryje Tomáš střelu domácích zpoza šestnáctky. Ve 22´ končí centr domácích dorážkou nad naší branku. Z následného našeho breaku končí míč směřující na zaběhnutého Matěje Krayzla za obranu nešťastně na jeho zádech. Ve 35´ končí trestný kop Jakuba Solnického sražením domácích před Vojtu Vavrečku, ale jeho střela končí opět sražením na roh. Po jeho rozehrání nedosáhl na dorážku nabíhající Dalibor Illík. V závěru poločasu opět zahrozí domácí, ale po centru z levé strany končí hlavička vedle naší branky.

Druhý poločas začali domácí aktivněji, ale jejich centry ve 46´ a 50´ naštěstí nenašly adresáty. V 51´ nakopávají domácí dlouhý pas za naší obranu, ale Tomáš bravurně likviduje vyražením TUTOVKU domácích. Domácí nadále stupňují svůj herní tlak a ve 53´ a 55´ nám pomůže břevno a následně 2x tyčka. V 60´, 74´ a 75´ ještě naše přetížená obrana blokuje či odkopává z brankové čáry šance domácích. V 78´ však naše obrana kapituluje a z dorážky k naší pravé tyči inkasujeme na 2:0. Domácí se nadále snažili do konce zápasu navýšit skóre, ale díky bojovnosti celého našeho mužstva se již skóre nezměnilo.

Co říci závěrem: S favorizovaným domácím mužstvem jsme drželi herně krok jen první poločas. Měli jsme sice první gólovku již ve 4.min - ale nedali, naopak se ve 12.min radovali z vedení domácí. Ve druhé půli domácí přidali na důrazu a kombinaci, a my jsme se prakticky jen bránili. Díky výborné defenzivě a bojovnému výkonu celého mužstva, vč. náhradního gólmana, jsme uhráli pro nás přijatelný konečný výsledek 2:0.

Příští utkání: Těškovice -  Melč, Sobota 30.4.2022 od 16:30 hod.